Csőrepedés PVC nyomóvezetéken  (Megtekintve 10494 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Csőrepedés PVC nyomóvezetéken
« Dátum: 2017.Június.10 - Szombat 19:38:53 »
A vízszerelés talán az egyik "fekete korszaka" vagy mondhatjuk konstrukciós hibás korszaknak is, az a panel épületekben használatos kemény PVC nyomóvezetékek megjelenése! Ha számszerűsíteni szeretnénk, ha jól emlékszem 1980-tól társult ez a technológia a horganyzott vascsövek mellé, és csak hideg vízen használták!

Az elképzelés, hogy bevezessék ezt a csőtípust, nem volt rossz gondolat, csak dolgozni nem tudtak vele, és a napjainkban történő javításokat sem tudja nagyon sok szerelő megcsinálni, mert meglehetősen nagy odafigyelést igényel, és egy 30 éves műanyag, hát igen könnyen pattan/törik! Természetesen előfordul, hogy a legnagyobb odafigyelés mellett is a kezünkben marad a cső és cserére fog szorulni, és erről sajnos nem tehetünk!

Ennek a technikának egyik gyenge pontja, hogy az idomokat kemény PVC cső ragasztóval ragasztották (még ma is kapható), előírás szerint a csőnek és az idomoknak zsír és pormentesnek kellene, hogy legyen! A 80-90 évek környékén az építőiparban reggeli, ebéd, vacsora szalonna, kolbász és zsíros ételek voltak, és nem nagyon törekedtek arra, hogy ebből a kézről a csőre ne kerüljön, ez viszont gyengítette a ragasztó kötési képességét!

Másik szerelési hiba amivel rendszeresen találkozunk, hogy a csöveket bebetonozták a födémben, most vagy nem számoltak a műanyag csőnek a hőtágulásával, vagy csak nagy ívben tettek rá, esetleg azt sem tudták mi az a hőtágulás! Mivel a műanyag csőnek az egyik legnagyobb a hőtágulása, van, hogy banán formát vesz fel a cső, mert nem tud hová tágulni! És ha túl sokat feszül egy idő után az törni fog!

Ezen a 2 képen is az látható, hogy hogyan engedte el magát a ragasztás!





A képeken látható csőrepedés még a szerencsésebb esetek közé tartozik, de előfordul, hogy valakinél nem csak szivárogni fog a ragasztás, hanem szó szerint elpattan a cső és ömleni fog a víz.

A függőleges stranggal egy tulajdonos nem tud mit tenni, ha szeretné kicseréltetni, mert az a közös képviselőre tartozik, és értelme csak akkor van a cserének, ha teljes strang csere történik a lépcsőházban, az a legtöbb amit egy tulajdonos megtehet a lakásában, hogy az ágvezetéket kicserélteti!




Hívjon Bizalommal!
Tel: 06204917949, 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 20:06:03 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Beépített WC tartály javítása

Indította Admin

A beépített WC tartályok első ránézésre sokkal nagyobb fejfájást tudnak okozni, ha folyik a víz a csészébe mint azok a WC tartályok mint amik a falon kívül vannak.

Pedig a falon belüli WC tartályokat semmivel nem nehezebb javítani (egy vízszerelőnek), sőt vannak olyan esetek, hogy még sokkal könnyebb is!

A nyomólapot leszedve elénk tárul egy elsőre elég kicsinek tűnő nyílás, de bár milyen hihetetlen, a WC tartályban található összes alkatrész kiszedhető azon a ny

WC csésze csere

Indította Admin

Röviden: foglalkozunk WC csésze cserével is! ez tényleg egy nagyon rövid és tömör megfogalmazás, így lássuk egy kicsit bővebben!

A leggyakoribb eset mikor, a WC csésze elreped, vagy elkezd bepókhálósodni, de ezen felül sokan jelentkeznek, hogy WC tartályt ha cserélni szeretnék fejlesztés miatt, akkor szeretnének WC csészét is cserélni. De szinte a WC csésze csere indokai kifogyhatatlanok :) pl.: felújítás miatt, új beköltözők a lakásban, régi a csésze a tisztítása már nehéz

Folyik a víz a fali csésze alól

Indította Admin

Egyre több a beépített WC tartály a lakosság körében! Ami összességében nem baj, addig nem is baj, míg nincsen vele próbléma!

Amikor meg probléma van a tartállyal vagy a csészével akkor a tulajdonos részéről mehet a fejvakarás, hogy akkor ezzel most mi lesz? Házilag neki álljak? Folyik a víz ha kell - ha nem a WC tartályból a csészébe vagy a rosszabb eset mikor a WC csésze alatt megjelenik a víz! A két eshetőség közül az a rosszabb mikor a víz már a földöm megjeleni