Ahogy telik múlik az idő, minden öregszik, ezzel együtt az épületekben lévő vízvezetékek is.
Ebben a témában egy panel épület szerelőszintjén lévő csőtörést mutatunk be és annak a helyreállítását.
Ahogy az a képen szépen látszik, ott ahol a menetvágásnak vége lett keletkezett egy luk, horganyzott cső esetében, nem az a kérdés, hogy rozsdásodni fog e vagy sem, mivel nem rozsdamentes acél, hanem horganyzott vascső, így igen rozsdásodni fog, a jobb kérdés inkább az, hogy ezek a csövek mikor adják meg magukat és durrannak ki.
Védelem:
A csövek élettartalmát úgy lehet megnövelni, hogy hőszigetelést teszünk a vízcsövekre, hogy ne tudjon párásodni! A párásodásnál víz keletkezik a cső külső felszínén, kívülről a cső nem csak vizet kap hanem oxigént is, ami a rozsdásodáshoz szükséges, így a cső nem csak belülről, hanem kívülről is rozsdásodik.
A csövek belülről kifele lassabban lukadnak ki, mivel kevésebb az oxigén a vízben, így a rozsdásodáshoz szükséges egyik elemből kevesebb van. Amikor még is azt lehet látni, hogy kívülről nem lett volna oka a csőrepedésnek, előfordul, hogy gyártási hibás volt a cső, esetleg feszítés alatt állt vagy csak ténylegesen eljárt az idő az adott csőszakasz fölött.
Javítás:
Hegesztés nem javasolt, mert nem lehet tudni, hogy 5-10 cm odébb milyen állapotú a cső, hegesztésnél addig kell menni, míg nem találunk egy egészségesnek tűnő csőszakaszt, de ez nem mindig megoldható.
Menetvágás nem javasolt, mert nem lehet tudni, hogy 5-10 cm odébb milyen állapotú a cső, menetvágásnál is addig kell menni, míg nem találunk egy egészségesnek tűnő csőszakaszt, de ez nem mindig megoldható.
A megoldás az, hogy gyors-kötő idommal (GEBO, AGA) rácsatlakozunk a régi csőre, és a szükséges idomokat kicseréljük, a gyors-kötő idom használatának egyetlen feltétele van, a cső külső falának a lehető legegyenletesebbnek kell lennie.
Csőtörés elhárítva:
Vízszerelőre van szüksége? Nem szükséges tovább keresgélnie, hívjon még ma!
Üdvözlettel:
Závodszki Zoltán
20/491-79-49