WC tartály javítás  (Megtekintve 36296 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
WC tartály javítás
« Dátum: 2014.Április.15 - Kedd 17:08:45 »
Elkezdett folyni a WC tartály, le sem tudja húzni esetleg a víz nem folyik be a WC tartályba?

Még mielőtt vízszerelő szakembert hívna pár praktikát most elárulok Önöknek! Hátha van annyi vállalkozó kedve, hogy vízszerelő nélkül is eltudja hárítani a problémát!

Vízszerelés szempontjából a WC tartály javítás az egyik legegyszerűbb, HA a meghibásodott alkatrészeket be tudja szerezni!

Hiba megállapítása:

Levesszük a WC tartály tetejét, a jobb vagy a bal oldalon található a WC tartályban a betöltő szelep, középen a leeresztő szelep.

Akkor van baj a WC betöltő szeleppel ha pl.: túltölt vagy nagyon lassan tölti a WC tartályt, túltöltést az úgy tudjuk észre venni, hogy a középen lévő leeresztő szelepen átbukik a víz, a WC tartály biztonsági okokból így alkották meg, ha elromlik a betöltő szelep akkor ne a tartály oldalán folyjon ki a víz és a lakást áztassa el a víz, hanem a plusz vizet a túlfolyón keresztül üríti a WC tartály a WC csészébe.

Házilagos javítással ezt a problémát úgy lehet megpróbálni orvosolni, hogy a betöltő szelep úszó golyóját alacsonyabb vízállásra kell beállítani, így a megszokott vízmennyiség kerül a tartályba, de az elzáró mechanizmusra sokkal nagyobb erő fog hatni!

Mindenkinek felhívnám a figyelmét, hogy ez nem minősül javításnak ezzel csak a betöltő szelep cseréjének az idejét lehet elhalasztani!

Lassú betöltés esetén, a betöltő szelep cserére szorul! Lehet próbálkozni a szétszedéssel és az összerakásával de szétszedés után biztos nem sikerül úgy összerakni a szelepet ahogy azt a gyárban összerakták!

Következő hibajelenség mikor a leeresztő szelep elengedi a vizet, ilyenkor azt lehet észre venni, hogy a WC tartály szakaszosan elkezd tölteni még akkor is ha senki nem is használta!

Ilyenkor a leeresztő szelep alján lévő gumi tömítés szokott tönkremenni, első próbának a tömítést le kell venni lemosni letisztítani és fordítva visszatenni, de ezt is csak abban az esetben, ha a gumin nincsen fizikai sérülés!

Kérem azt vegye figyelembe, hogy a korábban leírt javítási módok házi "praktikák", a szakszerű és gyors hibaelhárítás során komplett egységeket cserélünk!



A leírás alapján nem boldogult a WC tartály javítással?

Hívjon bizalommal, megoldjuk a problémáját!

Závodszki Zoltán

20/491-79-49
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 19:00:47 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Szabályos vízóra szerelés (1. rész)

Indította Admin

A vízszerelőknek egyre több és több dologra kell, hogy odafigyeljenek, hogy a szerelések megfeleljenek az elvártaknak!

8 évvel ezelőtt még elfogadták azokat a szereléseket, ahol be van építve a házzal együtt odakerülő sarok radiátor szelep, amit abban az időben golyóscsap helyett használtak, ezek idővel elkezdtek tönkremenni, és költségoptimalizálás miatt a szerelő bent hagyta a szelepet és rátette a golyóscsapot és utána a vízórát.

A képen még látható, hogy rajta is van a

Villanybojler csere

Indította Admin

Villanybojler cserével és szereléssel is foglalkozunk! A következő pár sorban bemutatjuk A Hajdú villanybojler cserét, és utána képekkel is szemléltetjük!

A Tulajdonos egy 20 évnél idősebb villanybojlert cseréltetett le! Éppen a tartály nem volt kilukadva, de volt olyan, hogy a beállított hőfokot, 8 óra alatt sem érte el! És, hát ilyenkor az ember zsebéből csak potyognak kifelé a forintok!

A villanybojlerek meglehetősen könnyen vízkövesednek, gondoljunk csak bele

Nem jön meleg víz a bojlerből

Indította Admin

Egyre több belvárosi, régi bérű épületben térnék át a használati meleg víz előállításánál a villanybojlere! Ennek talán az az egy egyszerű oka van, hogy a fővárosi kéményseprői vállalat, egyre több kéményt minősít használhatatlanná, vagy veszélyesé, ami fel kéne újítani, ki kéne béleltetni! De ez elég horribilis összegekre rúg! Így van egy egyszerűbb,  leginkább olcsóbb, de nem biztos, hogy jobb megoldás! Mégpedig a villanybojler felszerelése!

Viszont ez új hibákat is