Szűrőbetét csere  (Megtekintve 9111 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Szűrőbetét csere
« Dátum: 2017.Április.05 - Szerda 18:48:10 »
Vezetékes víznél, talán nem annyira fontos a víznek a tisztítása mint a fúrt kutakénál, de ha valakinek gondja van a csapvízzel ízlelés, allergia vagy bármilyen más oknál fogva természetesen azt is lehet tisztítani!

Ebben a pár sorban egy családi házban, pontosabban nyaralóban cseréltünk szűrőbetéteket, az épület fúrt kútról van ellátva vízzel mert a közművek közül pont a vezetékes vizet "felejtették" el.

A kutaknál míg nincs bevizsgálva mindig úgy álljunk neki, hogy a víz emberi fogyasztásra alkalmatlan! Ez mindaddig maradjon így, míg az ÁNTSZ vagy egy akkreditált, de független laborban be nem vizsgáltatjuk a vizünket! Aki ezt nem teszi meg és fogyaszt ilyen vizet az saját és családja egészségével játszik! Szóval a laborban kell kérni egy víz-összetételi vizsgálatot, és egy mikrobiológiai vizsgálatot, és kérjünk egy szakvéleményt, hogy a víz emberi fogyasztásra alkalmas e vagy sem.

Amennyiben a vizsgálati eredmény megvan, az eredményt el lehet küldeni természetesen nekünk vagy víztisztítókkal foglalkozó boltnak, és megkérni, hogy laborvizsgálat alapján állítsanak össze egy olyan szűrési módot, hogy iható minőségű legyen a víz! És egyébként nem árt kérni egy javaslatot a szűrőrendszer karbantartási összegére is, mert a szűrőket nem csak egyszer kell megvásárolni, hanem karban kell tartani, a szűrőbetéteket cserélni kell!

Jelenleg egy sima mechanikai szűrőbetétet fogok megmutatni!




A szűrőbetétek, ha helyesen van bekötve a szűrőház, mindig kívülről szűr befelé! Szóval ha a szűrő külseje 1-5 napon belül bebarnul nem kell meglepődni, mert a szűrő dolgozik! Egy szűrő élettartalma attól függ, hogy az adott kút milyen vízminőséggel rendelkezik. Ez a szűrőbetét kevesebb mint fél év alatt lett ilyen!

Ha nem foglalkozik a szűrőrendszerével, egy idő után olyan mintha ott sem lenne, és csak fölöslegesen dobta ki rá a pénzt! Szóval a beépítést jól meg kell gondolni, mert a komolyabb rendszerek üzemeltetése/karbantartása nem olcsó mulatság!

Mindegy milyen szűrőkről beszélünk értelem szerűen fagybiztos hely kell a számukra! Komolyabb rendszer esetén szükséges áram és lefolyórendszer megléte is! Vízóra aknába komolyabb rendszert esélytelen telepíteni, kivéve, ha az összes feltételt biztosítjuk a szűrők számára, de ilyen vízóraaknával még nem találkoztunk.

Amennyiben megvan, hogy szeretné szűrni a vizet, megvan  készülékek helye (nagyjából), akkor jöhet némi matek, hogy a meglévő szivattyú ami kiemeli a kútból a vizet megfelelő erősségű e, hogy a vizet átpréselje a szűrőrendszeren! Minél több szűrési lépcsőt kell alkalmazni a szivattyúnak egyre nagyobb ellenállást kell legyőznie, ha a szivattyú teljesítménye vagy nyomás tartománya nem állítható, akkor az épületben nyomáseséssel kell számolni a szűrők beépítése után! Vagy a szivattyút is megfelelő erősségűre kell cserélni!



Hívjon Bizalommal!
Tel: 06204917949, 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 20:11:09 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Mosogatógép bekötés

Indította Admin

Egyre több család engedheti meg magának és vesz mosogatógépet, esetleg kap ajándékba. Viszont nem elég "csak" szert tenni egy gépre, azt üzembe is kell állítani!

A mosógépekkel ellentétben itt nincsenek dobrögzítők, viszont a mosogató tér, ahova majd a koszos edények kerülnek, elég sok ragasztóval, hungarocell-lel és egyéb rögzítésekkel találkozhatunk, amit el kell távolítani! Eltávolítás után nézzük át a lapátokat, kocsikat, lehajtható polcokat, hogy mindenhonnan

Panel lakás felújításnál milyen lesz a WC csésze?

Indította Admin

A cikkem címe talán egy kicsit félre vezető. Mert itt most nem arra gondolok, hogy talpon álló e, fali WC csésze, mély vagy lapos öblítésű.

Hanem, hogy mennyire lehet tisztán tartani!

Mint a legtöbb cikkemet ezt is a valóság ihlette meg.

Panel lakásban csináltunk vízvezeték felújítást/cserét, amikor felújítást csinálunk, mindent vissza bontunk strangig, legyen szó akár nyomóvezetékről, akár lefolyóról. A bontás közé tartozik, hogy a régi WC csészét is

Csőrepedés PVC nyomóvezetéken

Indította Admin

A vízszerelés talán az egyik "fekete korszaka" vagy mondhatjuk konstrukciós hibás korszaknak is, az a panel épületekben használatos kemény PVC nyomóvezetékek megjelenése! Ha számszerűsíteni szeretnénk, ha jól emlékszem 1980-tól társult ez a technológia a horganyzott vascsövek mellé, és csak hideg vízen használták!

Az elképzelés, hogy bevezessék ezt a csőtípust, nem volt rossz gondolat, csak dolgozni nem tudtak vele, és a napjainkban történő javításokat sem tudja