Feljön a víz a mosogatóban, ha megy a mosogatógép  (Megtekintve 22236 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Feljön a víz a mosogatóban, ha megy a mosogatógép
« Dátum: 2015.Szeptember.12 - Szombat 23:32:23 »
Feljön a víz a mosogatóban, ha megy a mosogatógép és/vagy a mosógép.

Ennek csak egy oka lehet a dugulás! A készülék által kinyomott szennyvizet a lefolyó nem tudja elvezetni, így arra terjed a víz amerre tud, így feljön a mosogatóban a víz!

Dugulás két helyen is keletkezhet, elsőként a szifonban, utána a csövekben.

Elsőnek vegyük szemügyre a csőszakaszban lévő dugulást, dugulás okai:

- a lefolyócső nem megfelelő lejtése:

Lehet túl nagy a lejtés, ilyenkor a víz gyorsabban elfolyik mint ahogy a hordalékot tudná magával szállítani így a hordalék lerakodik odaszáradhat, ami keresztmetszet csökkenéssel jár és idővel duguláshoz vezethet.

Lehet a cső vízszintesen, vízszintessel csak az a baj, hogy a víz addig halad, míg van lendülete, utána szépen megáll a csőben a hordalékkal együtt, a vízszintesnek mondhatni, hogy csak a burkoló örülhet. (és a panelban lakó tulajdonos ha talál ilyet a padlónál, természetesen ez csak vicc volt.)

Lehet a vezeték kontrába "hozva" ilyenkor a víznek felfele kell/kéne folynia, ezt leginkább erőhatásra szokta megtenni a víz, a hordalékot hátrahagyva.

- túl kevés víz használata kézi mosogatásnál, öblítésnél:

Van aki (tisztelet a kivételnek) a mosogatóban leöblíti az edényeit és csak utána rakja be a tányérokat stb a mosogatógépbe, egy elő öblítésnél változó mennyiségű szennyeződés kerül a lefolyóba, ehhez X liter víz kéne, hogy a megfelelő helyig eljusson a hordalék, ha nincs meg az X liter, a cél előtt megtud fenekleni a hordalék, ezzel később dugulást okozva!

- nem megfelelő csőméret megválasztása:

Túl nagy a lefolyócső átmérője, sokkal több vízre van szükség, hogy a nagyobb hordalékot magával tudja vinni a víz.

Túl kicsi a lefolyócső átmérője, ekkora a cső teljes átmérőjében halad a víz és a hordalék, ha a cső tele van vízzel akkor vákuum keletkezik, a víz lelassul a hordalékot elejti a víz, a vákuum miatt lehet hallani, hogy klutyognak a szifonok, ilyenkor a vákuum kirántja a szifonból a vizet ami egy védvonal a csatornaszag ellen!

- nem megfelelő vízhőmérséklet:

A zsír alacsony hőfokon könnyebben kicsapódik, lásd húsleves. A zsír csúszik de a fránya PVC cső belső falán még is megkapaszkodik!


Csövekben lévő dugulás esetén két megoldás létezhet duguláselhárító szerekkel kell próbálkozni, mi a CH start duguláselhárítót szoktuk ajánlani, ami egy elég agresszív folyadék Itt megtalálod a terméket, ha mégsem szűnne meg a dugulás, hívjon minket, duguláselhárító kollégánk, a lehető leghamarabb érkezik és megoldja a problémát.
Arra kérném, hogyha CH start után hív duguláselhárítót kérem jelezze felé, hogy használt CH start-ot vagy más duguláselhárító szert, mert ezek a készítmények, súlyos égési sérüléseket tudnak okozni!!!



A csövekkel végeztünk, most térjünk át a mosogató alatt megtalálható szifonokra!

Kezdjük egy buraszifonnal nem találtam megfelelő képet ezért belerajzoltam egy kicsit, nem egy photoshop remekmű de a lényeg leszűrhető lesz.


A képen a piros vonalak jelölik a bélcső folytatását, a nyilacskák a folyásirányt, a kék vízszintes vonal a bűzzár magasságát.
A lényeg, hogy a bélcső és a szifon külső széle között nagyon kevés a hely, ezért a nagyobb hordalék darabok beékelődnek és dugulást okozhat.
Továbbá lehet látni, hogy a víznek 180 fokot kell/kéne a hordalékkal együtt fordulni, ami sebesség csökkenéssel jár, ezzel elejtve a hordalékot.

Buraszifont nem szoktunk javasolni, csak abban az esetben, ha olyan kicsi a hely, hogy a csőszifon nem férne el, vagy ha a megrendelő kifejezetten ilyet nem kér.

A lehető legjobb választású szifon az a csőszifon!


A képen nagyon jól lehet látni, hogy a szifonban nincsen átmérő csökkenés, még a bűzzárban sem, a víz szépen megvan vezetve, nagy fordulási ívek vannak, marad lendülete a víznek.

Egy hátránya van, sokkal nagyobb a helyigénye, mint a buraszifonnak!



Amennyiben felkeltettem érdeklődését, és azt szeretné, hogy olyan vízszerelő kerüljön az otthonában aki ért is hozzá, kérem vegye fel velem a kapcsolatot, vállalunk bármilyen vízszerelési, feladatot köztük akár a szifon cseréket is, továbbá fűtésszerelést is!

info@vizszerelo-budapest.hu

epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com

Tel.: 20/491-79-49 vagy 70/907-34-40
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 18:43:01 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Csőrepedés PVC nyomóvezetéken

Indította Admin

A vízszerelés talán az egyik "fekete korszaka" vagy mondhatjuk konstrukciós hibás korszaknak is, az a panel épületekben használatos kemény PVC nyomóvezetékek megjelenése! Ha számszerűsíteni szeretnénk, ha jól emlékszem 1980-tól társult ez a technológia a horganyzott vascsövek mellé, és csak hideg vízen használták!

Az elképzelés, hogy bevezessék ezt a csőtípust, nem volt rossz gondolat, csak dolgozni nem tudtak vele, és a napjainkban történő javításokat sem tudja

Flexibilis cső cseréje

Indította Admin

Sokan nem is gondolják, hogy a lakásokban/házakban megtalálható flexibilis csövek milyen igénybevételnek vannak kitéve, és milyen nagy károkat tud okozni, ha szétdurran!



A szerelők előszeretettel használják, mert gyors, tiszta vele dolgozni, és rendkívül költséghatékony!



Ezzel nincs is semmi probléma!



A probléma azzal van, hogy a flexibilis csövek élettartalma erőteljesen véges! Még akkor is, ha valakinél van 10-15-20 éves péld

Folyik a víz a fali csésze alól

Indította Admin

Egyre több a beépített WC tartály a lakosság körében! Ami összességében nem baj, addig nem is baj, míg nincsen vele próbléma!

Amikor meg probléma van a tartállyal vagy a csészével akkor a tulajdonos részéről mehet a fejvakarás, hogy akkor ezzel most mi lesz? Házilag neki álljak? Folyik a víz ha kell - ha nem a WC tartályból a csészébe vagy a rosszabb eset mikor a WC csésze alatt megjelenik a víz! A két eshetőség közül az a rosszabb mikor a víz már a földöm megjeleni