Csőtörés megszüntetése  (Megtekintve 9093 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Csőtörés megszüntetése
« Dátum: 2017.Február.04 - Szombat 17:12:45 »
Vállalunk csőtörések feltárását, csőtőrések megszüntetését, a lehető legrövidebb idő alatt!

A cikkben bemutatásra kerülő csőrepedés egy Budakalászi Óvodában volt! Az egész épület kb 5 éve esett át egy teljes felújításon, tatarozáson. Az előttünk dolgozó szakmunkásokra semmi rosszat nem lehet mondani, szép munkát csináltak, jó minőségű anyagokat használtak, szépen minden szigetelve volt, egy préselés még is kimarad, és éveken keresztül megtartotta így is a hálózati nyomást!

Talán a jó minőségű anyag is volt a "vesztük" mert az 5 évvel ezelőtti /vagy régebbi/ wavin U-s presszes idomok belső kialakítása olyan szoros volt miután bele lett dugva az ötrétegű cső, hogy préselés nélkül, mint ezen példa is mutatja, képes megtartani a hálózati nyomást! Így az épület 24 órás túlnyomásos próbanyomását is kibírta. Idő közben a wavin is rájött, hogy ez így nem lesz jó, így megváltoztatta az idomok belső részét, így minimális nyomás mellett is jelentkezik a préselés hiánya vagy a rosszul az idomba dugott de lepréselt kötés.

Az ázások mentén elkezdtük a bontást és követtük a foltokat, mivel jól rá volt téve a szigetelés a csőre, így a vizet szépen elvezette és ott tudott csak kifolyni, ahol toldás, vagy egy minimális kis sérülés volt a szigetelésen, így ez nehezítette a dolgunkat.

A második kutató "luknál" végül sikerült megtalálni a hibát! A már korábban írt hibát találtuk, nem volt lepréselve az egyik kötés, de ezek mellett az ötrétegű cső nem volt kellő mélységben beledugva az idomba. A gerincvezetékek nagyon szorosan egymás mellé téve voltak, meglehetősen vastag 35-s méretű csövek, ezekről azt kell tudni, hogy már igen kemény a cső így széthúzni nem tudtuk, hogy a préspofa oda férjen, de a rövid cső miatt egyébként se lett volna elég egy préselés! Így ki kellett vágni a T idomot.

Hollandis kötést nem szerettünk volna a falba rakni, így kellett egy lírát építenünk, hogy az összes kötést meg tudjuk préselni, ez így több bontás volt, több idom is kellett, de így lett teljesen szakszerű a csőrepedés megszüntetése!

A kész csöveket filccel leszigeteltük, és elkezdődhetett a fal kiszáradása, és a bontás helyreállítása.

Nézzünk pár képet a munka folyamatáról:























Bízza ránk Őn is a csőrepedését, és garantáltan szakszerű csőrepedés elhárításban fog részesülni!

Hívjon Bizalommal!
Tel: 06204917949, 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 20:21:18 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Légbeszívó szelep utólagos beépítése

Indította Admin

Büdös csatorna szag van a lakásban, fürdőben? Egyre több esetben találkozunk azzal, hogy szakszerűtlen szerelésből adódóan megszüntetnek "szerelők" szellőző vezetékeket, mert fogalmuk sincs, hogy mire való, vagy, hogy az a cső hova megy. Aki laikus és nem ért hozzá meg már csak akkor fogja a kellemetlen hatását érezni mikor, konkrétan szarszag lesz az egész lakásban!

Miért is kell szellőző vezeték vagy utólagos lébeszívó szelep?

Röviden, hogy ne legyen

Olvass el

Indította Admin

Kedves látogató!

Ebben a fórum szekcióban felteheted a kérdéseid, ha lennének duguláselhárítással kapcsolatban!

A fórumban lehetőség szerint egyszerűbb kérdések megválaszolására gondolunk, amikhez nem szükséges tervező mérnök.

Lakossági duguláselhárítási kérdésekre szívesen válaszolunk!

Kérlek ne légy türelmetlen! Amit tudunk fogunk válaszolni!


Vízszerelési cikkeinket pedig itt találod meg:

[url=https://www.vizszerelo-budape

Gázkészülék javítás, szervízelés

Indította Admin

Minden gázkészüléket ajánlott évente, de legalább 2 évente átvizsgáltatni, kitakarítani esetleg javítani. A nem megfelelően karbantartott gázkészülékek életveszélyesek is lehetnek! Főleg azok a kazánok veszélyesek amik a helyiség levegőjét használja fel az égésnél, az ilyen nyílt égésterű gázkészülékek sokkal több odafigyelést és törődést igényelnek mint, a modernebb újabb társaik, az úgynevezett Turbós készülék!

Gázkonvektorok:

Mivel ez a gázkészülék a kinti levegő