Ázik a fürdővel közös szobafal? Esetleg a szomszéd? Nem biztos, hogy egyből csőrepedésre kell gyanakodni! Kivéve, ha az Ön vagy az Ön alatt lévő lakásban söpörni lehet a vizet, na az csőrepedés! A kádperem irányából érkező ázásnak több árulkodó jele is lehet. Kezdve azzal, hogy a kádperem és a csempe között kiszakadt a sziló vagy esetleg nincs is, hanem fugával húzták ki! A fuga nem rugalmas, így hamar meglesz a repedés, amin aztán a víz elég könnyen megtalálja az utat lefelé a kád alá.
A kádperem mentén lévő megfelelő minőségű szilózás az első védelmi vonal. A második az, hogy a kádat megfelelően oda ragasztották vagy a betonhoz, téglához, vakolathoz és megtörtént a folyékony fóliával lévő lezárás. A folyékony fólia kádaknál rendszeresen elmaradnak, viszont zuhanykabinoknál, zuhanyfülkéknél elengedhetetlen!
A kádperem mentén lévő hézagok nagysága nagyban meghatározza az ilyen ázásból eredő foltok terjedését! Akik panelben laknak azoknak az alsó szomszéd nagy eséllyel hamarabb jön szólni mint ahogy a saját lakásában észlelné a problémát az oldalfalon.
Akik viszont tégla építésű épületben laknak azoknál a tégla hamarabb átnedvesedik, mint ahogy a töltött beton födém átnedvesedne, így ők jó eséllyel a saját lakásukban fogják észre venni, hogy a kádperemnél lévő szigetelés elfáradt!
Az utólagos kádperem vagy zuhanytálca szigetelése
A meglévő szilót vagy fuga anyagot amennyire csak lehet kikaparjuk, eltávolítjuk. Amennyiben a csempe alatt észleljük, hogy a WC papír vagy a papírtörlő folyamatosan újra és újra nedvesedik, akkor kérünk egy hajszárítót, és akkor akár 20 percig is eltarthat a víz felszárítása. Erre azért van szükség mert a vízen nem tapad meg rendesen a sziló. Meglehet próbálni rákenni de a vége úgy is az lesz, hogy azt is lehet kikaparni és nekilátni újra, és megcsinálni rendesen!
Miután a kádperem ki lett szépen takarítva és nem vizes elkezdhetjük beszabni a RAVAK vízvetőt, ebből van több fajta is, mint pl. a D profilú ami keskenyebb, vagy ami olyan mint ami a konyhai munkapultoknál a vízvető, amin 45 fokban, de egyenesen van "terpesztése", ez a fajta vízvető, akár nagyobb távolságokat is képes áthidalni, ami kb fél cm. Amennyiben ennél nagyobb távolságot kéne lezárni, az már extrém hézag.
Mikor a vízvető be van vágva méretre, a kikapart hézagot elkezdjük feltölteni a megfelelő mennyiségű szilóval, amibe aztán bele nyomjuk a vízvetőt, szépen finoman egyenletesen eligazgatjuk, az esetlegesen kibuggyanó többlet szilót amennyire tudjuk letöröljük, ezt megcsináljuk annyi oldalon ahány oldalon a kádperemnél vagy zuhanytálcánál van csempézett oldalfal.
Mikor ez megvan a vízvetőnek lesz 1-1 pontja, az egyik a csempe felől, a másik a kádperem felől, ezeket az illesztéseket is le kell zárni, hogy se felülről, se alulról ne tudjon a víz a vízvető alá befolyni. Ennél a vékony esztétikai szilózásnál nagyon oda kell figyelni a sziló mennyiségére!
Miután úgy érezzük, hogy a munkával készen vagyunk minimum 12 óráig nem lehet használni a kádat vagy a zuhanykabint, és 24 óráig ne is érjünk hozzá, NE törölgessük, NE dörzsöljük stb.
A sziló tisztán tartása
Mint ami a reklámokban is szokott lenni, le kell fújni valamilyen vegyszerrel ami szimpatikusnak tűnik, és a kád felületét sem bántja, hagyjuk állni a vegyszert annyi ideig amennyi a flakon oldalára van írva, és zuhanyozzuk le! Amennyiben szükséges ezt ismételjük akár többször is. A szaniter sziló, dörzsölésre, szivaccsal való "simogatásra" hajlamos felpöndörödni, és ott már elkezdhet aláfolyni a víz, és még esztétikailag sem lesz szép ha elkezd megfeketedni és belerohadni a víz.
Így néz ki, ha mi csináljuk az utólagos vízszigetelést:
Amennyiben nem szeretne házilag ilyennel foglalkozni, teljes mértékben megérthető! Hívjon minket és mi megcsináljuk!
Tel: 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail:
epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.cominfo@vizszerelo-budapest.huZávodszki Zoltán