A lefolyó-karbantartás időt és pénzt spórol  (Megtekintve 8827 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
A lefolyó-karbantartás időt és pénzt spórol
« Dátum: 2013.December.03 - Kedd 16:26:32 »
A lefolyó-karbantartás időt és pénzt spórol

A vízrendszer egyik legfontosabb eleme a lefolyó, s egyben az is, ahol a legtöbb hiba szokott jelentkezni. Ez a hiba általában dugulást jelent, de persze előfordulhatnak más természetű problémák is, mint a fizikai sérülések, az elöregedés is.

Ha a lefolyó eldugul – márpedig ez az a probléma, mellyel a szerelők a legnagyobb gyakorisággal találkoznak – okos lehet mihamarabb szakembert felkeresni. Ha megpróbáljuk házilag orvosolni a gondot, pénzügyileg jól járhatunk, óvatosan kell azonban nekifogni. Míg a pumpával, meleg vízzel vagy akár szódabikarbónával kevés kárt okozhatunk, a lefolyótisztító szerekkel már például érdemes vigyázni. Ha nem kellő óvatossággal alkalmazzuk őket, nem csak anyagi károkat okozhatunk, egészségügyi veszély is fennállhat. Sokkal jobb megoldás, ha ilyenkor felhívjuk a szerelőt, aki néhány perc alatt képes a diagnosztikára és az univerzális csőgörény segítségével az elhárítást is hamar elvégzi.

Szintén kifejezetten a szakemberekre tartozik a vízrendszer karbantartása, amelybe természetesen a lefolyó is beletartozik. Ha a rendszer már elöregedett, megnő az esélye a meghibásodásoknak, s egy idő után már hetente hívhatjuk a szerelőt – hacsak nem tesszük ezt meg rendszeresen, olcsóbban, s méretjük fel vele a rendszer állapotát. Így a lefolyót még az előtt lecserélhetjük szükség esetén, hogy esetleg nagyobb kárt okozna.

Felújítás vagy új lefolyók beszerelése esetén is jó megoldás, ha profi segítségét kérjük, hiszen az új daraboknak ajánlatos tökéletesen illeniük a helyükre. A munka meglehetősen egyszerű és nem is kerül sokba – sokat spórolhatunk, ha inkább biztosra menve szakemberre bízzuk a munkát, minthogy magunk álljunk neki, s esetleges kis hibáinkért később sokszorosan megfizessünk.

Kis odafigyeléssel bebiztosíthatjuk, hogy hosszú évekig ne hibásodjon meg a rendszer, s ne kelljen szerelőt hívnunk, hogy mihamarabb hárítsa el a gondot. Némi kis előre tervezéssel jelentős költségeket és még több időt és vesződséget spórolhatunk meg magunknak a jövőben.

Hívjon minket bizalommal, megoldjuk a "problémáját"!

Závodszki Zoltán
20/491-79-49
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 19:09:28 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Kerti csap csőtörése

Indította Admin

Kerti csap csőtörése

Több éves tapasztalatainkra támaszkodva bátran kijelenthetjük, hogy az átlagos háztartások egyik visszatérő problémájának tekinthetjük a csőtörést. Ez történhet lakáson belül és lakáson kívül egyaránt. Bármelyik esetben forduljon is elő, abban megegyezhetünk, hogy az egyik legkellemetlenebb kihívás elé állítja a tulajdonost, és a professzionális segítség nem várathat magára.

Míg a beltérben történő csőtörést szinte azonnal észrevesszük

Vízóra papírok ügyintézése

Indította Admin

Külön csak papírmunkával már nem foglalkozunk!

Sajnos annyi volt a szakszerűtlen munkavégzés, más vízszerelőtől vagy annak mondott kontártól, hogy már csak olyanoknak intézzük el a teljes papírmunkát, akik a vízóra létesítéseket is velünk csináltatják!

A megértésüket köszönjük!

Régi házgyári radiátorszelep javítása

Indította Admin

Mielőtt belekezdenék, szeretném leszögezni, hogy ez a fajta javítás nem biztos, hogy minden esetben megoldja a problémát!

Szóval meglepően sok helyen van még panel lakásokban az épülettel együtt odakerülő radiátorszelep, ezek a legtöbb esetben 30 évnél öregebb alkatrészek, mondhatni, hogy a tervezet életciklusát jócskán túlszárnyalta.

Milyen hibák lehetnek ezeknél a régi radiátorszelepeknél?

A leggyakoribb, hogy nem szabályozható vagy nyitott vagy zárt