Acélbordás bekötőcső csaptelepekhez  (Megtekintve 13339 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Acélbordás bekötőcső csaptelepekhez
« Dátum: 2016.Január.10 - Vasárnap 15:31:29 »
Megérkezett a lakossági vízszerelés következő generációja!

A flexibilis csöveket eddig a GEBO csövekkel lehetett kiváltani, ennek viszont egy hátránya volt, hogy csaptelepekhez nem lehetett felhasználni, mert mind a két végén hollandis csatlakozás kellett, hogy legyen.

A vízszerelők most már a csaptelepek flexibilis csövét is kitudják váltani, így nem lesz több kidurrant flexibilis cső. A csaptelepekhez adott flexibilis csövek a tapasztalat szerint jóval strapabíróbbak mint az a csövek amelyiknek mind a két végén hollandi van. Viszont a csaptelepekhez kapott flexibilis csövek sem örök életűek.

A leggyakrabban attól mennek tönkre az ilyen gumibetétes csövek, hogy a csaptelep teste kilazul, el kezd mozogni, itt a víz könnyedén lefolyik és a víz végig folyik a flexi csövön, és szépen lassan a víz, szó szerint megeszi a csövek külső felszínét és ez idővel ahhoz vezet, hogy kidurran. Ha egy kívülről vízköves flexi csövet elkezdünk hajtogatni lehet hallani, hogy recseg, ropog (és nem csak a rászáradt vízkő) mert a flexibilis cső külső huzata és a gumi belső kiszárad és elkezd megrepedezni, és ez egy idő után szétnyílik. Most joggal gondolhatják, hogy akkor nem hajtogatom tesztelés jelleggel a felxi csövet és nem lesz baj. Baj, az lehet, mert amit írok csak szemléltetés, a hálózati nyomás megdolgozza helyettünk is a csövet, főleg társasházaknál, ahol egy gerincvezetéken több csapolóegység is lehet. Ha egy csapoló egységet megnyitnak a hálózati nyomás csökken, ha elzárják újra megnő a nyomás. Az ilyen nyomásingadozásokat a flexibilis csövek kevésbé viselik  el.

Természetesen itt is lehetnek kivételek, mi is járunk olyan lakásokban ahol több mint 10-15 éve vannak bent a flexi csövek és semmi probléma, de ezt ígérni nem lehet, hogy pont Önnél nem fog kidurranni, erre azt szoktuk mondani, hogy jobb a bjat megelőzni és az esélyét sem szabad megadni, hogy a flexi cső megtudja magát adni.

Az új acélbordás bekötőcső pár paramétere:

- Hossza: 40 cm, nincs méretre gyártás!
- Hollandi: 3/8"
- Csaptelep csatlakozás: 10x1-es menet

A 10x1-es menet azért fontos mert vannak olyan csaptelep amikben 8x1-es menet van, ezekhez értelemszerűen nem lesz jó, és jelenleg csak ebben a méretben van jelen a piacon

A termékkel kapcsolatban az észrevételünk:

Azon a végén ahol a 10x1-es menet van, található rajta lapolás amit villáskulccsal meg lehet fogni és behajtani, ez egy kicsit nagyra sikerült gyártani, ami annyit jelent, hogy mi Mofém mosogató csaptelepbe szereltük be ahol a hideg-meleg vizes furat meglehetősen távol esik egymástól de betekert állapotban így is majdnem összeérnek a lapolások! Egy Kína csaptelepbe ahol majdnem összeérnek a csapfuratok  elképzelhető, hogy ha az egyiket betekerjük, a másik már nem fog rendesen körbeforogni, de ne felejtsük el, hogy egy új termékről beszélünk, amint érkeznek visszajelzések a gyártónak.

A mi vízszerelésünk pár képben ahol az összes flexibilis cső ki lett váltva:

















Reméljük vízszerelésünkkel sikerült megnyernünk bizalmát és Ön is minket fog választani, és bővíthetjük elégedett megrendelőink táborát!



Elérhetőségek
Hívjon Bizalommal!
Tel: 20/491-79-49, 70/907-34-40

Kérjen visszahívást!

E-mail:

epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com

info@vizszerelo-budapest.hu

Závodszki Zoltán vízszerelő
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 18:38:36 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Nem jön meleg víz a bojlerből

Indította Admin

Egyre több belvárosi, régi bérű épületben térnék át a használati meleg víz előállításánál a villanybojlere! Ennek talán az az egy egyszerű oka van, hogy a fővárosi kéményseprői vállalat, egyre több kéményt minősít használhatatlanná, vagy veszélyesé, ami fel kéne újítani, ki kéne béleltetni! De ez elég horribilis összegekre rúg! Így van egy egyszerűbb,  leginkább olcsóbb, de nem biztos, hogy jobb megoldás! Mégpedig a villanybojler felszerelése!

Viszont ez új hibákat is

Szifon csere

Indította Admin

A szifon csere előtti állapot, mikor, a Tulajdonos úgy áll neki, hogy nehezen folyik le a víz, és akkor nah, most kitakarítom a szifont! A régi réz vagy bármilyen fém szifonokat 5 év után szinte lehetetlen úgy szétszedni, hogy takarítás után a gyári tömítésekkel cseppmentesen lehessen összerakni! Ennek több okai is lehet, de a leggyakoribb, hogy nagyon vékony anyagból készülnek és mikor az ember kicsit rászorít, akár szabad kézzel megroppan és onnantól csak a szifon csere jöhet szóba!

Vízóra csere

Indította Admin

Vállalunk mellékvízmérő órák cseréit is! A vízóra cserékről indigós, a Vízművek által kiadott szerelési jegyzőkönyvet kitöltve átadunk!

Viszont nem vagyunk Ön MEO-sok!! Ez még is mit jelent?

Azt, hogy a munkánk befejeztével a plombát, NEM mi helyezzük el a vízórákon, hanem a vízművek által kiküldött MEO-s!

Drágábbak vagyunk mint egy Ön MEO-s cég?

Igen!

Miért jó az Ön MEO-s víróra cserélő cég?

- Gyor