+36 70 907 3440
info@vizszerelo-budapest.hu
Belépés
Menüpontok
Menüpontok
Főoldal
Cikkek, Leírások
Profil
Galéria
Írj E-mail-t
Vissza
Vízhálózat csere panel lakásban!
Előző téma
-
Következő téma
2021. február 20. - 18:43:33
Szerző: root
Vízszerelés Budapesten
Vízvezeték szerelés
Leírások, cikkek
Vízhálózat csere panel lakásban!
Felhasználói műveletek
Vállaljuk
Budapesti vizszerelőként
panel lakások teljes vízhálózatának a cseréjét! Legyen szó akár nyomóvezetékről vagy lefolyóról! Vagy akár egy komolyabb átalakításról!
Ebben a cikkben bemutatott munka nem csak azért érdekes, mert teljes felújításon esett át, hanem mert a fürdőszobához hozzá lett csatolva az előtte lévő folyosó. 4 vízórás volt a lakás és át lett építve, hogy elég legyen 2 óra is. Gyárilag 1 WC tartozott a lakáshoz, de megtudtuk oldani, hogy 2 WC is legyen, ez egyébként sokak álma!
Vízóra átalakítása
A lefelé néző szabálytalan szerelésű vízórákat kellett megoldani, hogy felfelé álljanak és ki kellett venni a házgyári állapot szerint bekerült folyásiránynak fordítva beszerelt egyébként radiátor szelepeket! Mert a vízóra előtt nem legyen csak 1 db elzáró szerkezet! Teljesen mindegy, hogy a 40 éves szelep működik vagy sem, akkor is szabálytalan! Vannak a vízműveknek olyan szerződött partnerei akik egyébként legyen akármilyen szabálytalan a munka, úgy fényképezik, hogy a hiba ne látszódjon, és rá fogják tenni a plombát! Nekünk "sajnos" szabályosan kell tudni dolgozni.
Öblítő szelep és bidé kiállás
Az eredetileg is WC helyiségben, első körben úgy volt, hogy ott is beépített WC tartály lesz, de végül nyomógombos WC öblítő szelep került beépítésre, létesítésre! Ennek a kiállást úgy csináltuk meg, hogy 50x50-es szögvasat felrögzítettünk a meglévő rozsdamentes acél keretre, és a fali korongot a szögvason fixáltuk, hogy ne tudjon mocorogni és stabilan álljon! Mert a legtöbb olcsó vízszerelő nem rögzíti a kiállásokat és kóvályog minden mint gólyafos a levegőben! Ami talán a használatban nem is zavaró (annyira), DE mikor eltelik pár év, és ki kell cserélni a szelepet, akkor az ötrétegű csőről simán lecsavarjuk a fali korongot! Aztán feltoljuk a fejünkre a nem létező svájci sapkánkat és megmondjuk a tulajdonosnak, hogy akkor most a bontás következik!
Kicsit megyünk lentebb megérkezünk, a bidé kiállásokhoz, mert mind a 2 WC-hez kértek bidé kiállást, mert olyan WC deszka kerül fel, amibe be van építve a bidé funkció! A fali korongos kiállásunk itt is fixálva vannak!
Lefolyó strang átalakítása
Tovább megyünk lefelé, az látható, hogy a 2 WC miatt a függőleges lefolyó gerincet ki kellett vágnunk és betenni egy speciális T idomot! Ezzel, a speciális T-vel, hátrafelé megindulva megkerültük a szellőző vezetéket, az 5 cm-es válaszfalat kivéstük és a fal alatt elindultunk a kádnak és az új WC-nek, ami egy Geberit beépített WC tartály lett! Ezt a WC tartályt kiborulás ellen, 10-es menetes szárral átpántoltuk az 5 cm-es falon!
Fürdőszobai vezeték átalakítás
Szóval most, hogy a lefolyóval a fürdőben vagyunk, a hideg-meleg vizet is áthoztuk! Tegyük, hozzá, hogy panelban csak úgy dolgozunk, hogy falon kívül szerelünk, főfalat nem vésünk meg, főleg nem hosszú távon. 4-6 cm-es válaszfalakat igény szerint megvésünk/átvésünk! Szóval a víz is a fürdőben, megcsináltuk a kád kiállást, és az alatt tovább osztódtunk az új WC-nek és a konyhának is! A konyhának a fürdőkád alatt vittük át az új vezetéket, ami házgyári állapot szerint nem létezett, ezért 4 vízórás volt a lakás! A beépített WC tartály is kapott bidé kiállást, ide is WC deszkába épített bidé került felszerelésre!
A második WC miatt a kádat egy kicsit meg kellett emelni, de így is a jelenlegi kádtetőt sikerült megállítani 61 cm-en! Léteznek olyan panel lakások ahol a fürdőkádak alapból 60 cm-en vannak, de találkoztunk már 68 cm-en lévő kádtetővel is! Ha nem kérték volna a második WC-t, akkor a kádtető 50-55 cm közé érkezett volna kb.
Mosdó vezetékelése
Hogy a fürdőszobában a mosdó vezetéke miatt ne kelljen rabic falat építeni, hogy eltakarják a csöveinket, azt a megoldást választottuk, hogy a hideg-meleg vízzel átmentünk a konyhába, és a konyhabútor háta mögött szereltük meg, a konyhai kiállást, és a 2 medencés mosdó kiállást! DE, hogy a dugulás lehetőségét a legjobban kiszűrjük a kétmedencés mosdó és a mosogató lefolyó vezetékét a régi konyhai lefolyó strangra kötöttük rá! Így a mosdó lefolyó vizével folyamatosan mosatva van a konyhai ág!
Konyha kialakítása
A konyhában egyébként helyett kapott még egy mosogatógép és egy mosógép is! A mosogató medence jobb illetve bal oldalán! A berendezési tárgyak nyomó és lefolyó csatlakozóit soha nem a gépek mögé tesszük! Hanem a mosogató medence alatt lévő szekrénybe! Így, ha bármi probléma adódna, nem kell azzal foglalkozni, hogy kirángassa az ember a gépeket, hanem csak egy ajtót kell kinyitni és el kell zárni a csapot! Ennek talán 1 hátránya van, ha minden egy szekrényben összpontosul, az meg, hogy sokan a kukát a mosogató alá szeretik betenni, de ha beteszünk oda minden gépészetet, akkor a kuka mérete eléggé össze fog menni.
És akkor most nézzünk meg egy jó pár képet, hogy ellehessen képzelni, hogy még is miről irkáltam eddig.
Dátum: 2021. február 20. - 18:43:33
Szerző: root
Nyomtatás
1
Felhasználói műveletek
Vízszerelés Budapesten
Vízvezeték szerelés
Leírások, cikkek
Vízhálózat csere panel lakásban!
Felhasználói műveletek
Nyomtatás