Beépített WC tartály panelban 3.0  (Megtekintve 10389 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Beépített WC tartály panelban 3.0
« Dátum: 2021.Június.08 - Kedd 18:12:45 »
Amit a cikkben befogok nektek mutatni munkát azt már jó 2 éve csinálhattuk, de lehet volt az már több is. De eddig a cikket valahogy nem sikerült hozzá megírni! Ez most pótlásra kerül!

Ide úgy kerültünk, hogy előttünk már egy szerelő megpróbálkozott a Geberit beépített WC tartályt beépíteni, de ez annyi nem sikerült, hogy a szerelő keret majdnem a panel WC közepére jött ki. Ami azért valjuk be szép teljesítmény a szerelőtől (negatív értelemben). És a szerelő keret hátrafelé nem volt rögzítve, csak oldalirányba, úgy meg igazából nem is kell, mert ha valaki ráül egy fali WC csészére, az erőhatás nem oldalra húzza, hanem előre. A tulaj erre rá is kérdezett az első szerelőnél, a nagyon egyszerű válasz majd a fal megtartja a WC tartályt, és ha a gipszkarton nem lenne elég, fel lehet építeni ytong-gal is. Itt már érezte a megrendelő, hogy nem az év szerelőjét csípte meg első nekifutásra.

A szerelő el lett küldve, és a tulajdonos a Google segítségével akadt ránk, kihívta édesapámat egy megbeszélésre, hogy mi a véleményünk az addigi munkáról, mit tudunk ezen javítani, DE a következők lennének az igényei:

- mindegy, hogy hogyan, de a lehető leghátrább kell, hogy kerüljön a tartály, hogy maradjon hely:

Ezt csak úgy tudtuk teljesíteni, hogy a függőleges szennyvízcsövet elvágtuk és lakáson belül elkormányoztuk! /Lentebb láthatóak a képek./ a strangot drótkötél pályával fixáltuk, hogy az elvágás után a felső szomszédtól ne tudjon hozzánk becsúszni a cső, ki tudja, hogy ott mit mókoltak a szerelők!

Utána a fentről érkező áldás, hogy még véletlenül se tudja a tokos kötést leütni, azt is külön drótkötéllel fixáltuk. És a fordulás, nem 45 fokos idommal történt, mert az túl nagy törést eredményezett volna, hanem speciális kis szögű idomokat használtunk, 15 fok arra 30 fokos ez befelé, egy darab cső, és megint 15 fokos és arra egy 30 fokos. Erre csak azért volt szükség, hogy a víz minél kevésbé csapódjon és halkabb maradjon!

Talajszinten megint egy speciális T idom lett beépítve, és ott is 15 és 30 fokos idomok lettek beépítve a 110-es méretből!

Tegyük hozzá, hogy az ilyen strangelhúzást nem lehet minden panelben megcsinálni! A következő tételek kell, hogy ehhez teljesüljön:

- csak egy szellőző vezeték lehet a szerelvényfalban, hogy legyen hely hova kormányozni a lefolyót!
- a nyomóvezeték hideg - meleg - cirkuláció, a szerelvényhátfal két szélén kell hogy legyen, hogy a tartály beférjen közé!

- hanghatások ne lehessen hallani ahogy verődik a széklet és a víz, vagy amit éppen letuszkolnak a lefolyóba!

Amikor a munkát csináltuk nem ismertük a rehau hangszigetelt lefolyó rendszerét, lehet akkor még nem is volt, így ezért öntapadós lefolyó szigetelést használtunk, ráadásul 2 rétegben tettük!

A födémáttöréseket meg kifújtuk púrhabbal.

Ezzel a két réteg öntapadós szigeteléssel meglehetősen jó hangszigetelést értünk el, és még a lehúzott WC hangját is, csak épp hogy lehetett hallani gipszkarton és egyéb burkolatok nélkül!

És akkor most nézzük a képeket:


























Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Csőrepedés elhárítása, ötrétegű csövön!

Indította Admin

Az ötrétegű csöves szerelési technológiánál, olyanba futottunk bele amivel szerintem csak 10-15 évente lehet találkozni, vagy talán még ritkábban! De, hogy érdekes legyen teszek egy kis kitérőt!

A leggyakrabban olyan csőtöréseket kell elhárítanunk, mikor az ötrétegű csövet, vagy egyáltalán bármilyen nyomócsövet elfúrnak a falban! Itt nincs mit szépíteni vagy emberi hanyagságból adódik vagy csak sima balszerencse!

Viszont ha megnézik ezt a képet:

Beépített WC tartály létesítése tégla épületben

Indította Admin

Most kivételesen nem panelban kértek fel minket arra, hogy létesítsünk beépített WC tartályt, hanem egy 13. kerületi Váci úti téglaépítésű lakásban!

Volt egy nagy fürdő amiben bent volt minden, fürdőkád, mosdó, WC, mosógép és még a strang is itt húzódott, az egyik sarokban. A megrendelő kérése az volt, hogy a WC legyen átrakva egy másik helyiségbe, mégpedig a fürdő mellett lévő spejzt áldozná fel, hogy oda kerüljön a WC, és ha megoldható legyen beépített WC tartály létesítv

Panel lakás felújításnál milyen lesz a WC csésze?

Indította Admin

A cikkem címe talán egy kicsit félre vezető. Mert itt most nem arra gondolok, hogy talpon álló e, fali WC csésze, mély vagy lapos öblítésű.

Hanem, hogy mennyire lehet tisztán tartani!

Mint a legtöbb cikkemet ezt is a valóság ihlette meg.

Panel lakásban csináltunk vízvezeték felújítást/cserét, amikor felújítást csinálunk, mindent vissza bontunk strangig, legyen szó akár nyomóvezetékről, akár lefolyóról. A bontás közé tartozik, hogy a régi WC csészét is