Csőtörés megszüntetése  (Megtekintve 9123 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Csőtörés megszüntetése
« Dátum: 2017.Február.04 - Szombat 17:12:45 »
Vállalunk csőtörések feltárását, csőtőrések megszüntetését, a lehető legrövidebb idő alatt!

A cikkben bemutatásra kerülő csőrepedés egy Budakalászi Óvodában volt! Az egész épület kb 5 éve esett át egy teljes felújításon, tatarozáson. Az előttünk dolgozó szakmunkásokra semmi rosszat nem lehet mondani, szép munkát csináltak, jó minőségű anyagokat használtak, szépen minden szigetelve volt, egy préselés még is kimarad, és éveken keresztül megtartotta így is a hálózati nyomást!

Talán a jó minőségű anyag is volt a "vesztük" mert az 5 évvel ezelőtti /vagy régebbi/ wavin U-s presszes idomok belső kialakítása olyan szoros volt miután bele lett dugva az ötrétegű cső, hogy préselés nélkül, mint ezen példa is mutatja, képes megtartani a hálózati nyomást! Így az épület 24 órás túlnyomásos próbanyomását is kibírta. Idő közben a wavin is rájött, hogy ez így nem lesz jó, így megváltoztatta az idomok belső részét, így minimális nyomás mellett is jelentkezik a préselés hiánya vagy a rosszul az idomba dugott de lepréselt kötés.

Az ázások mentén elkezdtük a bontást és követtük a foltokat, mivel jól rá volt téve a szigetelés a csőre, így a vizet szépen elvezette és ott tudott csak kifolyni, ahol toldás, vagy egy minimális kis sérülés volt a szigetelésen, így ez nehezítette a dolgunkat.

A második kutató "luknál" végül sikerült megtalálni a hibát! A már korábban írt hibát találtuk, nem volt lepréselve az egyik kötés, de ezek mellett az ötrétegű cső nem volt kellő mélységben beledugva az idomba. A gerincvezetékek nagyon szorosan egymás mellé téve voltak, meglehetősen vastag 35-s méretű csövek, ezekről azt kell tudni, hogy már igen kemény a cső így széthúzni nem tudtuk, hogy a préspofa oda férjen, de a rövid cső miatt egyébként se lett volna elég egy préselés! Így ki kellett vágni a T idomot.

Hollandis kötést nem szerettünk volna a falba rakni, így kellett egy lírát építenünk, hogy az összes kötést meg tudjuk préselni, ez így több bontás volt, több idom is kellett, de így lett teljesen szakszerű a csőrepedés megszüntetése!

A kész csöveket filccel leszigeteltük, és elkezdődhetett a fal kiszáradása, és a bontás helyreállítása.

Nézzünk pár képet a munka folyamatáról:























Bízza ránk Őn is a csőrepedését, és garantáltan szakszerű csőrepedés elhárításban fog részesülni!

Hívjon Bizalommal!
Tel: 06204917949, 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 20:21:18 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Házgyári radiátor cseréje újra!

Indította Admin

Pár szó már esett radiátor cserekről korábbi cikkeinkbe, de nézzünk most egy új megközelítést :)

De kezdjük, most is az elején!

Panel épületekben minden évben a nyári szezonban élig virágkorát a radiátor cserék! A megrendelők a neten barangolva elég sok kivitelezőt megtalálhatnak, viszont kevesen írják le, hogy mit fognak csinálni a megrendelő lakásában, és a megrendelő sem feltétlen tudja elképzelni, hogy mi is fog történni!

Mi személy szerint az új r

Régi házgyári radiátorszelep javítása

Indította Admin

Mielőtt belekezdenék, szeretném leszögezni, hogy ez a fajta javítás nem biztos, hogy minden esetben megoldja a problémát!

Szóval meglepően sok helyen van még panel lakásokban az épülettel együtt odakerülő radiátorszelep, ezek a legtöbb esetben 30 évnél öregebb alkatrészek, mondhatni, hogy a tervezet életciklusát jócskán túlszárnyalta.

Milyen hibák lehetnek ezeknél a régi radiátorszelepeknél?

A leggyakoribb, hogy nem szabályozható vagy nyitott vagy zárt

Villanybojler csere

Indította Admin

Villanybojler cserével és szereléssel is foglalkozunk! A következő pár sorban bemutatjuk A Hajdú villanybojler cserét, és utána képekkel is szemléltetjük!

A Tulajdonos egy 20 évnél idősebb villanybojlert cseréltetett le! Éppen a tartály nem volt kilukadva, de volt olyan, hogy a beállított hőfokot, 8 óra alatt sem érte el! És, hát ilyenkor az ember zsebéből csak potyognak kifelé a forintok!

A villanybojlerek meglehetősen könnyen vízkövesednek, gondoljunk csak bele