Lakásfelújítás hitelből  (Megtekintve 10312 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Lakásfelújítás hitelből
« Dátum: 2016.Szeptember.06 - Kedd 21:23:41 »
Lakásfelújításnál a vízvezetékekkel is számoljunk, főleg ha hitelből szeretnénk megoldani

A lakásfelújítási munkálatok sokszor a legváratlanabb pillanatokban válnak szükségessé, kifejezetten igaz erre a vízvezeték által okozott hibák egész sora. Ha az építkezés során nem végeztek elég körültekintő munkát, esetleg gyenge minőségű anyagokat használtak fel, abból komoly probléma adódhat akár váratlanul is.

Milyen esetekben van szükség a vízvezetékek cseréjére?

1. Tipikus esete a felújítási munkák sürgős elvégzésének a csőtörés. Idősebb házakban ez a probléma fokozottabban jelentkezhet, főként akkor, ha a vízvezeték egy esetleges tulajdonoscsere miatt állt néhány évet. Az akár kis időre is üresen álló ház vízvezetékeit elzárják, és ez ajánlott is, azonban ilyenkor könnyen megjelenhet a rozsda, ami a vascsövek óriási ellensége. Egy vízvezeték felújítás során érdemes ezeket rézcsőre cserélni, hiszen ezek élettartama és megbízhatósága jóval nagyobb.

   
2. Szintén komoly problémánk adódhat akkor, ha csöveink elkezdenek vízkövesedni, ez bizonyos idő után duguláshoz, nyomáscsökkenéshez is vezethet. Léteznek ugyan eljárások, mellyel a vízköves csöveket helyre lehet hozni, de ez nyilvánvalóan csak átmeneti megoldás.
    
3. Talán ritkábban fordul elő a fagy által okozott kár. Ha a vízvezeték egy része, fűtést nélkülöző helyiségben van, és egy keményebb hideg esetén nem gondoskodunk kellően a szigeteléséről, óriási károkat tud okozni a szétfagyott cső és az abból kiömlő víz is. Szerencsésebb a helyzet, ha észleljük a problémát, de jellemzően ez nem történik meg azonnal.

Mire kell figyelni?

Ha megfelelő szakembert kerítünk a vízvezeték javítás céljából, akkor valószínűleg tájékoztatni fog a várható munkálatokról. Ettől függetlenül érdemes tisztában lenni néhány körülményről.

Amennyibe a törött, vagy cserélendő cső a falban található nem biztos hogy elegendő a munka elvégzéséhez egy vízvezeték-szerelő. A fal bontása után vissza is kell állítani az eredeti állapotot. Fontos megjegyezni, hogy a vízvezeték-szerelőnek a munkák kezdetekor és annak a befejezése után is lehetnek feladatai, különösen egy fürdőszoba felújítása során.

Mennyibe kerül egy felújítás?

Ha a baj bekövetkezett és úgyis áldozni kell rá, érdemes elgondolkodni akár egy felújításban is. A felújítás során a költségeket legnagyobb mértékben az alapanyagok határozzák meg. Egy tipikus csőtörés során azonban nem feltétlenül elegendő a sérült csövet kicserélni. Amennyiben a munka bontással jár, költséghatékonyabb, ha az adott szakaszt teljesen felújítjuk.

A munka elvégzéséhez szükséges összeget a szerelő valószínűleg a helyszínen fogja tudni pontosabban megmondani.

Miből lehet finanszírozni a felújítást?

A felújítás költségének előteremtése komoly fejtörést okozhat néhány helyzetben, de szerencsére vannak lehetőségek:

1. Biztosítás: Ha lakásunk megfelelően biztosítva volt, talán ez az első amit érdemes számba venni. Ezt a módot persze csak akkor tudjuk igénybe venni, ha biztosítási esemény következtében válik szükségessé a felújítás.

2. Lakástakarékpénztár, Fundamenta: A 30%-os állami támogatással igénybe vehető lakáscélú megtakarítások , a futamidő lejáratát követően komoly anyagi forrást teremthetnek, amit lakásfelújításra is elkölthetünk.
    
3. Lakásfelújítási hitel: Léteznek kifejezetten felújításra igénybe vehető hitelek szinte mindegyik pénzügyi szolgáltató termékpalettáján. A hitel törlesztését akár 30 évre is kitolhatjuk, azonban mindenképpen érdemes a vállalható legrövidebb időn belül visszafizetni azt. Egy 1.000.000 Ft-os kölcsön 60 hónapos futamidővel 5-7%-os THM ellenében vehetők igénybe.




Hogyan érdemes nekikezdeni?

A lakásfelújítás esetén a legfontosabb a szükséges pénz előteremtése. Ha ez biztosított, akkor ideje megkeresni a megfelelő szakembert is. A munkálatok elkezdésekor érdemes a plusz költségeket is számba venni, hiszen bármi történhet. Kiderülhet hogy több alapanyagra van szükség, de kiderülhetnek olyan rejtett hibák is, amikről nem volt addig tudomásunk.
« Utoljára szerkesztve: 2016.Szeptember.06 - Kedd 21:30:03 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

4+1 jel, hogy csőtöréssel él együtt

Indította Admin

4+1 jel, hogy csőtöréssel él együtt

Ház vagy lakástulajdonosként, legyen az panel vagy téglaépítésű, egy szintes vagy többszintes, bármikor eljöhet az a pillanat, amikor csőtöréssel kell szembenézni. Ez történhet látványosan, amikor hangja és látható jele is van, de történhet alattomosan, úgy, hogy gyakorlatilag csak sokkal később tudatosul a tulajdonosban, ha figyelt volna a jelekre, akkor kevesebb káreseménnyel kellene szembenéznie neki, és a szomszédainak egyaránt

Beépített wc tartály szerelés

Indította Admin

Sok cikk készült már a beépített wc tartályokkal kapcsolatban, de született még egy, hogy pontosítsuk kicsit, hogy milyen márkákkal foglalkozik vízszerelő csapatunk! Attól, hogy sokat cikkezünk a wc tartályokról attól még más vízszerelési feladatot is ellátunk!

Pár márka ami így hirtelen eszembe jut:

- Geberit beépített tartály
- TECE beépített tartály
- Grohe beépített tartály
- Mepa beépített tartály
- Liv beépített tartály
-

Szifon csere

Indította Admin

A szifon csere előtti állapot, mikor, a Tulajdonos úgy áll neki, hogy nehezen folyik le a víz, és akkor nah, most kitakarítom a szifont! A régi réz vagy bármilyen fém szifonokat 5 év után szinte lehetetlen úgy szétszedni, hogy takarítás után a gyári tömítésekkel cseppmentesen lehessen összerakni! Ennek több okai is lehet, de a leggyakoribb, hogy nagyon vékony anyagból készülnek és mikor az ember kicsit rászorít, akár szabad kézzel megroppan és onnantól csak a szifon csere jöhet szóba!