Fürdőkád alatti csőregiszter kiváltása, törölközőszárítós radiátorra!  (Megtekintve 22277 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Lakásfelújítás során sokak életét keseríti meg, hogy bontás során megtalálják a fürdőkád alatti/melletti csőregisztert. Aztán megy a fejvakarás, hogy na akkor ezzel mi legyen?! A kezdeti ijedtség után, miután megtaláltad a cikkünket, fogunk tudni segíteni az átalakításban! Annak ellenére, hogy panel lakásról beszélünk jelenleg, egész jól átlehet forgatni a fürdőt és ésszerű keretek közt, bárhova átszerelhető egy új radiátor, csak azzal kell tisztában lenni, hogy a csöveket csak falon kívül tudjuk szerelni! És mivel a fürdőszoba falai általában válaszfalak ami 4-7 cm vastag előfordul, hogy fúrásoknál átszakad a fal! Ami igazából lakott lakásoknál tud problémát jelenteni!

Az első meglepetést az szokta okozni, hogy bontásnál előkerül a csőregiszter, a második, hogy egy öntöttvas fürdőkádat ami 80-90 KG-nál kezdődik át kéne rajta emelni úgy, hogy a cső ne sérüljön. Hozzátenném, hogy nem lehetetlen megoldani, de felettébb nehéz és ha valaki nem súlyemelő, bizony a 4 ember is kelhet a kád megemeléséhez.

Kádnál lévő csőregiszterből panel épületekben is 2 fajta lehet!

Lehet egycsöves fűtésű, ekkora a leggyakoribb eset, hogy a fűtéscső a WC-ben megy függőlegesen, és egymás alatt/fölött bújik be 2 cső a fürdőkád szintje alatt a fürdőszobába!

A másik verzió az, hogy kétcsöves fűtési az épület, ilyenkor a leggyakoribb kiosztás az, hogy azon az oldalon, ahol az ajtó van, a fürdő egyik sarkában az egyik cső megy, a másik sarkában a másik! És konkrétan a fürdőben körbemegy az oldalfalon a csőregiszterhez vezető kis fűtéscsövünk!

Ebben a cikkben az egycsöves fűtési rendszerben található, csőregisztert átalakítását mutatjuk be!

Pár mondatban levezetném a szerelést, és utána meg nézzük a képeket szépen sorjában ahogy a munka haladt!

- Minket már egy kibontott fürdőszoba fogadott, ahol már más megcsinálta a vízszerelést! A tulajdonos a kád helyett zuhanyzót szeretett volna, így a csőregiszter meglehetősen útban volt!

- Hogy ne tévedjünk a csövek méretre vágásánál, visszafelé kezdtünk el dolgozni, először a 33 cm széles törölköző szárítós radiátort jelöltük fel, a tulajdonos kérése alapján, hogy milyen magasságban kezdődjön a radiátor alja! Miután megszületett a feljelölés, felszereltük a falra a radiátort.

-Felülre és alulra kapott sarok radiátor szelepet a radiátor, hogy akár fűtési szezonba is levető legyen a fűtőtest, és ne kelljen a távfűtő műveket kihívni, hogy engedjék le a fűtési vizet.

- Ezek után a jól megszokott technológiát alkalmazva, hát persze, hogy a comap szénacél rendszerrel elkezdtük a vezetékek kiépítését. Nem tudom, hogy ki emlékszik a cikk elejére, ahol azt mondtam, hogy a WC-ből átjövő fűtéscsövek általában egycsöves fűtésűek, hát itt is egycsöves fűtés volt, és amilyen gyorsan lehetett a fürdőszobát el is hagytuk a vezetékeinkkel, hogy a lehető legkevésbé "csúnyítsuk" el a csövekkel.

- És mivel egycsöves fűtés volt, és a törölközőszárítós radiátorra felkerültek a radiátor szelepek, egy létfontosságú dolgot létre kellett, hogy hozzunk! Mégpedig az átkötő szakaszt! Az átkötő szakasznak az a lényege, hogy egycsöves fűtés esetén az alattunk lévő szintek akkor is kapjanak meleg vizet, ha a saját radiátorunkat teljesen elzárjuk!

- A régi csőregisztert kivágtuk és a WC-ben lévő függőleges strangot is megvágtuk a megfelelő magasságban, helyszínen rávágtuk a menetet a meglévő vascsőre és onnantól megint csak a comap szénacél rendszerrel szereltük az új csővezetéket!

- Szerintünk meglehetősen profi módon sikerült az átalakítást elvégezni!

És akkor most nézzünk pár képet, hogy hogyan is néz ki egy átalakítás:















Hívjon Bizalommal!
Tel: 06204917949, 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 19:52:21 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Szabályos vízóra szerelés (1. rész)

Indította Admin

A vízszerelőknek egyre több és több dologra kell, hogy odafigyeljenek, hogy a szerelések megfeleljenek az elvártaknak!

8 évvel ezelőtt még elfogadták azokat a szereléseket, ahol be van építve a házzal együtt odakerülő sarok radiátor szelep, amit abban az időben golyóscsap helyett használtak, ezek idővel elkezdtek tönkremenni, és költségoptimalizálás miatt a szerelő bent hagyta a szelepet és rátette a golyóscsapot és utána a vízórát.

A képen még látható, hogy rajta is van a

Monoblokkos WC tartály szerelése, képekkel!

Indította Admin

Most bemutatom, hogy hogyan is dolgozunk és javítunk meg egy monoblokkos WC tartályt! Nehézségi szintileg, azt mondanám, hogy nem túl bonyolult! Akinek van 2 fogója, csavarhúzója, villáskulcsa, snicere (pengekés), és érez magában némi vállalkozó kedvet nyugodtan megpróbálhatja a leírás alapján megcsinálni a WC tartály javítását! Maximum, ha nem sikerül, tudja kit kell hívni! És igen nem a szomszédot, hanem minket! :)

Mondjuk két fontos tényezőt elfelejtettem előbb felsoroln

vízszerelés pékségben

Indította Admin

Vízvezeték szerelőként előfordul, hogy nem csak lakossági szférában dolgozunk, hanem cégeknek is, ebben az esetben egy Pékségnek. Nem ez volt az első eset, hogy pékségnek dolgoztunk, csak az a munka nem lett dokumentálva!

A pékségben szükség volt egy keverőcsaptelep bekötésére, hogy a keverő edények a megfelelő mennyiségű és hőmérsékletű vizet kapja meg, a pék beállítja megnyomja a gombot és a vízellátás meg is van oldva. A berendezésnek teljesen új vízhálózat lett kiépítve, nyomáscsö