Csőrepedés elhárítása, ötrétegű csövön!  (Megtekintve 12989 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Csőrepedés elhárítása, ötrétegű csövön!
« Dátum: 2019.Február.06 - Szerda 18:28:21 »
Az ötrétegű csöves szerelési technológiánál, olyanba futottunk bele amivel szerintem csak 10-15 évente lehet találkozni, vagy talán még ritkábban! De, hogy érdekes legyen teszek egy kis kitérőt!

A leggyakrabban olyan csőtöréseket kell elhárítanunk, mikor az ötrétegű csövet, vagy egyáltalán bármilyen nyomócsövet elfúrnak a falban! Itt nincs mit szépíteni vagy emberi hanyagságból adódik vagy csak sima balszerencse!

Viszont ha megnézik ezt a képet:


 

Konkrétan az látható, hogy a nyomás kitolta a presszes idomot a csőből! Pedig lehet látni, hogy le van presszelve a kötés, és a cső megfelelő mélységig bele volt dugva az idomba! Így 2 dolog elképzelhető:

- selejtes volt az idom! Talán ez a legvalószínűbb!
- mivel ez 1 panel épületben volt, nem elképzelhetetlen az "extrém" nagy nyomás, és egyszerűen a rendszer leggyengébb pontján csőrepedés keletkezett!

Az idom márkája egyébként melscher presszes idom volt! A biztonság kedvéért az összes ilyen idomot kivettük és nekünk is vannak/voltak ilyen idomjaink, de ilyet többet biztos nem fogunk beszerelni!

Lehet, hogy tégla épületben, vagy olyan helyen ahol jóval kisebb a nyomás, lehet, hogy nem lett volna probléma több évtizeden keresztül, de Mi nem szeretnénk próbálkozni!

A csőrepedést minimális bontással megtudtuk csinálni, igaz egy kicsit több munkával, hisz kivettük a rendszerből az összes ilyen idomot!

Csőrepedést viszont nem csak ötrétegű csöves rendszeren végzünk, hanem szinte lehet bármilyen technológiával a rendszer kiépítése, valamelyik csapatunk biztosan fog tudni Önnek segíteni!
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 18:57:15 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

4+1 jel, hogy csőtöréssel él együtt

Indította Admin

4+1 jel, hogy csőtöréssel él együtt

Ház vagy lakástulajdonosként, legyen az panel vagy téglaépítésű, egy szintes vagy többszintes, bármikor eljöhet az a pillanat, amikor csőtöréssel kell szembenézni. Ez történhet látványosan, amikor hangja és látható jele is van, de történhet alattomosan, úgy, hogy gyakorlatilag csak sokkal később tudatosul a tulajdonosban, ha figyelt volna a jelekre, akkor kevesebb káreseménnyel kellene szembenéznie neki, és a szomszédainak egyaránt

Fürdőkád alatti csőregiszter kiváltása, törölközőszárítós radiátorra!

Indította Admin

Lakásfelújítás során sokak életét keseríti meg, hogy bontás során megtalálják a fürdőkád alatti/melletti csőregisztert. Aztán megy a fejvakarás, hogy na akkor ezzel mi legyen?! A kezdeti ijedtség után, miután megtaláltad a cikkünket, fogunk tudni segíteni az átalakításban! Annak ellenére, hogy panel lakásról beszélünk jelenleg, egész jól átlehet forgatni a fürdőt és ésszerű keretek közt, bárhova átszerelhető egy új radiátor, csak azzal kell tisztában lenni, hogy a csöveket csak

Csőrepedés PVC nyomóvezetéken

Indította Admin

A vízszerelés talán az egyik "fekete korszaka" vagy mondhatjuk konstrukciós hibás korszaknak is, az a panel épületekben használatos kemény PVC nyomóvezetékek megjelenése! Ha számszerűsíteni szeretnénk, ha jól emlékszem 1980-tól társult ez a technológia a horganyzott vascsövek mellé, és csak hideg vízen használták!

Az elképzelés, hogy bevezessék ezt a csőtípust, nem volt rossz gondolat, csak dolgozni nem tudtak vele, és a napjainkban történő javításokat sem tudja