Fűtési rendszer tisztítást már személy szerint nem végzünk, esetleg tudunk valakit ajánlani!A fűtési rendszereket egy REMS fűtési rendszer tisztítóval végezzük!
Fűtési rendszerek amelyeknek vállaljuk a tisztítását:
- Radiátoros fűtés- Padlófűtés- Oldalfal fűtés- Mennyezetfűtés
A tisztítás lényege:
- Mikróbuborékok leválasztása- Iszapleválasztás- Vízkövesedés feloldása és eltávolítása- Egyéb hőszigetelő anyagok feloldása és eltávolítása
A fűtési rendszerek tisztítását általában az 5 évnél idősebb fűtési rendszerek esetében érdemes elvégezni!
A legtöbb esetben már csak akkor vesszük észre, hogy gond van a fűtési rendszerrel amikor érezzük, hogy nem fűtenek a radiátorok vagy nem indulnak el a felületfűtési körök vagy több gázt fogyaszt a kazán a megszokottnál!
Mikróbuborékok előfordulása:
Rosszul feltöltött vagy rossz után töltés esetén következik be, vagy esetleg ha a fűtési rendszer nem oxigén diffúzió mentes csövekkel lettek szerelve, de a leggyakoribb eset mikor nyitott tágulási tartállyal szeret fűtési rendszerről beszélünk!
Amikor a mikróbuborékok össze tudnak gyűlni egy helyen pl.: radiátorok akkor egyre kisebb lesz a radiátorok fűtési felülete, előfordulhat olyan is, hogy akár az egész radiátor ki tud esni a fűtési körből! Igaz ez akár a felületfűtésekre is!
Iszaplerakodás, iszapleválasztás:
Az iszap keletkezésének a helye: kazánok belseje, fűtési csövek (műanyag csövek kivételével), öntöttvas vagy acél lemez radiátorok! Az iszap keletkezését meggyorsítja, ha egy fűtési rendszer levegős vagy mikróbuborékok találhatóak meg benne!
Az iszaposodás első jelei mikor a radiátorból leengedett víz fekete színű!
Az iszap fajsúlyából adódóan ott tud lerakodni, ahol a fűtési rendszerben csökken a víz áramlási sebessége! Az ilyen helyeken kezd el lerakodni az iszap idővel itt dugulás jön létre, elzárva a víz útját!
Az iszaposodást a fűtési rendszer tisztítás után, megfelelő kondenzátorok segítségével meg lehet akadályozni az újabbak iszaposodást!
Vízkövesedés:
Leginkább a kazánok belsejében szokott lerakodni-kicsapódni, (pl.: lásd vízforraló) magas hőmérsékleten könnyebben kicsapódik, ezzel egy nagyon jó hőszigetelő réteget létrehozva a kazánban! Ezért is szokták időnként savazni a villanybojlerek belsejét!
A következő csak egy példa: Fűtési rendszer esetén 70 fokos víz előállítására egy hőtárolóban új készülék esetében 20 perc, addig egy levízkövesedett készülékkel akár 1 óra is lehet, és itt nem csak az okoz bosszúságot, hogy várni kell a meleg vízre, hanem, hogy a plusz gázfogyasztást is ki kell fizetni!
A vízkövesedés azért szokott bekövetkezni, mert a fűtési rendszert sima csapvíz minőségű vízzel szokták feltölteni!
A vízkő kicsapódását is meglehet akadályozni megfelelő kondenzátori folyadékkal vagy egy vízlágyító beépítésével!
A leírtakat mind megtudjuk oldani a REMS fűtési rendszer tisztító gépünkkel és a hozzátartozó BWT/Sentinel tisztítószerekkel és kondenzátori folyadékokkal!
A fűtési rendszer tisztítás akár két teljes napot is igénybe vehet! Ilyenkor ha egy kazánról megy a fűtés és használati meleg víz, akkor a tisztítás ideje alatt egyik sem lesz elérhető! A tisztítás idejére a kazánt ki kell kapcsolni!
A tisztítás előtt valós adatokat kell megadni, ez a felület fűtésnél fontos! Mert a tisztító adalékot %-os arányban kell keverni! Amennyiben kevesebb négyzetmétert adsz meg, a tisztítási eljárás hatékonyságát veszélyezteted!
Továbbá felhívnám mindenkinek a figyelmét, hogy a tisztítási folyamat NEM javítja meg a már tönkrement radiátor szelepeket! De ez vonatkozik a kazánra, a fűtési csövekre, radiátorokra és az összes fűtési rendszerrel kapcsolatos kiegészítőre!