Acélbordás bekötőcső csaptelepekhez  (Megtekintve 13357 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Acélbordás bekötőcső csaptelepekhez
« Dátum: 2016.Január.10 - Vasárnap 15:31:29 »
Megérkezett a lakossági vízszerelés következő generációja!

A flexibilis csöveket eddig a GEBO csövekkel lehetett kiváltani, ennek viszont egy hátránya volt, hogy csaptelepekhez nem lehetett felhasználni, mert mind a két végén hollandis csatlakozás kellett, hogy legyen.

A vízszerelők most már a csaptelepek flexibilis csövét is kitudják váltani, így nem lesz több kidurrant flexibilis cső. A csaptelepekhez adott flexibilis csövek a tapasztalat szerint jóval strapabíróbbak mint az a csövek amelyiknek mind a két végén hollandi van. Viszont a csaptelepekhez kapott flexibilis csövek sem örök életűek.

A leggyakrabban attól mennek tönkre az ilyen gumibetétes csövek, hogy a csaptelep teste kilazul, el kezd mozogni, itt a víz könnyedén lefolyik és a víz végig folyik a flexi csövön, és szépen lassan a víz, szó szerint megeszi a csövek külső felszínét és ez idővel ahhoz vezet, hogy kidurran. Ha egy kívülről vízköves flexi csövet elkezdünk hajtogatni lehet hallani, hogy recseg, ropog (és nem csak a rászáradt vízkő) mert a flexibilis cső külső huzata és a gumi belső kiszárad és elkezd megrepedezni, és ez egy idő után szétnyílik. Most joggal gondolhatják, hogy akkor nem hajtogatom tesztelés jelleggel a felxi csövet és nem lesz baj. Baj, az lehet, mert amit írok csak szemléltetés, a hálózati nyomás megdolgozza helyettünk is a csövet, főleg társasházaknál, ahol egy gerincvezetéken több csapolóegység is lehet. Ha egy csapoló egységet megnyitnak a hálózati nyomás csökken, ha elzárják újra megnő a nyomás. Az ilyen nyomásingadozásokat a flexibilis csövek kevésbé viselik  el.

Természetesen itt is lehetnek kivételek, mi is járunk olyan lakásokban ahol több mint 10-15 éve vannak bent a flexi csövek és semmi probléma, de ezt ígérni nem lehet, hogy pont Önnél nem fog kidurranni, erre azt szoktuk mondani, hogy jobb a bjat megelőzni és az esélyét sem szabad megadni, hogy a flexi cső megtudja magát adni.

Az új acélbordás bekötőcső pár paramétere:

- Hossza: 40 cm, nincs méretre gyártás!
- Hollandi: 3/8"
- Csaptelep csatlakozás: 10x1-es menet

A 10x1-es menet azért fontos mert vannak olyan csaptelep amikben 8x1-es menet van, ezekhez értelemszerűen nem lesz jó, és jelenleg csak ebben a méretben van jelen a piacon

A termékkel kapcsolatban az észrevételünk:

Azon a végén ahol a 10x1-es menet van, található rajta lapolás amit villáskulccsal meg lehet fogni és behajtani, ez egy kicsit nagyra sikerült gyártani, ami annyit jelent, hogy mi Mofém mosogató csaptelepbe szereltük be ahol a hideg-meleg vizes furat meglehetősen távol esik egymástól de betekert állapotban így is majdnem összeérnek a lapolások! Egy Kína csaptelepbe ahol majdnem összeérnek a csapfuratok  elképzelhető, hogy ha az egyiket betekerjük, a másik már nem fog rendesen körbeforogni, de ne felejtsük el, hogy egy új termékről beszélünk, amint érkeznek visszajelzések a gyártónak.

A mi vízszerelésünk pár képben ahol az összes flexibilis cső ki lett váltva:

















Reméljük vízszerelésünkkel sikerült megnyernünk bizalmát és Ön is minket fog választani, és bővíthetjük elégedett megrendelőink táborát!



Elérhetőségek
Hívjon Bizalommal!
Tel: 20/491-79-49, 70/907-34-40

Kérjen visszahívást!

E-mail:

epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com

info@vizszerelo-budapest.hu

Závodszki Zoltán vízszerelő
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 18:38:36 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Lakásfelújítás hitelből

Indította Admin

Lakásfelújításnál a vízvezetékekkel is számoljunk, főleg ha hitelből szeretnénk megoldani

A lakásfelújítási munkálatok sokszor a legváratlanabb pillanatokban válnak szükségessé, kifejezetten igaz erre a vízvezeték által okozott hibák egész sora. Ha az építkezés során nem végeztek elég körültekintő munkát, esetleg gyenge minőségű anyagokat használtak fel, abból komoly probléma adódhat akár váratlanul is.

Milyen esetekben van szükség a vízvezetékek cseréjére?[/b

Csőrepedés PVC nyomóvezetéken

Indította Admin

A vízszerelés talán az egyik "fekete korszaka" vagy mondhatjuk konstrukciós hibás korszaknak is, az a panel épületekben használatos kemény PVC nyomóvezetékek megjelenése! Ha számszerűsíteni szeretnénk, ha jól emlékszem 1980-tól társult ez a technológia a horganyzott vascsövek mellé, és csak hideg vízen használták!

Az elképzelés, hogy bevezessék ezt a csőtípust, nem volt rossz gondolat, csak dolgozni nem tudtak vele, és a napjainkban történő javításokat sem tudja

Légbeszívó szelep utólagos beépítése

Indította Admin

Büdös csatorna szag van a lakásban, fürdőben? Egyre több esetben találkozunk azzal, hogy szakszerűtlen szerelésből adódóan megszüntetnek "szerelők" szellőző vezetékeket, mert fogalmuk sincs, hogy mire való, vagy, hogy az a cső hova megy. Aki laikus és nem ért hozzá meg már csak akkor fogja a kellemetlen hatását érezni mikor, konkrétan szarszag lesz az egész lakásban!

Miért is kell szellőző vezeték vagy utólagos lébeszívó szelep?

Röviden, hogy ne legyen