Gázkészülék javítás, szervízelés  (Megtekintve 10357 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Gázkészülék javítás, szervízelés
« Dátum: 2015.Március.16 - Hétfő 13:48:33 »
Minden gázkészüléket ajánlott évente, de legalább 2 évente átvizsgáltatni, kitakarítani esetleg javítani. A nem megfelelően karbantartott gázkészülékek életveszélyesek is lehetnek! Főleg azok a kazánok veszélyesek amik a helyiség levegőjét használja fel az égésnél, az ilyen nyílt égésterű gázkészülékek sokkal több odafigyelést és törődést igényelnek mint, a modernebb újabb társaik, az úgynevezett Turbós készülék!

Gázkonvektorok:

Mivel ez a gázkészülék a kinti levegőből használja az oxigént az égéshez, ezért sok szennyeződés legfőképpen por kerül a készülékbe ami csökkenti a készülék hatásfokát illetve eltömíti a fúvókákat.
Sajnos a gázvezetékből is sok szennyező anyag kerül a készülékbe (reve) ezek főleg a régebbi szerelésű csőszakaszokból válnak fel.
Ezért célszerű a fúvókákat nagy nyomású levegővel kitakarítani.

Tárolós gázbojler:

Ennél a típusú készüléknél a fő problémát az őrláng fúvóka elszennyeződése okozza. Kormol a készülék,vagy elalszik az őrláng.
Természetesen itt is a megfelelő tisztítás jelenti a megoldást.

Átfolyós vízmelegítő:

Hiába nyitja meg a meleg víz csapot nem kapcsol be a készülék?
A kazán test elvízkövesedése, vagy a víz almatúrában található membrán szakadása a hiba oka.
A kazántestet kikell savazni.a membránt ki kell cserélni.

Gáztűzhely:

Begyújtás után elalszik az égő?
A termo elemet vagy a termo mágnest kell cserélni.

Gázkazánok:

Ezeknél a gázkészülékeknél több a hiba lehetőség.
Nincs megfelelő víznyomás a fűtési oldalon,
A szivattyú beragad,a hőcserélő lerakódott.
A tágulási tartály kilukadt.
Stb..
A tágulási tartály esetén egy külső tartály felszerelésével olcsóbban megúszhatjuk a javítást.



A cikket írta: B. Sándor

Gázkészülék javítás, gázkészülék karbantartás
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 18:45:40 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Nyerj egy Geberit AP112-es wc tartályt!!

Indította Admin

Mi is elindítjuk első kis játékunkat, viszont ez a játék két fronton is halad, a facebook-on, és a saját oldalunkon is, így mindenki FIGYELMESEN, olvassa el a játékszabályokat!

Első nyeremény egy GEBERIT AP112-es wc tartály, erről a tartályról azt érdemes tudni, hogy a Geberitnek az egyik legszélesebb körben elterjedt és megbiztató tartálya, és nem utolsó sorban bármilyen pozícióban szerelhető, és itt nem arra gondolunk, hogy a vízszerelő milyen pozícióban szerel :) , a

Nem jön meleg víz a bojlerből

Indította Admin

Egyre több belvárosi, régi bérű épületben térnék át a használati meleg víz előállításánál a villanybojlere! Ennek talán az az egy egyszerű oka van, hogy a fővárosi kéményseprői vállalat, egyre több kéményt minősít használhatatlanná, vagy veszélyesé, ami fel kéne újítani, ki kéne béleltetni! De ez elég horribilis összegekre rúg! Így van egy egyszerűbb,  leginkább olcsóbb, de nem biztos, hogy jobb megoldás! Mégpedig a villanybojler felszerelése!

Viszont ez új hibákat is

Régi házgyári radiátorszelep javítása

Indította Admin

Mielőtt belekezdenék, szeretném leszögezni, hogy ez a fajta javítás nem biztos, hogy minden esetben megoldja a problémát!

Szóval meglepően sok helyen van még panel lakásokban az épülettel együtt odakerülő radiátorszelep, ezek a legtöbb esetben 30 évnél öregebb alkatrészek, mondhatni, hogy a tervezet életciklusát jócskán túlszárnyalta.

Milyen hibák lehetnek ezeknél a régi radiátorszelepeknél?

A leggyakoribb, hogy nem szabályozható vagy nyitott vagy zárt