Vissza

Fűtés átalakítás

Előző téma - Következő téma

2017. április 04. - 21:19:07

Szerző: root

Amikor egy ingatlan gazdát cserél, belefuthatunk olyanokba, hogy a régi tulaj nem megfelelő gépészt választotta, és ennek a fűtésrendszer látta a kárát!

A következő pár sorban azt mutatom be, hogy milyen hibákkal találkoztunk, és, hogy került átépítésre a fűtési rendszer!

A kazán aljától kezdve újra kellett volna építeni az egész fűtési rendszer, orbitális hibákkal üzemelt a régi rendszer, de a teljes fűtés átalakításra nem volt keret, így maradt a helyi javítás/átalakítás!

Volt pár hiba amit lehetne taglalni, ezért talán kezdjük talán az elején a kazánnál!

A kazán egy modernebb kondenzációs készülék volt, és a kondenzáció során keletkező cseppvizet nem tudták hova vezetni, mert nem volt a lefolyó kiépítve, így jobb híján nem túl esztétikusan, falon kívül egy mipolán csővel megcélozták a legközelebbi mosdót és annak a szifonjába kötötték be!

A következő szembeötlő hiba, hogy azt mondta a tulaj, hogy van padlófűtés, mondtuk neki, hogy jó rendben, de, hol van a hozzá tartozó osztó-gyűjtő, Ő azt nem tudja, szerinte nincsen, második pillantásra szemet szúr, hogy a rézcsövek között meglapul egy kör padlófűtés!

A régi fűtésszerelő simán ráengedte a padlófűtésre a kazánból kijövő 50-90 fokot, attól függően mennyire csavarták fel a kazánban a hőfokot. Néhány szezonban adtak rendesen az aljzatbetonnak és a járólapoknak, mert szinte az összes járólap kopogott, vagy is el voltak válva az aljzattól. Nincs olyan csemperagasztó és járólap ami ezt a hőtágulást elviselte volna!

Hiányzott egy előre menő és egy vissza térő gerincvezeték is, mert az épületben, nem csak a kazánházban voltak osztó-gyűjtők hanem a garázsban is volt egy! Ott is sikerült úgy megcsinálni, hogy volt 2 padlófűtési kör és 2 radiátoros! Úgy oldották meg, hogy a kazánházban lévő egyik körét használták fel "gerincnek", az táplálta be a garázsban lévő osztót! Sajnos ezen nem tudtunk módosítani rendes gerincet kihúzni, mert nem fért bele a költségvetésbe! Ráadásul a padlóban a két cső megtekeredett és a visszatérőt kötötték az előremenőbe, nem ellenőrizték le, így szerelték meg az egész rendszert, aminek az lett a vége, hogy a radiátorok alulról melegedtek felfelé.

A kazánházi osztó-gyűjtője az átalakítás előtt és után:





Garázsban lévő osztó-gyűjtő az átalakítás előtt és után:




Megoldás

Mint ahogy a fentebb lévő képeken látszik, a rendszernek az lett a vége, hogy le kellett szerelni az összes osztó-gyűjtőt. És a radiátoros köröket szét kellett választani a padlófűtési köröktől! Ezt a leggazdaságosabban a fentebb megépített módon lehetett megoldani, hogy a padlófűtési körök saját keringető szivattyúkat kaptak és egy-egy termosztatikus keverőszelepet! A termosztatikus keverőszelep azért felel, hogy a padlófűtési körben maximum 25-43 fokot tartson (beállítástól függően).

A kazánházi képeken látszik az osztó-gyűjtő felett a gerincből egy-egy kiállás, azt már előrelátóan azért lett kialakítva, ha egyszer szeretnék a tetőteret is beépíteni, esetleg, még egy szintet ráhúznak az épületre, akkor a fűtéshez a lehető legkevesebb, átalakítást kell elvégezni a rendszeren. Kivéve, ha az akkori igényeknek megfelel az alap rendszer és nem szeretnének egy sokkal komolyabb rendszert.

És az, hogy a megfelelő hőmérséklet kering a padlófűtésben nem csak az aljzatbetont és a rajta lévő járólapokat védi meg, de az emberi egészséget is! A magas hőmérsékleten járatott padlófűtés kikezdheti az ízületeket, és képes jobban felkeverni a leülepedettet port, ezzel az allergiások a saját helyzetüket nehezítik!




Hívjon Bizalommal!
Tel: 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán

Dátum: 2017. április 04. - 21:19:07

Szerző: root