Csőtörés elhárítása  (Megtekintve 13001 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Csőtörés elhárítása
« Dátum: 2014.Március.11 - Kedd 23:30:45 »
Ahogy telik múlik az idő, minden öregszik, ezzel együtt az épületekben lévő vízvezetékek is.

Ebben a témában egy panel épület szerelőszintjén lévő csőtörést mutatunk be és annak a helyreállítását.


Ahogy az a képen szépen látszik, ott ahol a menetvágásnak vége lett keletkezett egy luk, horganyzott cső esetében, nem az a kérdés, hogy rozsdásodni fog e vagy sem, mivel nem rozsdamentes acél, hanem horganyzott vascső, így igen rozsdásodni fog, a jobb kérdés inkább az, hogy ezek a csövek mikor adják meg magukat és durrannak ki.

Védelem:

A csövek élettartalmát úgy lehet megnövelni, hogy hőszigetelést teszünk a vízcsövekre, hogy ne tudjon párásodni! A párásodásnál víz keletkezik a cső külső felszínén, kívülről a cső nem csak vizet kap hanem oxigént is, ami a rozsdásodáshoz szükséges, így a cső nem csak belülről, hanem kívülről is rozsdásodik.

A csövek belülről kifele lassabban lukadnak ki, mivel kevésebb az oxigén a vízben, így a rozsdásodáshoz szükséges egyik elemből kevesebb van. Amikor még is azt lehet látni, hogy kívülről nem lett volna oka a csőrepedésnek, előfordul, hogy gyártási hibás volt a cső, esetleg feszítés alatt állt vagy csak ténylegesen eljárt az idő az adott csőszakasz fölött.

Javítás:

Hegesztés nem javasolt, mert nem lehet tudni, hogy 5-10 cm odébb milyen állapotú a cső, hegesztésnél addig kell menni, míg nem találunk egy egészségesnek tűnő csőszakaszt, de ez nem mindig megoldható.

Menetvágás nem javasolt, mert nem lehet tudni, hogy 5-10 cm odébb milyen állapotú a cső, menetvágásnál is addig kell menni, míg nem találunk egy egészségesnek tűnő csőszakaszt, de ez nem mindig megoldható.

A megoldás az, hogy gyors-kötő idommal (GEBO, AGA) rácsatlakozunk a régi csőre, és a szükséges idomokat kicseréljük, a gyors-kötő idom használatának egyetlen feltétele van, a cső külső falának a lehető legegyenletesebbnek kell lennie.

Csőtörés elhárítva:




Vízszerelőre van szüksége? Nem szükséges tovább keresgélnie, hívjon még ma!

Üdvözlettel:
Závodszki Zoltán
20/491-79-49
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 19:01:41 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Olvass el

Indította Admin

Kedves látogató!

Ebben a fórum szekcióban felteheted a kérdéseid, ha lennének fűtésszereléssel kapcsolatban!

A fórumban lehetőség szerint egyszerűbb kérdések megválaszolására gondolunk, amikhez nem szükséges tervező mérnök.

Lakossági fűtésszerelési kérdésekre szívesen válaszolunk!


Kérlek ne légy türelmetlen! Amit tudunk fogunk válaszolni!


Vízszerelési cikkeinket pedig itt találod meg:

[url=https://www.vizszerelo-budape

Pincei lefolyóvezeték csőrepedése

Indította Admin

A vízszerelés sajnos nem csak a szép és könnyű munkákról szól! És nem csak a lakáson belül lehetnek gondok a vízhálózattal!

Itt éppen egy pincei alapvezetéken kellett cserét/javítást eszközölni, pedig a társasház már korábban kicseréltette a régi házgyári strangot, műanyag PVC csőre! DE még ez sem jelenti azt, hogy a csőrepedések nem következhetnek be! Főleg, úgy, hogy a társasházban lakók igazán meglepő dolgokat tudnak letuszkolni a WC-n :) DE még olyat is letudna

Nyitott fűtési rendszer átalakítása, felújítása

Indította Admin

Napjainkban is meglehetősen sok háztartás használ úgynevezett nyitott fűtési rendszert! Amibe a legtöbb esetbe még szivattyú sem kerül beépítésre, akkor ezt a fűtési rendszert hívjuk gravitációs fűtésnek! Az összes fűtési rendszer közül talán ennek a kettőnek a kombinációja a legelavultabb a fűtési rendszerek közül, és talán a legveszélyesebb is!

Nézzük, hogy felépítésileg, hogy is néz ki egy nyitott, gravitációs fűtési rendszer:

A gépházban vagy a pincében elhel