Kádperem szigetelés akryl kádnál  (Megtekintve 11471 alkalommal)

Elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Kádperem szigetelés akryl kádnál
« Dátum: 2020.Október.31 - Szombat 16:28:06 »
Ez most nem egy megszokott cikk lesz, hanem egy megkeresét láthattok és az arra adott választ! (ügyfél engedéllyel)

Tisztelt Závodszki Zoltán!

Érdeklődni szeretnék, hogy önök szerint megoldható-e a kádunk peremének utólagos szigetelése. A nehézséget az okozza, hogy a kád a fürdőszoba egyik sarkába van beépítve, és a hosszabbik oldalán profilos csempe van mellette (erről fotót is csatolok a levelemhez). Ennek köszönhetően a korábban a szerelést végző mesterek csak szilóval húzták ki a kádfallal érintkező széleit, de ez sajnos a tapasztalataink alapján nem bizonyult tartós megoldásnak, mert kb. évente újra kell csinálni, hogy ne áztassa a víz kád melletti gipszkarton falat.

Szíves segítségét és válaszát előre is nagyon köszönöm!

Üdvözlettel

P. Zs. Szabolcs





És a válaszunk:

Kedves P. Zs. Szabolcs!

Az utólagos kádperem szigetelésnél az akryl kád vagy zuhanytálca az egyik legnehezebb témakör!

Elsőnek azt kell megvizsgálni, hogy a kád mennyire mozog?

Ha a szilózás mellett rátámaszkodik és a kád mélységében betud csúszni a csempe alá, az már nem jó!

DE az sem, ha függőleges el tud süllyedni a kád teteje.



Ezek azt jelzik, hogy az alap kádtest nincs kellő képen odaragasztva a csempére/falra! Egy akryl kád vissza hajtott pereme kb 3 cm vastag, ha le van véve a kádról a védőfólia és a csempe sem volt vizes ragasztás alatt, ebben a vastagságban a sziló úgy oda kell, hogy fogja a kádat, ha szeretnék elhúzni, hamarabb törik szét a kád vagy szakad le a csempe színe. (ha nem vágják be pengekéssel)

Szóval, ha mozog a kád, akkor a felső réteg sziló bármit csinál vele az ember az el fog válni, le fog szakadni, és igen a vége az lesz, hogy át is fogja engedni a vizet.

Ha ez az eset van, vagy évente házilag ki van kaparva az elvált sziló és újra van húzva, vagy a kádat kb. 2 cm-re el kell húzni a faltól szépen letakarítani a csempét, a csempén a kádperem vastagságában minőségi szilóval telibe kell nyomni, kádat vissza ütni a helyére, a kigyűrődött szilót jó mélyen kitakarítani (mert mi pl. színtelen mamut ragasztóval szoktuk ragasztani) várni 24 órát, és a mélyen kitakarított vályatot feltölteni fehér, de szintén minőségi szilóval és szépen lehúzni!



HA a kád nem mozog és stabilan a helyén van, akkor a felső esztétikai szilózásnak elégnek kéne, hogy legyen. Vagy gyenge minőségű sziló volt használva vagy a felületek nem voltak előkészítve!



Továbbá teljesen mindegy melyik eset van és melyikkel végzünk, a sziló legfelső "dísz" rétegét TILOS dörzsöléssel simogatással takarítani, mert minél vékonyabban van a sziló feltapadva a kádra vagy a csempére annál érzékenyebb és a külső behatásokkal szemben semmi tartóssága nincs! Továbbá festhető szilót is TILOS HASZNÁLNI!



Takarítás: mint a reklámokban, le kell fújni a vegyszerrel várni pár percet és le kell zuhanyozni!



Az, hogy a csempe hullámos az csak azt gátolja meg, hogy a kádhoz/zuhanytálcához való víz-vétő legyen felragasztva, mert szép az biztos, hogy soha nem lesz. Ezt szilóval kell tudni megoldani.



Üdvözlettel:
Závodszki Dániel
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Légbeszívó szelep utólagos beépítése

Indította Admin

Büdös csatorna szag van a lakásban, fürdőben? Egyre több esetben találkozunk azzal, hogy szakszerűtlen szerelésből adódóan megszüntetnek "szerelők" szellőző vezetékeket, mert fogalmuk sincs, hogy mire való, vagy, hogy az a cső hova megy. Aki laikus és nem ért hozzá meg már csak akkor fogja a kellemetlen hatását érezni mikor, konkrétan szarszag lesz az egész lakásban!

Miért is kell szellőző vezeték vagy utólagos lébeszívó szelep?

Röviden, hogy ne legyen

Szabályos vízóra szerelés (1. rész)

Indította Admin

A vízszerelőknek egyre több és több dologra kell, hogy odafigyeljenek, hogy a szerelések megfeleljenek az elvártaknak!

8 évvel ezelőtt még elfogadták azokat a szereléseket, ahol be van építve a házzal együtt odakerülő sarok radiátor szelep, amit abban az időben golyóscsap helyett használtak, ezek idővel elkezdtek tönkremenni, és költségoptimalizálás miatt a szerelő bent hagyta a szelepet és rátette a golyóscsapot és utána a vízórát.

A képen még látható, hogy rajta is van a

Családi házak gépészeti kivitelezése

Indította Admin

Építkezni szeretne, de nincs gépésze? Akit ajánlottak, nem ér rá? Vagy csak másfél év múlva? NE keressen tovább, nálunk a megoldás!

Kibővült csapatunk rendelkezünk olyan épületgépészekkel, akik foglalkoznak családi házak teljes gépészetével!

Családi ház gépészeti kivitelezése:

- vízszerelés
- csatornaszerelés
- gázszerelés
- fűtésszerelés

Gépész csapatunk minden esetben telekhatáron belül lévő közművektől indulnak! (Van partne