Csőrepedés elhárítása, ötrétegű csövön!  (Megtekintve 13099 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Csőrepedés elhárítása, ötrétegű csövön!
« Dátum: 2019.Február.06 - Szerda 18:28:21 »
Az ötrétegű csöves szerelési technológiánál, olyanba futottunk bele amivel szerintem csak 10-15 évente lehet találkozni, vagy talán még ritkábban! De, hogy érdekes legyen teszek egy kis kitérőt!

A leggyakrabban olyan csőtöréseket kell elhárítanunk, mikor az ötrétegű csövet, vagy egyáltalán bármilyen nyomócsövet elfúrnak a falban! Itt nincs mit szépíteni vagy emberi hanyagságból adódik vagy csak sima balszerencse!

Viszont ha megnézik ezt a képet:


 

Konkrétan az látható, hogy a nyomás kitolta a presszes idomot a csőből! Pedig lehet látni, hogy le van presszelve a kötés, és a cső megfelelő mélységig bele volt dugva az idomba! Így 2 dolog elképzelhető:

- selejtes volt az idom! Talán ez a legvalószínűbb!
- mivel ez 1 panel épületben volt, nem elképzelhetetlen az "extrém" nagy nyomás, és egyszerűen a rendszer leggyengébb pontján csőrepedés keletkezett!

Az idom márkája egyébként melscher presszes idom volt! A biztonság kedvéért az összes ilyen idomot kivettük és nekünk is vannak/voltak ilyen idomjaink, de ilyet többet biztos nem fogunk beszerelni!

Lehet, hogy tégla épületben, vagy olyan helyen ahol jóval kisebb a nyomás, lehet, hogy nem lett volna probléma több évtizeden keresztül, de Mi nem szeretnénk próbálkozni!

A csőrepedést minimális bontással megtudtuk csinálni, igaz egy kicsit több munkával, hisz kivettük a rendszerből az összes ilyen idomot!

Csőrepedést viszont nem csak ötrétegű csöves rendszeren végzünk, hanem szinte lehet bármilyen technológiával a rendszer kiépítése, valamelyik csapatunk biztosan fog tudni Önnek segíteni!
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 18:57:15 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

AMP oldalunk leírása

Indította Admin

Elindult az AMP oldalunk (Accelerated Mobile Pages), az oldal a google rendszer igényei szerint lett felépítve! Ezzel a verzióval, csak mobilokon lehet találkozni, ha használja a keresőt! De a megadott linkre kattintva (a fejlécünkben, AMP oldalunk), kipróbálható, hogy mennyire is gyors ez a fajta oldaltípus.

A lényege a rendszernek, hogy minden sallangtól és felesleges dologtól mentes legyen az oldal, hogy lassú internetkapcsolatú mobiltelefonoknál is gyors legyen az adott weboldal!

Gázkészülék javítás, szervízelés

Indította Admin

Minden gázkészüléket ajánlott évente, de legalább 2 évente átvizsgáltatni, kitakarítani esetleg javítani. A nem megfelelően karbantartott gázkészülékek életveszélyesek is lehetnek! Főleg azok a kazánok veszélyesek amik a helyiség levegőjét használja fel az égésnél, az ilyen nyílt égésterű gázkészülékek sokkal több odafigyelést és törődést igényelnek mint, a modernebb újabb társaik, az úgynevezett Turbós készülék!

Gázkonvektorok:

Mivel ez a gázkészülék a kinti levegő

Légbeszívó szelep utólagos beépítése

Indította Admin

Büdös csatorna szag van a lakásban, fürdőben? Egyre több esetben találkozunk azzal, hogy szakszerűtlen szerelésből adódóan megszüntetnek "szerelők" szellőző vezetékeket, mert fogalmuk sincs, hogy mire való, vagy, hogy az a cső hova megy. Aki laikus és nem ért hozzá meg már csak akkor fogja a kellemetlen hatását érezni mikor, konkrétan szarszag lesz az egész lakásban!

Miért is kell szellőző vezeték vagy utólagos lébeszívó szelep?

Röviden, hogy ne legyen