Flexibilis cső cseréje  (Megtekintve 11464 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Flexibilis cső cseréje
« Dátum: 2021.Január.19 - Kedd 22:24:52 »

Sokan nem is gondolják, hogy a lakásokban/házakban megtalálható flexibilis csövek milyen igénybevételnek vannak kitéve, és milyen nagy károkat tud okozni, ha szétdurran!



A szerelők előszeretettel használják, mert gyors, tiszta vele dolgozni, és rendkívül költséghatékony!



Ezzel nincs is semmi probléma!



A probléma azzal van, hogy a flexibilis csövek élettartalma erőteljesen véges! Még akkor is, ha valakinél van 10-15-20 éves példány. Az ilyen idős flexi csövek szó szerint időzített bombák, és ha durrannak iszonyatos károkat tud okozni a lakásban! pl.: egy kidurrant flexi cső, képes panel épületben 10 szintet leáztatni, úgy, hogy a földszinten söprik ki a vizet az ajtón!



Mi is egy flexi cső felépítése?



- Belül van egy fogjuk rá szimpla gumicső.
- Ez jobb esetben be van szőve rozsdamentes acéllal (de egyébként ez is tud rozsdásodni)
- A cső mind a két végére felpréselnek/sajtolnak 1-1 hollandit



Milyen terhelésnek van kitéve egy flexi cső?



- Utcai/hálózati víznyomás! Érdemes megnézni beszerelésnél az adattáblát, hogy mire van hitelesítve! Ha egyáltalán van rajta adattábla!
- A vízhálózatban lévő nyomásingadozást is el, kell, hogy viselje, ilyenkor a flexi csövek szoktak mozogni, mocorogni!
- Szakszerűtlen szerelésből adódó beroppanást, hosszirányú csavarodást, esetleg a megnyújtást, hogy elér az addig.



Mitől durran ki a flexibilis cső?



- Szakszerűtlen szerelés, drasztikusan csökkenti a gyártó által meghatározott teherbírást!
- Ha a külső acél szövés megszakad, ezt egyébként roppant egyszerűen lehet ellenőrizni! A kezünket óvatosan húzzuk végig a flexi cső felületén! Ha szúr vagy valami beleáll a tenyerünkbe/ujjunkba akkor a külső húzat/szövés meg van szakad! Ilyenkor az a jó, ha 2x szúr, mert ha csak 1x akkor a szakadt szál csak egyik végét találtuk meg, a másik vége a gumi csövet bökdösi!
- Nem az adattábla szerinti terhelést kapja a cső, és itt nem arra gondolok, hogy hány kilóval lépünk rá :) hanem, hogy hány BAR/BÁR-ban van határozva mit bír a cső! Ha ezt átlépjük jó eséllyel durranás lesz a vége!



Aztán léteznek olyan flexibilis csövek amik imádják tulajdonosaikat és az istenért nem adnák fel a harcos és a végsőkig küzdenek! :) Ezen a képen is az látható, hogy szinte szét van nyílva a külső szövés és a ("Taft") cső tart! DE erre nem érdemes minden tulajdonosnak apellálni! És érdemes a flexi csöveket 5 év felett cserélni! És ott ahol van lehetőség, kiváltani GEBO bordás csőre!




Mi a helyzet a csaptelepeknél?



Ott is igaz ez az állítás amit fentebb leírtam, DE a közép és/vagy prémium kategóriában nagyon jó minőségű flexi csöveket gyártanak, és vígan 10 év felett lehet az élettartalom! DE, ha nagyon biztosra szeretnénk menni, a gyártói szervizt fel lehet keresni, és meg lehet kérdezni!



Továbbá vannak olyan csaptelepek, ahol a sima fapados vizes, mint pl. mi is, nincs értelme a flexi cső cseréjével szenvedni! Ott a tulajdonos jobban jár, ha márkaszervizre bízza a cserét!



Mi a véleményünk a kínai csaptelepekről?



Hát semmi jó! Csak a probléma van vele! Aki ezeket megtervezte és gyártja azokat kéne jól elverni a csaptelepekkel! Mert bosszúságot okoz a tulajdonosnak és a szerelőnek is! És a víznyomást sem bírják! Érdemes a csaptelepeknél legalább a Mofém minőséget megvásárolni!



Budapesti vízszerelőként vállaljuk szakszerűen a flexi csövek cseréjét!


« Utoljára szerkesztve: 2021.Február.16 - Kedd 21:36:30 írta Tibor »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Sarokcsap, sarokszelep csere

Indította Admin

Sarokcsap csere

A sarokcsapnak vagy sarokszelepnek komoly biztonsági funkciója van, ezért normál esetben minden vízfogyasztó eszköz elé beszerelésre kerül, például WC tartályok, mosdók, mosogatók, mosógép, mosogatógép elé. Használatuk a háztartásban elengedhetetlen, hisz egy csaptelep cseréjekor vagy egy flexibilis cső eldurranásakor nem kell elzárni a főelzáró csapot, ami egy társasházban vagy panelban kellemetlenséggel is járhat, elég a sarokcsapot használni a csap

Húzható acélbordás csaptelepbekötő cső, 30-60 cm

Indította Admin

Elérkeztünk egy következő generációhoz a flexicsövek terén!

Talán végleg megoldódni látszik a gumibetétes flexibilis csövek végleges kiváltása, és már a toldás "hegyek" megoldására is gondoltak! Nem elég, hogy rozsdamentes acélból készült a termék, de még húzható is! 30-60 cm között, személy szerint nekem 56 cm-ig sikerült kihúznom, de már ez is szép teljesítmény a flexicső részéről, és különösebb nehézséget sem okozott eddig széthúzni!

Adatok a

Geberit beépített wc tartály meghibásodás 1. rész.

Indította Admin

Már sok lehetett nálunk olvasni a geberit beépített wc tartály hibajelenségekről és, hogy jól javítható.

Ez továbbra is igaz, az egyik legjobban javítható beépített tartály, és az alkatrész ellátottsága is jónak mondható, hisz ez az egyik legjobban elterjedt márka.

Idézzünk fel egy rész a korábbi cikkünkből:

Otthon azt vesszük észre, hogy senki nem használja a wc-t még is bizonyos időközönként lehet hallani, hogy tölt a tartály, igen, ez jót már nem jelenthet. A