Kerti csap csőtörése  (Megtekintve 8677 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Kerti csap csőtörése
« Dátum: 2017.Február.09 - Csütörtök 22:55:36 »
Kerti csap csőtörése

Több éves tapasztalatainkra támaszkodva bátran kijelenthetjük, hogy az átlagos háztartások egyik visszatérő problémájának tekinthetjük a csőtörést. Ez történhet lakáson belül és lakáson kívül egyaránt. Bármelyik esetben forduljon is elő, abban megegyezhetünk, hogy az egyik legkellemetlenebb kihívás elé állítja a tulajdonost, és a professzionális segítség nem várathat magára.

Míg a beltérben történő csőtörést szinte azonnal észrevesszük, addig a kerti csap csőtörése sok esetben alattomos módon történik, főleg egy olyan időszakban, mint a téli, amikor a kerti programokat viszonylag minimálisra csökkentjük.
A kerti csap - illetve a kerti vízrendszer csőtörése leginkább két féle módon történhet:

- földfelszín felett vagy
- földfelszín alatt


A kültéri csőtörések az esetek nagy százalékában soha nem Murphy törvénye szerint következnek be, rendszerint az azt megelőző nem precíz szakmai követelményeknek megfelelő telepítési, szerelési munkálatoknak köszönhető. Az ilyen esetek is bizonyítják, hogy a vízszerelő szakma teljes felkészültséget, megalapozott tudást igényel, amit a több éves, évtizedes tapasztalat elmélyített. Természetesen tisztában vagyunk vele, hogy létezik az az eset, amikor a csőtörés látható előjelek nélkül következik be, emellett nem kérdés, hogy egy kültéri vízrendszernek a legnagyobb ellensége a téli időjárás.

A kerti csapok csőtörésénél visszatérő jelenség, hogy az elmaradó vagy szakszerűtlen téliesítés az oka a csőtörésnek. A rendszerben történő föld alatti téli csőtörés leginkább arra vezethető vissza, hogy a csöveket nem fagyhatár alá telepítették, vagy akár egy rosszul kivitelezett toldalékolást is kereshetünk az okok között, bár be kell valljuk, hogy mindez hozzáértő, munkájára igényes vízvezeték szerelő esetében soha nem fordulhat elő. Ellenben egy elöregedett kültéri vízvezeték rendszer valóban időzített bomba, bármikor csőtörést produkálhat.

A víz állapotváltozását a mínuszok hatására nem kell különösebben ecsetelnünk, a földfelszín feletti csövekben maradt víz megfagy, térfogata megnő, és ennek hatására a csőszakasz bizonyos részén repedés következik be. Ez a repedés éppenséggel lehet magán a csapon is, amennyiben a fagymentesítést nem jól végezték el, például a fagycsap, a kerti főcsap nincs fagyhatár alá helyezve, vagy szigetelésekkel ellátva.

Sok esetben még ez is kevés lehet, ha a fagycsapot nem rendeltetésszerűen használja a tulajdonos. Ahhoz, hogy a kerti csap irányából a vízoszlopot kiürülésig leengedjük, a  fagycsapnak nem elég csöpögnie, spriccelnie kell, mert így lehetünk biztosak abban, hogy a földfelszín feletti csőben nem marad víz, ami később megfagyva csőtörést okozna. Ehhez elengedhetetlen a nyári csap ütközésig történő kinyitása, amit a téli időszak alatt így is hagyunk.

Fontos oda figyelni a vízóra fagytól való megóvására is, ez például tipikusan az a művelet, amit a tulajdonos is el tud végezni, nincs feltétlen szükség vízvezeték szerelőre, csupán azt kell tenni, hogy az órát polifoammal vagy üveggyapottal "becsomagoljuk".

A kerti csap csőtörésének észelélése esetén első lépésben szüntesse meg a további vízveszteséget (főcsap elzárásával), ez után azonnal hívja telefonszámunkat, hogy minél hamarabb meg tudjuk kezdeni a csőtörés elhárítását, a hibás csőszakasz vagy csap cseréjét.

Ha a csőtörés a hibás téliesítés következménye, szívesen elmagyarázzuk, megmutatjuk hogyan kell a fagycsapot használni, illetve konkrét tippeket is adunk a télre való felkészítésre.




Tel: 06204917949, 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 20:19:59 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Panel lakás felújításnál milyen lesz a WC csésze?

Indította Admin

A cikkem címe talán egy kicsit félre vezető. Mert itt most nem arra gondolok, hogy talpon álló e, fali WC csésze, mély vagy lapos öblítésű.

Hanem, hogy mennyire lehet tisztán tartani!

Mint a legtöbb cikkemet ezt is a valóság ihlette meg.

Panel lakásban csináltunk vízvezeték felújítást/cserét, amikor felújítást csinálunk, mindent vissza bontunk strangig, legyen szó akár nyomóvezetékről, akár lefolyóról. A bontás közé tartozik, hogy a régi WC csészét is

Folyik a víz a fali csésze alól

Indította Admin

Egyre több a beépített WC tartály a lakosság körében! Ami összességében nem baj, addig nem is baj, míg nincsen vele próbléma!

Amikor meg probléma van a tartállyal vagy a csészével akkor a tulajdonos részéről mehet a fejvakarás, hogy akkor ezzel most mi lesz? Házilag neki álljak? Folyik a víz ha kell - ha nem a WC tartályból a csészébe vagy a rosszabb eset mikor a WC csésze alatt megjelenik a víz! A két eshetőség közül az a rosszabb mikor a víz már a földöm megjeleni

WC lefolyócső javítás

Indította Admin

Csináltunk egy lakásfelújítást, és ideiglenesen vissza volt téve a WC csésze, hogy azért lehessen használni, mert panellakásokban csak egy WC van.

A Tulajdonos úgy gondolta, hogy letudja szerelni a WC csészét, végül is, normál esetben ez nem is kell, hogy gondot okozzon, de itt még az eredeti házgyári WC csésze volt feltéve. Azoknál a régi csészéknél meg a porcelán lefolyó nem egyenesen távozik a csészéből, hanem meg van döntve lefelé, és nem elég előre húzni a csészét, han