Feljön a víz a mosogatóban, ha megy a mosogatógép  (Megtekintve 22232 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Feljön a víz a mosogatóban, ha megy a mosogatógép
« Dátum: 2015.Szeptember.12 - Szombat 23:32:23 »
Feljön a víz a mosogatóban, ha megy a mosogatógép és/vagy a mosógép.

Ennek csak egy oka lehet a dugulás! A készülék által kinyomott szennyvizet a lefolyó nem tudja elvezetni, így arra terjed a víz amerre tud, így feljön a mosogatóban a víz!

Dugulás két helyen is keletkezhet, elsőként a szifonban, utána a csövekben.

Elsőnek vegyük szemügyre a csőszakaszban lévő dugulást, dugulás okai:

- a lefolyócső nem megfelelő lejtése:

Lehet túl nagy a lejtés, ilyenkor a víz gyorsabban elfolyik mint ahogy a hordalékot tudná magával szállítani így a hordalék lerakodik odaszáradhat, ami keresztmetszet csökkenéssel jár és idővel duguláshoz vezethet.

Lehet a cső vízszintesen, vízszintessel csak az a baj, hogy a víz addig halad, míg van lendülete, utána szépen megáll a csőben a hordalékkal együtt, a vízszintesnek mondhatni, hogy csak a burkoló örülhet. (és a panelban lakó tulajdonos ha talál ilyet a padlónál, természetesen ez csak vicc volt.)

Lehet a vezeték kontrába "hozva" ilyenkor a víznek felfele kell/kéne folynia, ezt leginkább erőhatásra szokta megtenni a víz, a hordalékot hátrahagyva.

- túl kevés víz használata kézi mosogatásnál, öblítésnél:

Van aki (tisztelet a kivételnek) a mosogatóban leöblíti az edényeit és csak utána rakja be a tányérokat stb a mosogatógépbe, egy elő öblítésnél változó mennyiségű szennyeződés kerül a lefolyóba, ehhez X liter víz kéne, hogy a megfelelő helyig eljusson a hordalék, ha nincs meg az X liter, a cél előtt megtud fenekleni a hordalék, ezzel később dugulást okozva!

- nem megfelelő csőméret megválasztása:

Túl nagy a lefolyócső átmérője, sokkal több vízre van szükség, hogy a nagyobb hordalékot magával tudja vinni a víz.

Túl kicsi a lefolyócső átmérője, ekkora a cső teljes átmérőjében halad a víz és a hordalék, ha a cső tele van vízzel akkor vákuum keletkezik, a víz lelassul a hordalékot elejti a víz, a vákuum miatt lehet hallani, hogy klutyognak a szifonok, ilyenkor a vákuum kirántja a szifonból a vizet ami egy védvonal a csatornaszag ellen!

- nem megfelelő vízhőmérséklet:

A zsír alacsony hőfokon könnyebben kicsapódik, lásd húsleves. A zsír csúszik de a fránya PVC cső belső falán még is megkapaszkodik!


Csövekben lévő dugulás esetén két megoldás létezhet duguláselhárító szerekkel kell próbálkozni, mi a CH start duguláselhárítót szoktuk ajánlani, ami egy elég agresszív folyadék Itt megtalálod a terméket, ha mégsem szűnne meg a dugulás, hívjon minket, duguláselhárító kollégánk, a lehető leghamarabb érkezik és megoldja a problémát.
Arra kérném, hogyha CH start után hív duguláselhárítót kérem jelezze felé, hogy használt CH start-ot vagy más duguláselhárító szert, mert ezek a készítmények, súlyos égési sérüléseket tudnak okozni!!!



A csövekkel végeztünk, most térjünk át a mosogató alatt megtalálható szifonokra!

Kezdjük egy buraszifonnal nem találtam megfelelő képet ezért belerajzoltam egy kicsit, nem egy photoshop remekmű de a lényeg leszűrhető lesz.


A képen a piros vonalak jelölik a bélcső folytatását, a nyilacskák a folyásirányt, a kék vízszintes vonal a bűzzár magasságát.
A lényeg, hogy a bélcső és a szifon külső széle között nagyon kevés a hely, ezért a nagyobb hordalék darabok beékelődnek és dugulást okozhat.
Továbbá lehet látni, hogy a víznek 180 fokot kell/kéne a hordalékkal együtt fordulni, ami sebesség csökkenéssel jár, ezzel elejtve a hordalékot.

Buraszifont nem szoktunk javasolni, csak abban az esetben, ha olyan kicsi a hely, hogy a csőszifon nem férne el, vagy ha a megrendelő kifejezetten ilyet nem kér.

A lehető legjobb választású szifon az a csőszifon!


A képen nagyon jól lehet látni, hogy a szifonban nincsen átmérő csökkenés, még a bűzzárban sem, a víz szépen megvan vezetve, nagy fordulási ívek vannak, marad lendülete a víznek.

Egy hátránya van, sokkal nagyobb a helyigénye, mint a buraszifonnak!



Amennyiben felkeltettem érdeklődését, és azt szeretné, hogy olyan vízszerelő kerüljön az otthonában aki ért is hozzá, kérem vegye fel velem a kapcsolatot, vállalunk bármilyen vízszerelési, feladatot köztük akár a szifon cseréket is, továbbá fűtésszerelést is!

info@vizszerelo-budapest.hu

epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com

Tel.: 20/491-79-49 vagy 70/907-34-40
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 18:43:01 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Zuhanykabin szerelés

Indította Admin

Zuhanykabin választásról és a szerelésről pár gondolat:

A legtöbb fürdőszoba átalakítást akkor kell végezni, ha valaki megunta a kádat vagy egészségügyi megfontolásból zuhanykabinra szeretne váltani, de ez egyben a legtöbb bosszúságot is tudja okozni, vízszerelés szempontjából a vízszerelőnek vagy a szervizes szerelőnek teljesen mindegy milyen, hogy milyen kabint rak össze.

Amikor minket kérnek fel zuhanykabin szerelésre csak RAVAK zuhanykabinokat szoktunk javasolni, RAVAK

Beépített TECE WC tartályok javítása

Indította Admin

Idei első kis cikkünk ismét a beépített WC tartályokról szól! Profilunk tovább bővült a beépített TECE WC tartályok javításával (falsík alattival) !

A TECE márka megjelenése egyidejű az "új" építésű lakóparkok megjelenésével, mint pl.: Marina Part (13. ker). Ez a márka csak úgy került forgalomba, hogy nagy létszámú megrendelésre gyártották le, és került beépítésre, lakótelep szinten.

Alkatrészek kaphatóak ehhez a típusú tartályhoz is, de mivel lakótelepi szinten

WC csésze csere

Indította Admin

Röviden: foglalkozunk WC csésze cserével is! ez tényleg egy nagyon rövid és tömör megfogalmazás, így lássuk egy kicsit bővebben!

A leggyakoribb eset mikor, a WC csésze elreped, vagy elkezd bepókhálósodni, de ezen felül sokan jelentkeznek, hogy WC tartályt ha cserélni szeretnék fejlesztés miatt, akkor szeretnének WC csészét is cserélni. De szinte a WC csésze csere indokai kifogyhatatlanok :) pl.: felújítás miatt, új beköltözők a lakásban, régi a csésze a tisztítása már nehéz