Csőrepedés PVC nyomóvezetéken  (Megtekintve 10409 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Csőrepedés PVC nyomóvezetéken
« Dátum: 2017.Június.10 - Szombat 19:38:53 »
A vízszerelés talán az egyik "fekete korszaka" vagy mondhatjuk konstrukciós hibás korszaknak is, az a panel épületekben használatos kemény PVC nyomóvezetékek megjelenése! Ha számszerűsíteni szeretnénk, ha jól emlékszem 1980-tól társult ez a technológia a horganyzott vascsövek mellé, és csak hideg vízen használták!

Az elképzelés, hogy bevezessék ezt a csőtípust, nem volt rossz gondolat, csak dolgozni nem tudtak vele, és a napjainkban történő javításokat sem tudja nagyon sok szerelő megcsinálni, mert meglehetősen nagy odafigyelést igényel, és egy 30 éves műanyag, hát igen könnyen pattan/törik! Természetesen előfordul, hogy a legnagyobb odafigyelés mellett is a kezünkben marad a cső és cserére fog szorulni, és erről sajnos nem tehetünk!

Ennek a technikának egyik gyenge pontja, hogy az idomokat kemény PVC cső ragasztóval ragasztották (még ma is kapható), előírás szerint a csőnek és az idomoknak zsír és pormentesnek kellene, hogy legyen! A 80-90 évek környékén az építőiparban reggeli, ebéd, vacsora szalonna, kolbász és zsíros ételek voltak, és nem nagyon törekedtek arra, hogy ebből a kézről a csőre ne kerüljön, ez viszont gyengítette a ragasztó kötési képességét!

Másik szerelési hiba amivel rendszeresen találkozunk, hogy a csöveket bebetonozták a födémben, most vagy nem számoltak a műanyag csőnek a hőtágulásával, vagy csak nagy ívben tettek rá, esetleg azt sem tudták mi az a hőtágulás! Mivel a műanyag csőnek az egyik legnagyobb a hőtágulása, van, hogy banán formát vesz fel a cső, mert nem tud hová tágulni! És ha túl sokat feszül egy idő után az törni fog!

Ezen a 2 képen is az látható, hogy hogyan engedte el magát a ragasztás!





A képeken látható csőrepedés még a szerencsésebb esetek közé tartozik, de előfordul, hogy valakinél nem csak szivárogni fog a ragasztás, hanem szó szerint elpattan a cső és ömleni fog a víz.

A függőleges stranggal egy tulajdonos nem tud mit tenni, ha szeretné kicseréltetni, mert az a közös képviselőre tartozik, és értelme csak akkor van a cserének, ha teljes strang csere történik a lépcsőházban, az a legtöbb amit egy tulajdonos megtehet a lakásában, hogy az ágvezetéket kicserélteti!




Hívjon Bizalommal!
Tel: 06204917949, 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 20:06:03 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Nem lehet leolvasni a vízórát

Indította Admin

A vízszerelők egyre több olyan vízórával találkozhatnak, aminek a számlálóját nem lehet leolvasni.

Ezen a képen egy vízórának az "átlátszó" fedele van, csak már levágtuk, hogy jobban lehessen szemléltetni, hogy milyen lett a vízóra.


Az ilyen fajta "párásodás" nem párásodás! Még ha annak is tűnik, ez anyaghiba! Ha egyszer ilyen kezd len

Monoblokkos WC tartály szerelése, képekkel!

Indította Admin

Most bemutatom, hogy hogyan is dolgozunk és javítunk meg egy monoblokkos WC tartályt! Nehézségi szintileg, azt mondanám, hogy nem túl bonyolult! Akinek van 2 fogója, csavarhúzója, villáskulcsa, snicere (pengekés), és érez magában némi vállalkozó kedvet nyugodtan megpróbálhatja a leírás alapján megcsinálni a WC tartály javítását! Maximum, ha nem sikerül, tudja kit kell hívni! És igen nem a szomszédot, hanem minket! :)

Mondjuk két fontos tényezőt elfelejtettem előbb felsoroln

Csőrepedés PVC nyomóvezetéken

Indította Admin

A vízszerelés talán az egyik "fekete korszaka" vagy mondhatjuk konstrukciós hibás korszaknak is, az a panel épületekben használatos kemény PVC nyomóvezetékek megjelenése! Ha számszerűsíteni szeretnénk, ha jól emlékszem 1980-tól társult ez a technológia a horganyzott vascsövek mellé, és csak hideg vízen használták!

Az elképzelés, hogy bevezessék ezt a csőtípust, nem volt rossz gondolat, csak dolgozni nem tudtak vele, és a napjainkban történő javításokat sem tudja