Fürdőkád alatti csőregiszter kiváltása, törölközőszárítós radiátorra!  (Megtekintve 22111 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Lakásfelújítás során sokak életét keseríti meg, hogy bontás során megtalálják a fürdőkád alatti/melletti csőregisztert. Aztán megy a fejvakarás, hogy na akkor ezzel mi legyen?! A kezdeti ijedtség után, miután megtaláltad a cikkünket, fogunk tudni segíteni az átalakításban! Annak ellenére, hogy panel lakásról beszélünk jelenleg, egész jól átlehet forgatni a fürdőt és ésszerű keretek közt, bárhova átszerelhető egy új radiátor, csak azzal kell tisztában lenni, hogy a csöveket csak falon kívül tudjuk szerelni! És mivel a fürdőszoba falai általában válaszfalak ami 4-7 cm vastag előfordul, hogy fúrásoknál átszakad a fal! Ami igazából lakott lakásoknál tud problémát jelenteni!

Az első meglepetést az szokta okozni, hogy bontásnál előkerül a csőregiszter, a második, hogy egy öntöttvas fürdőkádat ami 80-90 KG-nál kezdődik át kéne rajta emelni úgy, hogy a cső ne sérüljön. Hozzátenném, hogy nem lehetetlen megoldani, de felettébb nehéz és ha valaki nem súlyemelő, bizony a 4 ember is kelhet a kád megemeléséhez.

Kádnál lévő csőregiszterből panel épületekben is 2 fajta lehet!

Lehet egycsöves fűtésű, ekkora a leggyakoribb eset, hogy a fűtéscső a WC-ben megy függőlegesen, és egymás alatt/fölött bújik be 2 cső a fürdőkád szintje alatt a fürdőszobába!

A másik verzió az, hogy kétcsöves fűtési az épület, ilyenkor a leggyakoribb kiosztás az, hogy azon az oldalon, ahol az ajtó van, a fürdő egyik sarkában az egyik cső megy, a másik sarkában a másik! És konkrétan a fürdőben körbemegy az oldalfalon a csőregiszterhez vezető kis fűtéscsövünk!

Ebben a cikkben az egycsöves fűtési rendszerben található, csőregisztert átalakítását mutatjuk be!

Pár mondatban levezetném a szerelést, és utána meg nézzük a képeket szépen sorjában ahogy a munka haladt!

- Minket már egy kibontott fürdőszoba fogadott, ahol már más megcsinálta a vízszerelést! A tulajdonos a kád helyett zuhanyzót szeretett volna, így a csőregiszter meglehetősen útban volt!

- Hogy ne tévedjünk a csövek méretre vágásánál, visszafelé kezdtünk el dolgozni, először a 33 cm széles törölköző szárítós radiátort jelöltük fel, a tulajdonos kérése alapján, hogy milyen magasságban kezdődjön a radiátor alja! Miután megszületett a feljelölés, felszereltük a falra a radiátort.

-Felülre és alulra kapott sarok radiátor szelepet a radiátor, hogy akár fűtési szezonba is levető legyen a fűtőtest, és ne kelljen a távfűtő műveket kihívni, hogy engedjék le a fűtési vizet.

- Ezek után a jól megszokott technológiát alkalmazva, hát persze, hogy a comap szénacél rendszerrel elkezdtük a vezetékek kiépítését. Nem tudom, hogy ki emlékszik a cikk elejére, ahol azt mondtam, hogy a WC-ből átjövő fűtéscsövek általában egycsöves fűtésűek, hát itt is egycsöves fűtés volt, és amilyen gyorsan lehetett a fürdőszobát el is hagytuk a vezetékeinkkel, hogy a lehető legkevésbé "csúnyítsuk" el a csövekkel.

- És mivel egycsöves fűtés volt, és a törölközőszárítós radiátorra felkerültek a radiátor szelepek, egy létfontosságú dolgot létre kellett, hogy hozzunk! Mégpedig az átkötő szakaszt! Az átkötő szakasznak az a lényege, hogy egycsöves fűtés esetén az alattunk lévő szintek akkor is kapjanak meleg vizet, ha a saját radiátorunkat teljesen elzárjuk!

- A régi csőregisztert kivágtuk és a WC-ben lévő függőleges strangot is megvágtuk a megfelelő magasságban, helyszínen rávágtuk a menetet a meglévő vascsőre és onnantól megint csak a comap szénacél rendszerrel szereltük az új csővezetéket!

- Szerintünk meglehetősen profi módon sikerült az átalakítást elvégezni!

És akkor most nézzünk pár képet, hogy hogyan is néz ki egy átalakítás:















Hívjon Bizalommal!
Tel: 06204917949, 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 19:52:21 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Folyik a víz a fali csésze alól

Indította Admin

Egyre több a beépített WC tartály a lakosság körében! Ami összességében nem baj, addig nem is baj, míg nincsen vele próbléma!

Amikor meg probléma van a tartállyal vagy a csészével akkor a tulajdonos részéről mehet a fejvakarás, hogy akkor ezzel most mi lesz? Házilag neki álljak? Folyik a víz ha kell - ha nem a WC tartályból a csészébe vagy a rosszabb eset mikor a WC csésze alatt megjelenik a víz! A két eshetőség közül az a rosszabb mikor a víz már a földöm megjeleni

Vízhálózat csere panel lakásban!

Indította Admin

Vállaljuk Budapesti vizszerelőként  panel lakások teljes vízhálózatának a cseréjét! Legyen szó akár nyomóvezetékről vagy lefolyóról! Vagy akár egy komolyabb átalakításról!

Ebben a cikkben bemutatott munka nem csak azért érdekes, mert teljes felújításon esett át, hanem mert a fürdőszobához hozzá lett csatolva az előtte lévő folyosó. 4 vízórás volt a lakás és át lett építve, hogy elég legyen 2 óra is. Gyárilag 1 WC tartozott

Szifon csere

Indította Admin

A szifon csere előtti állapot, mikor, a Tulajdonos úgy áll neki, hogy nehezen folyik le a víz, és akkor nah, most kitakarítom a szifont! A régi réz vagy bármilyen fém szifonokat 5 év után szinte lehetetlen úgy szétszedni, hogy takarítás után a gyári tömítésekkel cseppmentesen lehessen összerakni! Ennek több okai is lehet, de a leggyakoribb, hogy nagyon vékony anyagból készülnek és mikor az ember kicsit rászorít, akár szabad kézzel megroppan és onnantól csak a szifon csere jöhet szóba!