Acélbordás bekötőcső csaptelepekhez  (Megtekintve 13301 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Acélbordás bekötőcső csaptelepekhez
« Dátum: 2016.Január.10 - Vasárnap 15:31:29 »
Megérkezett a lakossági vízszerelés következő generációja!

A flexibilis csöveket eddig a GEBO csövekkel lehetett kiváltani, ennek viszont egy hátránya volt, hogy csaptelepekhez nem lehetett felhasználni, mert mind a két végén hollandis csatlakozás kellett, hogy legyen.

A vízszerelők most már a csaptelepek flexibilis csövét is kitudják váltani, így nem lesz több kidurrant flexibilis cső. A csaptelepekhez adott flexibilis csövek a tapasztalat szerint jóval strapabíróbbak mint az a csövek amelyiknek mind a két végén hollandi van. Viszont a csaptelepekhez kapott flexibilis csövek sem örök életűek.

A leggyakrabban attól mennek tönkre az ilyen gumibetétes csövek, hogy a csaptelep teste kilazul, el kezd mozogni, itt a víz könnyedén lefolyik és a víz végig folyik a flexi csövön, és szépen lassan a víz, szó szerint megeszi a csövek külső felszínét és ez idővel ahhoz vezet, hogy kidurran. Ha egy kívülről vízköves flexi csövet elkezdünk hajtogatni lehet hallani, hogy recseg, ropog (és nem csak a rászáradt vízkő) mert a flexibilis cső külső huzata és a gumi belső kiszárad és elkezd megrepedezni, és ez egy idő után szétnyílik. Most joggal gondolhatják, hogy akkor nem hajtogatom tesztelés jelleggel a felxi csövet és nem lesz baj. Baj, az lehet, mert amit írok csak szemléltetés, a hálózati nyomás megdolgozza helyettünk is a csövet, főleg társasházaknál, ahol egy gerincvezetéken több csapolóegység is lehet. Ha egy csapoló egységet megnyitnak a hálózati nyomás csökken, ha elzárják újra megnő a nyomás. Az ilyen nyomásingadozásokat a flexibilis csövek kevésbé viselik  el.

Természetesen itt is lehetnek kivételek, mi is járunk olyan lakásokban ahol több mint 10-15 éve vannak bent a flexi csövek és semmi probléma, de ezt ígérni nem lehet, hogy pont Önnél nem fog kidurranni, erre azt szoktuk mondani, hogy jobb a bjat megelőzni és az esélyét sem szabad megadni, hogy a flexi cső megtudja magát adni.

Az új acélbordás bekötőcső pár paramétere:

- Hossza: 40 cm, nincs méretre gyártás!
- Hollandi: 3/8"
- Csaptelep csatlakozás: 10x1-es menet

A 10x1-es menet azért fontos mert vannak olyan csaptelep amikben 8x1-es menet van, ezekhez értelemszerűen nem lesz jó, és jelenleg csak ebben a méretben van jelen a piacon

A termékkel kapcsolatban az észrevételünk:

Azon a végén ahol a 10x1-es menet van, található rajta lapolás amit villáskulccsal meg lehet fogni és behajtani, ez egy kicsit nagyra sikerült gyártani, ami annyit jelent, hogy mi Mofém mosogató csaptelepbe szereltük be ahol a hideg-meleg vizes furat meglehetősen távol esik egymástól de betekert állapotban így is majdnem összeérnek a lapolások! Egy Kína csaptelepbe ahol majdnem összeérnek a csapfuratok  elképzelhető, hogy ha az egyiket betekerjük, a másik már nem fog rendesen körbeforogni, de ne felejtsük el, hogy egy új termékről beszélünk, amint érkeznek visszajelzések a gyártónak.

A mi vízszerelésünk pár képben ahol az összes flexibilis cső ki lett váltva:

















Reméljük vízszerelésünkkel sikerült megnyernünk bizalmát és Ön is minket fog választani, és bővíthetjük elégedett megrendelőink táborát!



Elérhetőségek
Hívjon Bizalommal!
Tel: 20/491-79-49, 70/907-34-40

Kérjen visszahívást!

E-mail:

epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com

info@vizszerelo-budapest.hu

Závodszki Zoltán vízszerelő
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 18:38:36 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Régi házgyári radiátorszelep javítása

Indította Admin

Mielőtt belekezdenék, szeretném leszögezni, hogy ez a fajta javítás nem biztos, hogy minden esetben megoldja a problémát!

Szóval meglepően sok helyen van még panel lakásokban az épülettel együtt odakerülő radiátorszelep, ezek a legtöbb esetben 30 évnél öregebb alkatrészek, mondhatni, hogy a tervezet életciklusát jócskán túlszárnyalta.

Milyen hibák lehetnek ezeknél a régi radiátorszelepeknél?

A leggyakoribb, hogy nem szabályozható vagy nyitott vagy zárt

WC csésze csere

Indította Admin

Röviden: foglalkozunk WC csésze cserével is! ez tényleg egy nagyon rövid és tömör megfogalmazás, így lássuk egy kicsit bővebben!

A leggyakoribb eset mikor, a WC csésze elreped, vagy elkezd bepókhálósodni, de ezen felül sokan jelentkeznek, hogy WC tartályt ha cserélni szeretnék fejlesztés miatt, akkor szeretnének WC csészét is cserélni. De szinte a WC csésze csere indokai kifogyhatatlanok :) pl.: felújítás miatt, új beköltözők a lakásban, régi a csésze a tisztítása már nehéz

TECE piszoár, vizelde alkatrész választó!

Indította Admin

Ebben a témakörben már elrugaszkodunk a lakossági rétegtől és átlépünk a közületekhez és a multikhoz, mert az adott témakör 99,9%-ban őket érinti!

A lentebbi képeken látható rendszerek és alkatrészeiket betudjuk szerezni! 1-2 dolgot már elkezdünk saját raktáron is tartani!

A termékek beszerzése előre láthatólag 1 héttől, egészen akár több hónapig is terjedhet a speciális igények, esetleg a mennyiség miatt!

Amennyiben szeretne alkatrészre ajánlatot kér