Beépített WC tartály létesítése kicsi helyen  (Megtekintve 11007 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Beépített WC tartály létesítése kicsi helyen
« Dátum: 2020.Október.25 - Vasárnap 15:24:21 »
Ezen a munkán kivételesen nem panelban létesítettünk beépített tartályt, hanem régi bérű téglaépületben!

Mi nem az első szerelők voltunk akik oda kerültünk, és rajtunk kívül mindenki azt mondta, hogy lehetetlen megcsinálni,  kevés a hely, a 2 lakás közti födémet át kell törni és kicserélni az eternit ágat és egy egész nagy munkát csinálni belőle! Normális helyzetben mi is ezt mondtuk volna, de nem volt opció a 2 lakás összenyitása! Több okból is, de ezt most nem taglalnám!

Szóval az eternit ágat meg kellett tartani, a lefolyó még mélyen sem volt, mert a talajból a lefolyócső fele konkrétan kilógott, ezzel együtt nem is értem, hogy házgyári állapot szerint ez miért így lett megcsinálva, mert a födémszerkezetben elfért volna mélyebben is!

A képeken lehet látni, hogy milyen magasan van a lefolyó, azt is, hogy eternit! Továbbá, hogy milyen keskeny ahova a tartálynak el kell, hogy férjen, és ráadásul a fürdőszoba ajtajából fényképeztünk! Az egész fürdő és WC helyiség nem volt szélesebb kb. 120-130 cm-nél!






A geberit beépített WC tartály úgynevezett önhordó vagy hívható gipszkartonos verziónak is! (ezt a tulajdonos hozta) Ezt kellett beszerelni! A nehézséget az okozta, hogy ezeknek a gipszkartonos tartályoknak van lába, és a láb konkrétan útban volt, de csak azért, mert a tartály 8 cm vastag volt csak, ez gyárilag egy keskenyített verzió, a normál beépített tartály vastagsága kb. 16 cm szokott lenni gyártótól függően.

Szóval volt egy lábunk ami útban volt, e mellé még jött, hogy ha 110-es PVC csövet használtunk volna, nem tudtuk volna tartani sem a métervonalat, sem a meglévő helyünk közepét! Szóval mindent 90-es PP idomokkal kellett megoldanunk, úgy, hogy a láb kicsi nyúlványát még így is ki kellett kerülnünk 2 db 45"-kal, ezeket a 45"-kat meg be kellett vésni az oldalfalba!

Joggal merülhet fel az a kérdés, hogy mi lett a stabilitással?

Hát az, hogy csináltunk egy lukat a beépítő kereten a falba került egy speciális tipli, és menetesszárral fakötési alátéttel és anyákkal kívül-belül mm-es pontossággal be tudtuk állítani és tudtunk neki támasztékot biztosítani! A függőleges irányú terhelést meg megmondtuk a tulajnak, hogy a kőműves fixen tegye tömörré az egész alját, falazza be és nem lesz semmi gond!

Itt látható a beépítésünk:




Szóval egy kis fantáziával és egy kis átgondolással még nem volt olyan hely, ahova ne tudtunk volna beépíteni tartályt!
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Zuhanykabin szerelés

Indította Admin

Zuhanykabin választásról és a szerelésről pár gondolat:

A legtöbb fürdőszoba átalakítást akkor kell végezni, ha valaki megunta a kádat vagy egészségügyi megfontolásból zuhanykabinra szeretne váltani, de ez egyben a legtöbb bosszúságot is tudja okozni, vízszerelés szempontjából a vízszerelőnek vagy a szervizes szerelőnek teljesen mindegy milyen, hogy milyen kabint rak össze.

Amikor minket kérnek fel zuhanykabin szerelésre csak RAVAK zuhanykabinokat szoktunk javasolni, RAVAK

Szűrőbetét csere

Indította Admin

Vezetékes víznél, talán nem annyira fontos a víznek a tisztítása mint a fúrt kutakénál, de ha valakinek gondja van a csapvízzel ízlelés, allergia vagy bármilyen más oknál fogva természetesen azt is lehet tisztítani!

Ebben a pár sorban egy családi házban, pontosabban nyaralóban cseréltünk szűrőbetéteket, az épület fúrt kútról van ellátva vízzel mert a közművek közül pont a vezetékes vizet "felejtették" el.

A kutaknál míg nincs bevizsgálva mindig úgy állj

Nyitott fűtési rendszer átalakítása, felújítása

Indította Admin

Napjainkban is meglehetősen sok háztartás használ úgynevezett nyitott fűtési rendszert! Amibe a legtöbb esetbe még szivattyú sem kerül beépítésre, akkor ezt a fűtési rendszert hívjuk gravitációs fűtésnek! Az összes fűtési rendszer közül talán ennek a kettőnek a kombinációja a legelavultabb a fűtési rendszerek közül, és talán a legveszélyesebb is!

Nézzük, hogy felépítésileg, hogy is néz ki egy nyitott, gravitációs fűtési rendszer:

A gépházban vagy a pincében elhel