Csőrepedés elhárítása, ötrétegű csövön!  (Megtekintve 13065 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Csőrepedés elhárítása, ötrétegű csövön!
« Dátum: 2019.Február.06 - Szerda 18:28:21 »
Az ötrétegű csöves szerelési technológiánál, olyanba futottunk bele amivel szerintem csak 10-15 évente lehet találkozni, vagy talán még ritkábban! De, hogy érdekes legyen teszek egy kis kitérőt!

A leggyakrabban olyan csőtöréseket kell elhárítanunk, mikor az ötrétegű csövet, vagy egyáltalán bármilyen nyomócsövet elfúrnak a falban! Itt nincs mit szépíteni vagy emberi hanyagságból adódik vagy csak sima balszerencse!

Viszont ha megnézik ezt a képet:


 

Konkrétan az látható, hogy a nyomás kitolta a presszes idomot a csőből! Pedig lehet látni, hogy le van presszelve a kötés, és a cső megfelelő mélységig bele volt dugva az idomba! Így 2 dolog elképzelhető:

- selejtes volt az idom! Talán ez a legvalószínűbb!
- mivel ez 1 panel épületben volt, nem elképzelhetetlen az "extrém" nagy nyomás, és egyszerűen a rendszer leggyengébb pontján csőrepedés keletkezett!

Az idom márkája egyébként melscher presszes idom volt! A biztonság kedvéért az összes ilyen idomot kivettük és nekünk is vannak/voltak ilyen idomjaink, de ilyet többet biztos nem fogunk beszerelni!

Lehet, hogy tégla épületben, vagy olyan helyen ahol jóval kisebb a nyomás, lehet, hogy nem lett volna probléma több évtizeden keresztül, de Mi nem szeretnénk próbálkozni!

A csőrepedést minimális bontással megtudtuk csinálni, igaz egy kicsit több munkával, hisz kivettük a rendszerből az összes ilyen idomot!

Csőrepedést viszont nem csak ötrétegű csöves rendszeren végzünk, hanem szinte lehet bármilyen technológiával a rendszer kiépítése, valamelyik csapatunk biztosan fog tudni Önnek segíteni!
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 18:57:15 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Régi házgyári radiátorszelep javítása

Indította Admin

Mielőtt belekezdenék, szeretném leszögezni, hogy ez a fajta javítás nem biztos, hogy minden esetben megoldja a problémát!

Szóval meglepően sok helyen van még panel lakásokban az épülettel együtt odakerülő radiátorszelep, ezek a legtöbb esetben 30 évnél öregebb alkatrészek, mondhatni, hogy a tervezet életciklusát jócskán túlszárnyalta.

Milyen hibák lehetnek ezeknél a régi radiátorszelepeknél?

A leggyakoribb, hogy nem szabályozható vagy nyitott vagy zárt

Vízóra plombálás

Indította Admin

Vállaljuk olyan lakásokban lévő vízóráinak a plombálását, ahol NEM a vízművek megbízásából küldik a számlát. Vannak olyan lakások, ahol vannak vízórák de a leadott vízóra állásokat a közös képviselő dolgozza fel és számláztatja ki a vízdíjat! Ezekben a lakásokban lévő vízórák „félhivatalosak” ami annyit jelent, hogy a vízórák nincsenek nyilvántartásban a vízműveknél még is a leadott vízmennyiség után történik a fizetés!

A plombálás során a következő dolgok kerülnek ellenőrzésre:

Vízszerelés kontra Biztosító

Indította Admin

Mindenki életében eljön azaz idő mikor kapcsolatba kerül szeretett biztosítójával, valamilyen káresemény miatt. Sokan elfelejtik, hogy nem csak akkor lehet a biztosítóhoz fordulni mikor, a gépkocsijában keletkezik valamilyen kár, hanem ha az ingatlanban is! Azt se felejtsük el, hogy csak akkor forduljunk a biztosítóhoz, ha a biztosítóval olyan szerződés lett kötve, amibe az adott káresemény beletartozik!

A mi esetünkben a csőtörés kerül előtérbe, legyen szó lefolyón keletk