Vissza

Akril kád cseréje zománcos acéllemez fürdőkádra

Előző téma - Következő téma

2021. február 09. - 22:16:38

Szerző: root

Akril kádat cseréltünk zománcos lemez kádra!

Az előző kivitelező sikeresen hozott egy multiban vásárolható nem túl drága akril kádat! Addig ezzel nincs is semmi baj, míg baj nem lesz! Nem győzzük elégszer hangsúlyozni, hogy mindig az a drága amit rövid időn belül 2x kell megcsinálni, átépíteni! Ráadásul nem emberi hanyagságból, hanem mert az akril konkrétan szanaszét reped a kád alján!

Az is benne van a pakliban mint emberi tényező, hogy valami keményebb bele esik a kádba és úgy szenved a kád sérülést legyen az akril vagy lemez kád! Ha a felülete megsérül egy kádnak onnantól kezdve már csak idő kérdése, hogy mikor jutunk el a cseréig!

Ennél a munkánál az egy dolog, hogy kitört a kád alja, de több probléma is akadt, ami elsőre nem látszódott vagy nem tudtuk, hogy miért is úgy oldották meg!

Vegyünk elsőnek a hibát!

A hiba az olcsó kád választása után az volt, hogy a beszerelés alkalmával a szerelő, nem vette le a védő fóliát, és ezt utólag vette észre, így megvágták a kád felületén a fóliát! Ezzel már kapásból meglehet sérteni egy akril felületet! És árulkodik még 1 dologról! A teljes kádperem vastagságban ami kb. 4 cm akril kádnál, NEM ragasztották oda a falhoz! DE ha oda is ragasztották volna, semmit nem ért volna, DE legalább a szándék meg lett volna, de itt az sem volt!

Hiba 2:

Akril kádakat nem teszünk be csempe sík alá! legalább is a gyártók 95-98%-a nem engedi meg, mert egyből garancia vesztésével jár! Miért is? Mert ha garanciális probléma van a káddal, azt csempe bontás nélkül csak úgy lehet kiszerelni, mint ahogy a lentebbi képeken is látható! Akril kádat csak úgy szerelünk be csempesík alá, hogy a tulajdonost megkérjük, hogy keresse fel és kérdezze meg a gyártót/forgalmazót, hogy mi a garanciális feltétel, mert ez gyártónként eltérő szokott lenni!

"Hiba 3":

Ami talán nem egészen hiba, de nem jöttünk rá, hogy miért kellett csillagászati magasságokig emelni a fürdőkád tetejét! 67 cm magasan volt! Akkor emelünk kádtetőt 55 cm-fölé ha a lefolyó az oldalfalon keresztül távozik pl panel lakások, és a lejtés miatt, emelni kell! DE itt semmi ok nem volt rá!

Ami plusz még nehezítette a dolgunk, hogy a kád körben be volt süllyesztve csempe alá, így kiemelni nem lehetett, de még kihúzni sem! Mert a mosdó irányából is rácsempéztek, így csak 1 megoldás volt választható, mert a csempére vigyázni kellett! konkrétan ki kellett flex-el vágni a helyéről! Igazán élvezetes volt szétdarabolni, "marcangolni" egy fürdőkádat, és még fizetnek is érte :)

Beépítve egy kaldewei lemez fürdők lett! Gyári drágább/profi lábbal! Konkrétan a kádláb majdnem annyiba került mint maga a fürdőkád! Mivel a kádtetőt fel kellett húzni 65-67 cm magasra, a gyári láb ezt nem tudta már tolerálni, így alá kellett téglázni, a téglákat gipsszel fixáltuk, és, hogy a legkisebb mozgást is megfogjuk, és a téglán is nagyobb felületen "terüljön" el a súly, ezért a lábak is ki/le lettek gipszelve!

Mi úgy szoktunk kádat beépíteni legyen szó akril kádról vagy lemez kádról, hogy a visszahajtott kádperem teljes vastagságban hozzá ragasszuk az oldalfalhoz egy speciális extra erős és rugalmas, gombaölős szilóval, és utána a csempénél kap egy felületi esztétikai  fehér sziló húzást.

És mivel így ragasztunk kádat, szükséges, hogy legyen stabil oldalfal a kádperemnél! Jártunk úgy, hogy még az sem volt! Ilyenkor a kádbeépítést abba hagyjuk és kell egy kőműves aki rendbe teszi a falat!

És akkor most nézzük meg, hogy ez a munka, hogy nézett ki képekben:












Ha felkeltettük érdeklődését, Keressen minket bízalommal! Vízszerelő Budapest csapataink várják hívását!

Dátum: 2021. február 09. - 22:16:38

Szerző: root