Csőrepedés PVC nyomóvezetéken  (Megtekintve 10466 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Csőrepedés PVC nyomóvezetéken
« Dátum: 2017.Június.10 - Szombat 19:38:53 »
A vízszerelés talán az egyik "fekete korszaka" vagy mondhatjuk konstrukciós hibás korszaknak is, az a panel épületekben használatos kemény PVC nyomóvezetékek megjelenése! Ha számszerűsíteni szeretnénk, ha jól emlékszem 1980-tól társult ez a technológia a horganyzott vascsövek mellé, és csak hideg vízen használták!

Az elképzelés, hogy bevezessék ezt a csőtípust, nem volt rossz gondolat, csak dolgozni nem tudtak vele, és a napjainkban történő javításokat sem tudja nagyon sok szerelő megcsinálni, mert meglehetősen nagy odafigyelést igényel, és egy 30 éves műanyag, hát igen könnyen pattan/törik! Természetesen előfordul, hogy a legnagyobb odafigyelés mellett is a kezünkben marad a cső és cserére fog szorulni, és erről sajnos nem tehetünk!

Ennek a technikának egyik gyenge pontja, hogy az idomokat kemény PVC cső ragasztóval ragasztották (még ma is kapható), előírás szerint a csőnek és az idomoknak zsír és pormentesnek kellene, hogy legyen! A 80-90 évek környékén az építőiparban reggeli, ebéd, vacsora szalonna, kolbász és zsíros ételek voltak, és nem nagyon törekedtek arra, hogy ebből a kézről a csőre ne kerüljön, ez viszont gyengítette a ragasztó kötési képességét!

Másik szerelési hiba amivel rendszeresen találkozunk, hogy a csöveket bebetonozták a födémben, most vagy nem számoltak a műanyag csőnek a hőtágulásával, vagy csak nagy ívben tettek rá, esetleg azt sem tudták mi az a hőtágulás! Mivel a műanyag csőnek az egyik legnagyobb a hőtágulása, van, hogy banán formát vesz fel a cső, mert nem tud hová tágulni! És ha túl sokat feszül egy idő után az törni fog!

Ezen a 2 képen is az látható, hogy hogyan engedte el magát a ragasztás!





A képeken látható csőrepedés még a szerencsésebb esetek közé tartozik, de előfordul, hogy valakinél nem csak szivárogni fog a ragasztás, hanem szó szerint elpattan a cső és ömleni fog a víz.

A függőleges stranggal egy tulajdonos nem tud mit tenni, ha szeretné kicseréltetni, mert az a közös képviselőre tartozik, és értelme csak akkor van a cserének, ha teljes strang csere történik a lépcsőházban, az a legtöbb amit egy tulajdonos megtehet a lakásában, hogy az ágvezetéket kicserélteti!




Hívjon Bizalommal!
Tel: 06204917949, 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 20:06:03 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Vízszerelés tégla épületben

Indította Admin

Jó pár cikkünk íródott már, de arra még nem tértünk ki, hogy vízszerelést, nem csak panellakásokban vállalunk! Ugyan úgy, dolgozunk téglaépítésű házakban is! Belvárosi, régi téglaépítésű házakban! Mondhatni, hogy hasonló a vízszerelés a tégla épületekben is, mint a panelban, de csak majdnem!

Régi bérházak, belvárosi házak hátrányai amik még nem lettek felújítva strang szinten:

- Ólom csövek a falakban és a födémben, a nyomóvezeték és a lefolyó is lehet ólomból, ivóvíz hálóz

Hétvégi vízszerelés

Indította Admin

Amennyiben hétköznap nem tudna otthon maradni, most már ez sem jelenthet problémát! 2 megbízható vízszerelő partner cégünk hétvégén is vállal vízszerelési munkálatokat, felár nélkül!

Az árképzésük viszont eltérhet a miénktől! A nálunk található Nettó munkadíj táblázat, nem mérvadó, ha a partner cég megy ki, mindenki saját díjszabás szerint dolgozik!

Arra viszont mindenki figyelmét felhívnám, hogy a hétvégi hangosabb munkavégzés, egyes társasházakban gondot jelenthet! Problé

Beépített WC tartály javítása

Indította Admin

A beépített WC tartályok első ránézésre sokkal nagyobb fejfájást tudnak okozni, ha folyik a víz a csészébe mint azok a WC tartályok mint amik a falon kívül vannak.

Pedig a falon belüli WC tartályokat semmivel nem nehezebb javítani (egy vízszerelőnek), sőt vannak olyan esetek, hogy még sokkal könnyebb is!

A nyomólapot leszedve elénk tárul egy elsőre elég kicsinek tűnő nyílás, de bár milyen hihetetlen, a WC tartályban található összes alkatrész kiszedhető azon a ny