Flexibilis csövek kiváltása, GEBO bordás csőre  (Megtekintve 49043 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Flexibilis csövek kiváltása, GEBO bordás csőre
« Dátum: 2013.December.19 - Csütörtök 01:00:50 »
Az esetek többségében a flexibilis csövek mindig a legrosszabbkor durrannak ki, ünnepek előtt-alatt, nyaralás közben stb. Ünnep előtt-alatt, mikor nehezen és költségesen lehet csak elhárítani a hibát, vagy ha otthon sem vagyunk talán az a legrosszabb, nem csak a saját lakásunkat önti el a víz de társasház esetén még másoknál is kárt tud okozni egy kidurrant flexibilis cső!

A flexibilis csöveket 3-4 évente ajánlott cserélni! Mivel ezek a csövek gumibetétesek könnyen elöregszenek, sérülékenyek. Beszerelés előtt nem lehet tudni, hogy a nagykereskedésben/kiskereskedésben mennyit ált a polcon. Továbbá az élettartalom függ a szakszerű beszereléstől, pl.: olyan csavarodás tekeredés ami horpadást idéz elő, rövidít a flexibilis cső életét, másrészt az egyébként is kicsi keresztmetszet tovább csökken, ami azt eredményezi, hogy kevés víz tud rajta áthaladni.

A Flexibilis cső helyet válasszon inkább GEBO bordás csövet!

Vízórák után, kazánok és villanybojlerek bekötéséhez tökéletes választás!

Rozsdamentes acélból készül, könnyen EGYEDI méretre készíthető, nem öregszik el, nincs benne gumibelső, nincs keresztmetszet szűkülés, egy hátránya van ennek a technológiának, az, hogy drágább mintha megvesszük az azonos hosszúságú flexibilis csövet, de cserébe, szinte 0 lesz a csőrepedés veszélye!

Pár képpel bemutatnám, hogy is készül a GEBO bordás cső gyártása! Természetesen, a szükséges szerszámok nélkül nem lehet elvégezni a csőnek a legyártását!

-   Válasszuk ki a kívánt csőméretet, hosszúságot és, hogy milyen hollandival legyen szerelve! 


-   Minden csőmérethez tartozik egy befogó szerkezet, a perem elkészítéséhez két bordát fogunk össze préselni.


-   Miután a befogó szerkezetet elhelyeztük a csövön, a befogó szerkezetet behelyezzük az ütögetős présgépbe. Több határozott mozdulattal össze ütjük a két bordát.




-   Az első perem elkészítése után a befogó szerkezetet levesszük a csőről, és a korábban már kiválasztott két hollandinkat felhúzzuk a csőre, figyelve arra, hogy a perem bele tudjon csúszni a hollandi aljába!


-   Fent van mind a két hollandi, elkészíthetjük a csövünkön a második peremezést is. Figyeljünk oda, mert ha valamit rosszul csinálnánk a peremezések után a hollandikat már nem tudjuk lehúzni a csőről, maximum elvágni tudjuk a csövet.


-   El is készül a GEBO cső, amennyiben szükséges kezdhetjük is a hajtogatást! A méretezést próbáljuk úgy végezni, hogy a hajtásokat is számoljuk bele a teljes méretbe, nehogy hajtogatás után rövid legyen a GEBO bordás cső.




Ami már nem az elkészítéshez tartozik, de még egy fontos tudnivaló!

A tömítések könnyen átszakadnak, elvágódnak stb ez leginkább akkor fordul elő, mikor olyan helyen próbálunk tömítés használni ahol a tömítésnek nincs elegendő hely felfeküdni! FIGYELJUNK oda, hogy a tömítés feküdjön fel rendesen és ne kúpos felületet próbáljunk tömíteni, a kúpos felületet reszeljük meg, hogy teljesen egyenletes legyen, vagy egy 2-3 centis megfelelő tömítési felületű csaphosszabbítót tekerjünk fel a kúpos menetre!

A krómozott csaphosszabbító márkás, meg is lehet figyelni, hogy a tömítési felület nincsen kikúpozva.

