Beépített WC tartály javítása  (Megtekintve 47960 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Beépített WC tartály javítása
« Dátum: 2014.Október.21 - Kedd 22:28:26 »
A beépített WC tartályok első ránézésre sokkal nagyobb fejfájást tudnak okozni, ha folyik a víz a csészébe mint azok a WC tartályok mint amik a falon kívül vannak.

Pedig a falon belüli WC tartályokat semmivel nem nehezebb javítani (egy vízszerelőnek), sőt vannak olyan esetek, hogy még sokkal könnyebb is!

A nyomólapot leszedve elénk tárul egy elsőre elég kicsinek tűnő nyílás, de bár milyen hihetetlen, a WC tartályban található összes alkatrész kiszedhető azon a nyíláson.

A leggyakoribb eset mikor a csészébe látjuk, hogy folyik a víz, és időnként lehet hallani, hogy a betöltő szelep "szisszen" egyet kettőt.

Meghibásodási okok:

- Beöltő szelep meghibásodása
- Leeresztő szelepnek az alján van egy gumitömítés ami már nem tartja meg a vízet

Mint szerelő a hibát nagyon egyszerűen észre lehet venni, lebontjuk a nyomó panel alatt található, belső panelt, középen látható a leeresztő szelep, az esetek többségében jobb oldalon van elhelyezve a betöltő szelep.

Még mielőtt tovább folytatnánk a szétszedést megnézzük, hogy a tartályban milyen magason áll a vízszint, azok akik a tartályokat fejlesztették bölcsen előre látták és tudták is előre, hogy valamikor a tartály meg fog hibásodni, így a leeresztő szelepet úgy alakították ki, hogy egyben túlfolyóként is üzemel, ez azért fontos, hogyha úgy hibásodik meg a tartály, hogy a betöltő része megy tönkre és többlet víz kerülne a tartályba, ne áztassa el a víz a fürdőszobát/WC-t, hanem a keletkezet többlet víz a túlfolyón keresztül bekerül a csészébe, és ezzel már látjuk is, hogy a tartály javításra szorul. Visszatérve a vízszinthez megnézzük, hogy a túlfolyón távozik e víz vagy sem.

Amennyiben a vízszint magassága túl magas a betöltő szelep hibájára utal itt 2 lehetőség van:

- Cserélni kell a betöltő szelepet
- A betöltő szelepen állítunk, hogy ne az utolsó utáni pillanatban próbáljon lezárni a szelep, hozzá tenném, hogy ez a fajta megoldás, csak a cserét késlelteti, de ideiglenesen megtudja oldani a problémát.

Ha a vízszint megfelelő akkor a leeresztő szelep gumijával lesz a probléma, itt nincs mit ragozni a gumit ki kell cserélni! Ez a fajta hibát olcsóbb orvosolni, mintha a betöltő szelep lenne a hibás.

A következő típusú beépített WC tartályoknak a javítását vállaljuk: Grohe, Geberit, Alcaplast

Ezekhez a tartályokhoz biztosan lehet cserealkatrészt kapni, multikban vásárolt no name termékeknek a javítását csak abban az esetben tudjuk vállalni, ha a tulajdonos beszerzi a csere alkatrészt, ami a legtöbb esetben lehetetlen küldetésnek bizonyul. Ilyenkor inkább javasoljuk, hogy cseréljék ki a komplett tartályt, igaz ez több munka és több pénz is, de a cserével a megrendelő nem csak a hibát forrását szünteti meg, hanem nyugalmat is vásárol magának!

Előfordult már olyan is a történelem során, hogy egy ilyen falon belüli WC-ben eltörnek a kisebb műanyag alkatrészek, de ez nagyon ritka, a javítási arány 50-50% mivel a törés tényleg ritka a nagykerekben nincsen raktáron csere alkatrész vagy csak nagyon ritkán, ilyenkor a csere alkatrészt meg kell rendelni ami akár hetekbe is beletelhet, ilyenkor el kell gondolkodni, hogy a komplett tartály kerüljön e cserére vagy kivárják a több hetes átfutási időt.



Bármilyen vízszerelési munkával kapcsolatban állunk a rendelkezésére![/size]
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 18:54:40 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Bojler: a melegvíz lelke

Indította Admin

Bojler: a melegvíz lelke

Az lenne az ideális, ha a bojlereket soha nem kellene karban tartani, hanem mindig tökéletes, forró vizet adnának, akár évtizedeken keresztül. Ez lehetetlen, viszont tudsz rá figyelni, és ha ezt a cikket elolvasod, garantáljuk, hogy sok olyat megtudsz, amire nem is gondoltál.


Bojler: de miért pont így hívják?   

Te tudod, mi a gőzpöfögészeti tovalöködönc, a fiahordó górugány, vagy a csurrancsepp? Kész szerencse, hogy a nagy ny

Csőrepedés elhárítása, ötrétegű csövön!

Indította Admin

Az ötrétegű csöves szerelési technológiánál, olyanba futottunk bele amivel szerintem csak 10-15 évente lehet találkozni, vagy talán még ritkábban! De, hogy érdekes legyen teszek egy kis kitérőt!

A leggyakrabban olyan csőtöréseket kell elhárítanunk, mikor az ötrétegű csövet, vagy egyáltalán bármilyen nyomócsövet elfúrnak a falban! Itt nincs mit szépíteni vagy emberi hanyagságból adódik vagy csak sima balszerencse!

Viszont ha megnézik ezt a képet:

Mosógép szerelés panellakásban

Indította Admin

Ennél a munkánál a megrendelő azt kérte, hogy a panel fürdőszobába legyen betéve a mosógép, ennek viszont semmilyen vezeték nem volt kialakítva, sem a nyomóvezeték, sem a lefolyó. És még a fürdőkád is be volt burkolva és a szerelésre egy nem túl nagy csempeajtónyi hely állt a rendelkezésünkre.

Szerencsére a panel fürdőszobák nem rendelkeznek valami nagy méretekkel, így a vízszerelést nagyobb átalakítások, bontás nélkül sikerült elvégezni, és az eredmény szerintünk egész esztétikusra s