Csőrepedés elhárítása, ötrétegű csövön!  (Megtekintve 12987 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Csőrepedés elhárítása, ötrétegű csövön!
« Dátum: 2019.Február.06 - Szerda 18:28:21 »
Az ötrétegű csöves szerelési technológiánál, olyanba futottunk bele amivel szerintem csak 10-15 évente lehet találkozni, vagy talán még ritkábban! De, hogy érdekes legyen teszek egy kis kitérőt!

A leggyakrabban olyan csőtöréseket kell elhárítanunk, mikor az ötrétegű csövet, vagy egyáltalán bármilyen nyomócsövet elfúrnak a falban! Itt nincs mit szépíteni vagy emberi hanyagságból adódik vagy csak sima balszerencse!

Viszont ha megnézik ezt a képet:


 

Konkrétan az látható, hogy a nyomás kitolta a presszes idomot a csőből! Pedig lehet látni, hogy le van presszelve a kötés, és a cső megfelelő mélységig bele volt dugva az idomba! Így 2 dolog elképzelhető:

- selejtes volt az idom! Talán ez a legvalószínűbb!
- mivel ez 1 panel épületben volt, nem elképzelhetetlen az "extrém" nagy nyomás, és egyszerűen a rendszer leggyengébb pontján csőrepedés keletkezett!

Az idom márkája egyébként melscher presszes idom volt! A biztonság kedvéért az összes ilyen idomot kivettük és nekünk is vannak/voltak ilyen idomjaink, de ilyet többet biztos nem fogunk beszerelni!

Lehet, hogy tégla épületben, vagy olyan helyen ahol jóval kisebb a nyomás, lehet, hogy nem lett volna probléma több évtizeden keresztül, de Mi nem szeretnénk próbálkozni!

A csőrepedést minimális bontással megtudtuk csinálni, igaz egy kicsit több munkával, hisz kivettük a rendszerből az összes ilyen idomot!

Csőrepedést viszont nem csak ötrétegű csöves rendszeren végzünk, hanem szinte lehet bármilyen technológiával a rendszer kiépítése, valamelyik csapatunk biztosan fog tudni Önnek segíteni!
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 18:57:15 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Geberit beépített wc tartály meghibásodás 1. rész.

Indította Admin

Már sok lehetett nálunk olvasni a geberit beépített wc tartály hibajelenségekről és, hogy jól javítható.

Ez továbbra is igaz, az egyik legjobban javítható beépített tartály, és az alkatrész ellátottsága is jónak mondható, hisz ez az egyik legjobban elterjedt márka.

Idézzünk fel egy rész a korábbi cikkünkből:

Otthon azt vesszük észre, hogy senki nem használja a wc-t még is bizonyos időközönként lehet hallani, hogy tölt a tartály, igen, ez jót már nem jelenthet. A

Fürdőkád alatti csőregiszter kiváltása, törölközőszárítós radiátorra!

Indította Admin

Lakásfelújítás során sokak életét keseríti meg, hogy bontás során megtalálják a fürdőkád alatti/melletti csőregisztert. Aztán megy a fejvakarás, hogy na akkor ezzel mi legyen?! A kezdeti ijedtség után, miután megtaláltad a cikkünket, fogunk tudni segíteni az átalakításban! Annak ellenére, hogy panel lakásról beszélünk jelenleg, egész jól átlehet forgatni a fürdőt és ésszerű keretek közt, bárhova átszerelhető egy új radiátor, csak azzal kell tisztában lenni, hogy a csöveket csak

Beépített WC tartály panelban (még egy mód)

Indította Admin

Korábbi cikkünkben már bemutattuk, hogy hogyan lehet egy beépített wc tartályt beépíteni panellakásban .

A következő tartály is panellakásban található de vízszerelés tekintetében minden panellakás más és más. A vízszerelő szembesül a megrendelő igényeivel és az adott területtel és meg kell tervezni, hogy mindenki azt kapja amit szeretne!

Ebben a kis cikkben nagyobb átalakítással, de beszerelésre került