A sima sárga réz, olasz import szállítmány a tömítési felület kisebb, ki van kúpozva, így sokkal nehezebb lesz eltömíteni. (de nem lehetetlen).




Závodszki Zoltán 20/491-79-49

Vállalunk egyedi méretre való GEBO bordás cső gyártást!
 
Az árajánlatunkról érdeklődjön e-mail-ben!

epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 19:04:39 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Re:Flexibilis csövek kiváltása, GEBO bordás csőre
« Válasz #1 Dátum: 2014.Február.08 - Szombat 10:08:51 »
GEBO bordás cső árak megrendelés* esetén:

1/2" GEBO bordás cső: 255,- Ft Bruttó az ár 10 cm-re vonatkozik.

1/2" hollandi tömítés nélkül: 275,- Ft/db/Bruttó

3/4" GEBO bordás cső: 305,- Ft Bruttó az ár 10 cm-re vonatkozik.

3/4" hollandi tömítés nélkül: 420,- Ft/db/Bruttó

1" GEBO bordás cső: 410,- Ft Bruttó az ár 10 cm-re vonatkozik.

1" hollandi tömítés nélkül: 785,- Ft/db/Brutó


Az árak tájékoztató jellegűek! Az árváltoztatás jogát fenntartjuk!

* üzletünkben lévő megrendelés esetén, a végösszeg 50%-át foglalóként ki kell fizetni! A megrendeléstől való elállás esetén a foglalót NEM fizetjük vissza!

Elkészítési árak:

20 db megrendelésig NEM számítunk fel munkadíjat! Utána a megrendelés nagyságától függően egyedi díjszabás szerint számolunk fel munkadíjat.

Méretezés:

A megrendelő által leadott pontos hosszúságra és csőmérettel készítjük el a GEBO bordás csöveket, amennyiben a leadott méret mégsem volt megfelelő és rövidre sikerült a csőhossz, garanciát és a terméket vissza vásárolni NEM tudjuk!

Megkérünk mindenkit, hogy a hajtási íveket is számolják bele a teljes hosszúságba!
« Utoljára szerkesztve: 2017.Július.20 - Csütörtök 17:45:24 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Régi házgyári radiátorszelep javítása

Indította Admin

Mielőtt belekezdenék, szeretném leszögezni, hogy ez a fajta javítás nem biztos, hogy minden esetben megoldja a problémát!

Szóval meglepően sok helyen van még panel lakásokban az épülettel együtt odakerülő radiátorszelep, ezek a legtöbb esetben 30 évnél öregebb alkatrészek, mondhatni, hogy a tervezet életciklusát jócskán túlszárnyalta.

Milyen hibák lehetnek ezeknél a régi radiátorszelepeknél?

A leggyakoribb, hogy nem szabályozható vagy nyitott vagy zárt

Beépített WC tartály panelban 3.0

Indította Admin

Amit a cikkben befogok nektek mutatni munkát azt már jó 2 éve csinálhattuk, de lehet volt az már több is. De eddig a cikket valahogy nem sikerült hozzá megírni! Ez most pótlásra kerül!

Ide úgy kerültünk, hogy előttünk már egy szerelő megpróbálkozott a Geberit beépített WC tartályt beépíteni, de ez annyi nem sikerült, hogy a szerelő keret majdnem a panel WC közepére jött ki. Ami azért valjuk be szép teljesítmény a szerelőtől (negatív értelemben). És a szerelő keret hátrafelé

Flexibilis cső cseréje

Indította Admin

Sokan nem is gondolják, hogy a lakásokban/házakban megtalálható flexibilis csövek milyen igénybevételnek vannak kitéve, és milyen nagy károkat tud okozni, ha szétdurran!



A szerelők előszeretettel használják, mert gyors, tiszta vele dolgozni, és rendkívül költséghatékony!



Ezzel nincs is semmi probléma!



A probléma azzal van, hogy a flexibilis csövek élettartalma erőteljesen véges! Még akkor is, ha valakinél van 10-15-20 éves péld