Flexibilis csövek kiváltása, GEBO bordás csőre

Telefonszám:06709073440
Az esetek többségében a flexibilis csövek mindig a legrosszabbkor durrannak ki, ünnepek előtt-alatt, nyaralás közben stb. Ünnep előtt-alatt, mikor nehezen és költségesen lehet csak elhárítani a hibát, vagy ha otthon sem vagyunk talán az a legrosszabb, nem csak a saját lakásunkat önti el a víz de társasház esetén még másoknál is kárt tud okozni egy kidurrant flexibilis cső!

A flexibilis csöveket 3-4 évente ajánlott cserélni! Mivel ezek a csövek gumibetétesek könnyen elöregszenek, sérülékenyek. Beszerelés előtt nem lehet tudni, hogy a nagykereskedésben/kiskereskedésben mennyit ált a polcon. Továbbá az élettartalom függ a szakszerű beszereléstől, pl.: olyan csavarodás tekeredés ami horpadást idéz elő, rövidít a flexibilis cső életét, másrészt az egyébként is kicsi keresztmetszet tovább csökken, ami azt eredményezi, hogy kevés víz tud rajta áthaladni.

A Flexibilis cső helyet válasszon inkább GEBO bordás csövet!

Vízórák után, kazánok és villanybojlerek bekötéséhez tökéletes választás!

Rozsdamentes acélból készül, könnyen EGYEDI méretre készíthető, nem öregszik el, nincs benne gumibelső, nincs keresztmetszet szűkülés, egy hátránya van ennek a technológiának, az, hogy drágább mintha megvesszük az azonos hosszúságú flexibilis csövet, de cserébe, szinte 0 lesz a csőrepedés veszélye!

Pár képpel bemutatnám, hogy is készül a GEBO bordás cső gyártása! Természetesen, a szükséges szerszámok nélkül nem lehet elvégezni a csőnek a legyártását!

-   Válasszuk ki a kívánt csőméretet, hosszúságot és, hogy milyen hollandival legyen szerelve! 


-   Minden csőmérethez tartozik egy befogó szerkezet, a perem elkészítéséhez két bordát fogunk össze préselni.


-   Miután a befogó szerkezetet elhelyeztük a csövön, a befogó szerkezetet behelyezzük az ütögetős présgépbe. Több határozott mozdulattal össze ütjük a két bordát.




-   Az első perem elkészítése után a befogó szerkezetet levesszük a csőről, és a korábban már kiválasztott két hollandinkat felhúzzuk a csőre, figyelve arra, hogy a perem bele tudjon csúszni a hollandi aljába!


-   Fent van mind a két hollandi, elkészíthetjük a csövünkön a második peremezést is. Figyeljünk oda, mert ha valamit rosszul csinálnánk a peremezések után a hollandikat már nem tudjuk lehúzni a csőről, maximum elvágni tudjuk a csövet.


-   El is készül a GEBO cső, amennyiben szükséges kezdhetjük is a hajtogatást! A méretezést próbáljuk úgy végezni, hogy a hajtásokat is számoljuk bele a teljes méretbe, nehogy hajtogatás után rövid legyen a GEBO bordás cső.




Ami már nem az elkészítéshez tartozik, de még egy fontos tudnivaló!

A tömítések könnyen átszakadnak, elvágódnak stb ez leginkább akkor fordul elő, mikor olyan helyen próbálunk tömítés használni ahol a tömítésnek nincs elegendő hely felfeküdni! FIGYELJUNK oda, hogy a tömítés feküdjön fel rendesen és ne kúpos felületet próbáljunk tömíteni, a kúpos felületet reszeljük meg, hogy teljesen egyenletes legyen, vagy egy 2-3 centis megfelelő tömítési felületű csaphosszabbítót tekerjünk fel a kúpos menetre!

A krómozott csaphosszabbító márkás, meg is lehet figyelni, hogy a tömítési felület nincsen kikúpozva.

A sima sárga réz, olasz import szállítmány a tömítési felület kisebb, ki van kúpozva, így sokkal nehezebb lesz eltömíteni. (de nem lehetetlen).




Závodszki Zoltán 20/491-79-49

Vállalunk egyedi méretre való GEBO bordás cső gyártást!
 
Az árajánlatunkról érdeklődjön e-mail-ben!

epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com

Vissza a főoldalra