Csőtörés elhárítása  (Megtekintve 10961 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 229
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Csőtörés elhárítása
« Dátum: 2014.Március.11 - Kedd 23:30:45 »
Ahogy telik múlik az idő, minden öregszik, ezzel együtt az épületekben lévő vízvezetékek is.

Ebben a témában egy panel épület szerelőszintjén lévő csőtörést mutatunk be és annak a helyreállítását.


Ahogy az a képen szépen látszik, ott ahol a menetvágásnak vége lett keletkezett egy luk, horganyzott cső esetében, nem az a kérdés, hogy rozsdásodni fog e vagy sem, mivel nem rozsdamentes acél, hanem horganyzott vascső, így igen rozsdásodni fog, a jobb kérdés inkább az, hogy ezek a csövek mikor adják meg magukat és durrannak ki.

Védelem:

A csövek élettartalmát úgy lehet megnövelni, hogy hőszigetelést teszünk a vízcsövekre, hogy ne tudjon párásodni! A párásodásnál víz keletkezik a cső külső felszínén, kívülről a cső nem csak vizet kap hanem oxigént is, ami a rozsdásodáshoz szükséges, így a cső nem csak belülről, hanem kívülről is rozsdásodik.

A csövek belülről kifele lassabban lukadnak ki, mivel kevésebb az oxigén a vízben, így a rozsdásodáshoz szükséges egyik elemből kevesebb van. Amikor még is azt lehet látni, hogy kívülről nem lett volna oka a csőrepedésnek, előfordul, hogy gyártási hibás volt a cső, esetleg feszítés alatt állt vagy csak ténylegesen eljárt az idő az adott csőszakasz fölött.

Javítás:

Hegesztés nem javasolt, mert nem lehet tudni, hogy 5-10 cm odébb milyen állapotú a cső, hegesztésnél addig kell menni, míg nem találunk egy egészségesnek tűnő csőszakaszt, de ez nem mindig megoldható.

Menetvágás nem javasolt, mert nem lehet tudni, hogy 5-10 cm odébb milyen állapotú a cső, menetvágásnál is addig kell menni, míg nem találunk egy egészségesnek tűnő csőszakaszt, de ez nem mindig megoldható.

A megoldás az, hogy gyors-kötő idommal (GEBO, AGA) rácsatlakozunk a régi csőre, és a szükséges idomokat kicseréljük, a gyors-kötő idom használatának egyetlen feltétele van, a cső külső falának a lehető legegyenletesebbnek kell lennie.

Csőtörés elhárítva:




Vízszerelőre van szüksége? Nem szükséges tovább keresgélnie, hívjon még ma!

Üdvözlettel:
Závodszki Zoltán
20/491-79-49
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 19:01:41 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Szabályos vízóra szerelés (2. rész)

Indította Admin

Az első részben a vízóra előtti főelzárókról esett szó! Most beszéljünk a megfelelő méretű vízóra megválasztásáról és amit a plombáló cégek el is fogadnak mint szabályos kivitelezés!

Pár paraméter a 1/2" Bmeters vízóráról:

- Beépítési hossz: 110 mm
- Max. átfolyási sebesség: 1.5 m3/óra

Nekünk a legfontosabb az átfolyási sebesség, minden csapoló egységnek mint pl.: mosdó csaptelep, mosogató csaptelep, kád csaptelep, KMT csaptelep, bidé csaptel

Darálós WC duguláselhárítása

Indította Admin

Olyan helyeken használunk darálós WC-ket ahol a központi lefolyórendszernek, nincs meg a kellő keresztmetszete! A kellő keresztmetszet nem tervezési hibából adódik! És nem is új építésű ingatlanoknál szoktak ilyenek lenni, hanem körfolyosós vagy nem kör, de folyosós régi belvárosi épületekben amik a világháború környékén épültek.

Abban a korban nem volt divat, hogy a WC a lakásban legyen! Minden szinten volt egy helyiség amik a folyosóról nyíltak és az volt a közös WC, hasonló mint a

Csőrepedés elhárítása, ötrétegű csövön!

Indította Admin

Az ötrétegű csöves szerelési technológiánál, olyanba futottunk bele amivel szerintem csak 10-15 évente lehet találkozni, vagy talán még ritkábban! De, hogy érdekes legyen teszek egy kis kitérőt!

A leggyakrabban olyan csőtöréseket kell elhárítanunk, mikor az ötrétegű csövet, vagy egyáltalán bármilyen nyomócsövet elfúrnak a falban! Itt nincs mit szépíteni vagy emberi hanyagságból adódik vagy csak sima balszerencse!

Viszont ha megnézik ezt a képet: