Flexibilis cső cseréje  (Megtekintve 11513 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Flexibilis cső cseréje
« Dátum: 2021.Január.19 - Kedd 22:24:52 »

Sokan nem is gondolják, hogy a lakásokban/házakban megtalálható flexibilis csövek milyen igénybevételnek vannak kitéve, és milyen nagy károkat tud okozni, ha szétdurran!



A szerelők előszeretettel használják, mert gyors, tiszta vele dolgozni, és rendkívül költséghatékony!



Ezzel nincs is semmi probléma!



A probléma azzal van, hogy a flexibilis csövek élettartalma erőteljesen véges! Még akkor is, ha valakinél van 10-15-20 éves példány. Az ilyen idős flexi csövek szó szerint időzített bombák, és ha durrannak iszonyatos károkat tud okozni a lakásban! pl.: egy kidurrant flexi cső, képes panel épületben 10 szintet leáztatni, úgy, hogy a földszinten söprik ki a vizet az ajtón!



Mi is egy flexi cső felépítése?



- Belül van egy fogjuk rá szimpla gumicső.
- Ez jobb esetben be van szőve rozsdamentes acéllal (de egyébként ez is tud rozsdásodni)
- A cső mind a két végére felpréselnek/sajtolnak 1-1 hollandit



Milyen terhelésnek van kitéve egy flexi cső?



- Utcai/hálózati víznyomás! Érdemes megnézni beszerelésnél az adattáblát, hogy mire van hitelesítve! Ha egyáltalán van rajta adattábla!
- A vízhálózatban lévő nyomásingadozást is el, kell, hogy viselje, ilyenkor a flexi csövek szoktak mozogni, mocorogni!
- Szakszerűtlen szerelésből adódó beroppanást, hosszirányú csavarodást, esetleg a megnyújtást, hogy elér az addig.



Mitől durran ki a flexibilis cső?



- Szakszerűtlen szerelés, drasztikusan csökkenti a gyártó által meghatározott teherbírást!
- Ha a külső acél szövés megszakad, ezt egyébként roppant egyszerűen lehet ellenőrizni! A kezünket óvatosan húzzuk végig a flexi cső felületén! Ha szúr vagy valami beleáll a tenyerünkbe/ujjunkba akkor a külső húzat/szövés meg van szakad! Ilyenkor az a jó, ha 2x szúr, mert ha csak 1x akkor a szakadt szál csak egyik végét találtuk meg, a másik vége a gumi csövet bökdösi!
- Nem az adattábla szerinti terhelést kapja a cső, és itt nem arra gondolok, hogy hány kilóval lépünk rá :) hanem, hogy hány BAR/BÁR-ban van határozva mit bír a cső! Ha ezt átlépjük jó eséllyel durranás lesz a vége!



Aztán léteznek olyan flexibilis csövek amik imádják tulajdonosaikat és az istenért nem adnák fel a harcos és a végsőkig küzdenek! :) Ezen a képen is az látható, hogy szinte szét van nyílva a külső szövés és a ("Taft") cső tart! DE erre nem érdemes minden tulajdonosnak apellálni! És érdemes a flexi csöveket 5 év felett cserélni! És ott ahol van lehetőség, kiváltani GEBO bordás csőre!




Mi a helyzet a csaptelepeknél?



Ott is igaz ez az állítás amit fentebb leírtam, DE a közép és/vagy prémium kategóriában nagyon jó minőségű flexi csöveket gyártanak, és vígan 10 év felett lehet az élettartalom! DE, ha nagyon biztosra szeretnénk menni, a gyártói szervizt fel lehet keresni, és meg lehet kérdezni!



Továbbá vannak olyan csaptelepek, ahol a sima fapados vizes, mint pl. mi is, nincs értelme a flexi cső cseréjével szenvedni! Ott a tulajdonos jobban jár, ha márkaszervizre bízza a cserét!



Mi a véleményünk a kínai csaptelepekről?



Hát semmi jó! Csak a probléma van vele! Aki ezeket megtervezte és gyártja azokat kéne jól elverni a csaptelepekkel! Mert bosszúságot okoz a tulajdonosnak és a szerelőnek is! És a víznyomást sem bírják! Érdemes a csaptelepeknél legalább a Mofém minőséget megvásárolni!



Budapesti vízszerelőként vállaljuk szakszerűen a flexi csövek cseréjét!


« Utoljára szerkesztve: 2021.Február.16 - Kedd 21:36:30 írta Tibor »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Nyerj egy Geberit AP112-es wc tartályt!!

Indította Admin

Mi is elindítjuk első kis játékunkat, viszont ez a játék két fronton is halad, a facebook-on, és a saját oldalunkon is, így mindenki FIGYELMESEN, olvassa el a játékszabályokat!

Első nyeremény egy GEBERIT AP112-es wc tartály, erről a tartályról azt érdemes tudni, hogy a Geberitnek az egyik legszélesebb körben elterjedt és megbiztató tartálya, és nem utolsó sorban bármilyen pozícióban szerelhető, és itt nem arra gondolunk, hogy a vízszerelő milyen pozícióban szerel :) , a

Vízszerelő tégla lakásban

Indította Admin

Megcsináltunk még egy tégla építésű lakás vízhálózatának az alapszerelését!

Teljes nyomóvezeték csere, teljes lefolyóvezeték csere, a vízszerelés különösebb problémát nem okozott, Viszont a régi villanybojler leszerelése különösebb fejfájást okozott, hisz a lakásban van kb 4,2 méteres belmagasság, a bojler majdnem a mennyezet alól indult, és ráadásul egy nagyobb típusú régi 120 literes Hajdú villanybojler volt fent, amiből még nem spórolták ki az anyagot, ráadásul hiába akartuk leeng

Locsolómérő telepítése vízóra aknában

Indította Admin

Aki családi házban esetleg kertkapcsolásos társasházban lakik, ott előfordul, hogy van kert és szükséges locsolni, akkor meg legyen locsolómérő, mert azzal hosszú távon pénzt spórolhat meg!! Az épülethez egy vagy több fővízóra biztos tartozik! A lakásokban elhasznált víz drágább mint amit locsolásra használunk!

Miért is?

Azért mert a háztartásokban elhasznált vízmennyiség költségéhez hozzákapcsolódik a csatornadíj! Ha úgy locsolunk, hogy nincs locsolómérő,