Flexibilis cső cseréje  (Megtekintve 11443 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Flexibilis cső cseréje
« Dátum: 2021.Január.19 - Kedd 22:24:52 »

Sokan nem is gondolják, hogy a lakásokban/házakban megtalálható flexibilis csövek milyen igénybevételnek vannak kitéve, és milyen nagy károkat tud okozni, ha szétdurran!



A szerelők előszeretettel használják, mert gyors, tiszta vele dolgozni, és rendkívül költséghatékony!



Ezzel nincs is semmi probléma!



A probléma azzal van, hogy a flexibilis csövek élettartalma erőteljesen véges! Még akkor is, ha valakinél van 10-15-20 éves példány. Az ilyen idős flexi csövek szó szerint időzített bombák, és ha durrannak iszonyatos károkat tud okozni a lakásban! pl.: egy kidurrant flexi cső, képes panel épületben 10 szintet leáztatni, úgy, hogy a földszinten söprik ki a vizet az ajtón!



Mi is egy flexi cső felépítése?



- Belül van egy fogjuk rá szimpla gumicső.
- Ez jobb esetben be van szőve rozsdamentes acéllal (de egyébként ez is tud rozsdásodni)
- A cső mind a két végére felpréselnek/sajtolnak 1-1 hollandit



Milyen terhelésnek van kitéve egy flexi cső?



- Utcai/hálózati víznyomás! Érdemes megnézni beszerelésnél az adattáblát, hogy mire van hitelesítve! Ha egyáltalán van rajta adattábla!
- A vízhálózatban lévő nyomásingadozást is el, kell, hogy viselje, ilyenkor a flexi csövek szoktak mozogni, mocorogni!
- Szakszerűtlen szerelésből adódó beroppanást, hosszirányú csavarodást, esetleg a megnyújtást, hogy elér az addig.



Mitől durran ki a flexibilis cső?



- Szakszerűtlen szerelés, drasztikusan csökkenti a gyártó által meghatározott teherbírást!
- Ha a külső acél szövés megszakad, ezt egyébként roppant egyszerűen lehet ellenőrizni! A kezünket óvatosan húzzuk végig a flexi cső felületén! Ha szúr vagy valami beleáll a tenyerünkbe/ujjunkba akkor a külső húzat/szövés meg van szakad! Ilyenkor az a jó, ha 2x szúr, mert ha csak 1x akkor a szakadt szál csak egyik végét találtuk meg, a másik vége a gumi csövet bökdösi!
- Nem az adattábla szerinti terhelést kapja a cső, és itt nem arra gondolok, hogy hány kilóval lépünk rá :) hanem, hogy hány BAR/BÁR-ban van határozva mit bír a cső! Ha ezt átlépjük jó eséllyel durranás lesz a vége!



Aztán léteznek olyan flexibilis csövek amik imádják tulajdonosaikat és az istenért nem adnák fel a harcos és a végsőkig küzdenek! :) Ezen a képen is az látható, hogy szinte szét van nyílva a külső szövés és a ("Taft") cső tart! DE erre nem érdemes minden tulajdonosnak apellálni! És érdemes a flexi csöveket 5 év felett cserélni! És ott ahol van lehetőség, kiváltani GEBO bordás csőre!




Mi a helyzet a csaptelepeknél?



Ott is igaz ez az állítás amit fentebb leírtam, DE a közép és/vagy prémium kategóriában nagyon jó minőségű flexi csöveket gyártanak, és vígan 10 év felett lehet az élettartalom! DE, ha nagyon biztosra szeretnénk menni, a gyártói szervizt fel lehet keresni, és meg lehet kérdezni!



Továbbá vannak olyan csaptelepek, ahol a sima fapados vizes, mint pl. mi is, nincs értelme a flexi cső cseréjével szenvedni! Ott a tulajdonos jobban jár, ha márkaszervizre bízza a cserét!



Mi a véleményünk a kínai csaptelepekről?



Hát semmi jó! Csak a probléma van vele! Aki ezeket megtervezte és gyártja azokat kéne jól elverni a csaptelepekkel! Mert bosszúságot okoz a tulajdonosnak és a szerelőnek is! És a víznyomást sem bírják! Érdemes a csaptelepeknél legalább a Mofém minőséget megvásárolni!



Budapesti vízszerelőként vállaljuk szakszerűen a flexi csövek cseréjét!


« Utoljára szerkesztve: 2021.Február.16 - Kedd 21:36:30 írta Tibor »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

A háztartások leggyakoribb ellensége: a dugulás

Indította Admin

A háztartások leggyakoribb ellensége: a dugulás

Talán nincs is olyan háztartás, amely ne szembesült volna valamikor a dugulás problémájával. A vízszolgáltatás megakadása komoly gondot jelenthet, s számos módon jelentkezhet – eldugulhat a mosdó, a zuhanyzó vagy akár a WC is. Ekkor pedig azonnali cselekvésre van szükség, nem csak a szolgáltatás helyreállítása, de a további károk megelőzése okán is.

Ha dugulás jelentkezik, a legtöbben először házi praktikákkal próbálkoznak. Sz

Sarokcsap, sarokszelep csere

Indította Admin

Sarokcsap csere

A sarokcsapnak vagy sarokszelepnek komoly biztonsági funkciója van, ezért normál esetben minden vízfogyasztó eszköz elé beszerelésre kerül, például WC tartályok, mosdók, mosogatók, mosógép, mosogatógép elé. Használatuk a háztartásban elengedhetetlen, hisz egy csaptelep cseréjekor vagy egy flexibilis cső eldurranásakor nem kell elzárni a főelzáró csapot, ami egy társasházban vagy panelban kellemetlenséggel is járhat, elég a sarokcsapot használni a csap

Szifon csere

Indította Admin

A szifon csere előtti állapot, mikor, a Tulajdonos úgy áll neki, hogy nehezen folyik le a víz, és akkor nah, most kitakarítom a szifont! A régi réz vagy bármilyen fém szifonokat 5 év után szinte lehetetlen úgy szétszedni, hogy takarítás után a gyári tömítésekkel cseppmentesen lehessen összerakni! Ennek több okai is lehet, de a leggyakoribb, hogy nagyon vékony anyagból készülnek és mikor az ember kicsit rászorít, akár szabad kézzel megroppan és onnantól csak a szifon csere jöhet szóba!