Csőrepedés elhárítása, ötrétegű csövön!  (Megtekintve 13085 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Csőrepedés elhárítása, ötrétegű csövön!
« Dátum: 2019.Február.06 - Szerda 18:28:21 »
Az ötrétegű csöves szerelési technológiánál, olyanba futottunk bele amivel szerintem csak 10-15 évente lehet találkozni, vagy talán még ritkábban! De, hogy érdekes legyen teszek egy kis kitérőt!

A leggyakrabban olyan csőtöréseket kell elhárítanunk, mikor az ötrétegű csövet, vagy egyáltalán bármilyen nyomócsövet elfúrnak a falban! Itt nincs mit szépíteni vagy emberi hanyagságból adódik vagy csak sima balszerencse!

Viszont ha megnézik ezt a képet:


 

Konkrétan az látható, hogy a nyomás kitolta a presszes idomot a csőből! Pedig lehet látni, hogy le van presszelve a kötés, és a cső megfelelő mélységig bele volt dugva az idomba! Így 2 dolog elképzelhető:

- selejtes volt az idom! Talán ez a legvalószínűbb!
- mivel ez 1 panel épületben volt, nem elképzelhetetlen az "extrém" nagy nyomás, és egyszerűen a rendszer leggyengébb pontján csőrepedés keletkezett!

Az idom márkája egyébként melscher presszes idom volt! A biztonság kedvéért az összes ilyen idomot kivettük és nekünk is vannak/voltak ilyen idomjaink, de ilyet többet biztos nem fogunk beszerelni!

Lehet, hogy tégla épületben, vagy olyan helyen ahol jóval kisebb a nyomás, lehet, hogy nem lett volna probléma több évtizeden keresztül, de Mi nem szeretnénk próbálkozni!

A csőrepedést minimális bontással megtudtuk csinálni, igaz egy kicsit több munkával, hisz kivettük a rendszerből az összes ilyen idomot!

Csőrepedést viszont nem csak ötrétegű csöves rendszeren végzünk, hanem szinte lehet bármilyen technológiával a rendszer kiépítése, valamelyik csapatunk biztosan fog tudni Önnek segíteni!
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 18:57:15 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Nyitott fűtési rendszer átalakítása, felújítása

Indította Admin

Napjainkban is meglehetősen sok háztartás használ úgynevezett nyitott fűtési rendszert! Amibe a legtöbb esetbe még szivattyú sem kerül beépítésre, akkor ezt a fűtési rendszert hívjuk gravitációs fűtésnek! Az összes fűtési rendszer közül talán ennek a kettőnek a kombinációja a legelavultabb a fűtési rendszerek közül, és talán a legveszélyesebb is!

Nézzük, hogy felépítésileg, hogy is néz ki egy nyitott, gravitációs fűtési rendszer:

A gépházban vagy a pincében elhel

Kádperem szigetelés akryl kádnál

Indította Admin

Ez most nem egy megszokott cikk lesz, hanem egy megkeresét láthattok és az arra adott választ! (ügyfél engedéllyel)

Tisztelt Závodszki Zoltán!

Érdeklődni szeretnék, hogy önök szerint megoldható-e a kádunk peremének utólagos szigetelése. A nehézséget az okozza, hogy a kád a fürdőszoba egyik sarkába van beépítve, és a hosszabbik oldalán profilos csempe van mellette (erről fotót is csatolok a levelemhez). Ennek köszönhetően a korábban a szerelést végző meste

Szifon csere

Indította Admin

A szifon csere előtti állapot, mikor, a Tulajdonos úgy áll neki, hogy nehezen folyik le a víz, és akkor nah, most kitakarítom a szifont! A régi réz vagy bármilyen fém szifonokat 5 év után szinte lehetetlen úgy szétszedni, hogy takarítás után a gyári tömítésekkel cseppmentesen lehessen összerakni! Ennek több okai is lehet, de a leggyakoribb, hogy nagyon vékony anyagból készülnek és mikor az ember kicsit rászorít, akár szabad kézzel megroppan és onnantól csak a szifon csere jöhet szóba!