Házgyári radiátor cseréje újra!  (Megtekintve 22627 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Házgyári radiátor cseréje újra!
« Dátum: 2017.Július.02 - Vasárnap 18:54:51 »
Pár szó már esett radiátor cserekről korábbi cikkeinkbe, de nézzünk most egy új megközelítést :)

De kezdjük, most is az elején!

Panel épületekben minden évben a nyári szezonban élig virágkorát a radiátor cserék! A megrendelők a neten barangolva elég sok kivitelezőt megtalálhatnak, viszont kevesen írják le, hogy mit fognak csinálni a megrendelő lakásában, és a megrendelő sem feltétlen tudja elképzelni, hogy mi is fog történni!

Mi személy szerint az új radiátorokat az esetek többségében COMAP presszes szénacél rendszerrel szereljük!

Miért is?

Azért mert meglehetősen gyorsan lehet vele dolgozni, és a meglévő fűtési rendszerrel nincs technológiai összeférhetetlenség! Mint pl.: a vörösréz esetén. Az emberi tényező annyi szerepet játszik, hogy a technológia utasításokat be kell tartani, géppel préselünk, ebből kifolyólag a hibázási esély meglehetősen alacsony! A szénacél szerelhető vaslemezes radiátoros rendszerben, és alumíniumos rendszer esetén is, és a távfűtő művek elfogadják! Talán ennyi indok bőven elég!

Miért nem hegesztünk?

A technológia szerintünk kicsit idejét múlt (elnézést ha ezzel valakinek a lelkivilágába tapostunk), nem azt mondom, hogy valaki nem tud minőségi varratokat csinálni ami akár ultrahang és röntgen alatt is megállja a helyét, de az nem épületgépész, hanem inkább már minősített hegesztő! Ennél a technológiánál meglehetősen nagy az emberi tényező és a hibázási lehetőség, és hát a közelben lévő kanapék esetleg bútorok könnyen megtudnak égni a pattogó izzó fémdaraboktól! És a láng hőjétől az oldalfalon lévő tapéta is megtud égni!

Egy "hátránya" viszont van a COMAP rendszernek is!

Mivel az irányváltásokhoz idomok vannak, azoknak fix méreteik vannak! Vegyünk egy fix példát!

Radal radiátor, nagyszobában, egycsöves fűtés, xhénia alumínium radiátor kerül vissza!

A meglévő házgyári állapot szerint az oldalfaltól a csőközép 7-12 cm (két szélsőséges eset). Az új xhénia radiátor csőközepe 3,8 cm! A két csőközepet össze kell dolgozni valahogy, és ezt csak kiidomozva van lehetőség, továbbá még az átkötő szakaszt is meg kell építeni! Radiátor szélétől indulva, radiátor szelep -> indító idom -> darab cső -> irányváltás -> szűkítők 1 vagy több attól függően, hogy mekkora csőméretre bővülünk -> T idom ami középen szűkített -> darab cső -> és a végén még egy indító idom ami a meglévő vascsőre megy fel!
Ennek a konkrét felsorolásnak a helyigénye kb 45 cm!!!!

De nézzük meg, hogy ez még is, hogy nézhet ki!





Szóval a radiátor méretét úgy kell megválasztani minden helyiségben, hogy a megfelelő radiátor beférjen, plusz a 45 cm-er szerelési helyigény, ha szükséges a meglévő vascsövet levágjuk flex-szel, és új menetet végünk!

Következő szerelés bemutatása, ugyan úgy régi házgyári radiátor volt fent csövek jó közel viszont az oldalfalhoz, de meglehetősen ferdén az ágvezetékek, azért mert a radiátorok végében nem volt légtelenítő szelep és így oldották meg a rendszer légtelenítését. Viszont itt már kétcsöves fűtés van! A kétcsöves fűtés annyival is jobb, hogy az átkötő szakaszt nem kell megépíteni, így az idomoknak kevesebb hely is elég, de itt is van szükség irányváltásokra.



Annyit még érdemes tudni a házi méregetésekhez, hogy a COMAP idomok legkisebb elhúzási képessége 4 cm! Ami annyit jelent, hogy a meglévő csőköznek minimum 8 cm-re kell lennie a faltól! xhénia radiátor csőközepe az oldalfaltól 3,8 cm + 4 cm az idom elhúzása az 7,8 cm, így ezért ha a meglévő cső a falhoz ennél közelebb van, akkor valamerre a radiátor függőleges el kell tolni, és akkor lefele szoktuk, hogy a levegő ne szoruljon bele a radiátorba!

Továbbá még azt is vegyük figyelembe, hogy a fent lévő házgyári radiátorok kötéstávolsága 60 cm az új alumínium radiátoroknak is ennyi! Viszont, ha acéllemez radiátort szeretne felszereltetni, ott a radiátorok mérete pl 600x800, de az acéllemez radiátoroknál nem a kötéstávolságot adják meg, hanem a teljes radiátor magasságot! A kötéstávolság 54,5 cm pl. a Caloree radiátoroknál!

Így nem csak a mélységet kell kompenzálni, hanem a magasságot is!





Hívjon Bizalommal!
Tel: 06204917949, 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 20:02:27 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Vízhálózat csere panel lakásban!

Indította Admin

Vállaljuk Budapesti vizszerelőként  panel lakások teljes vízhálózatának a cseréjét! Legyen szó akár nyomóvezetékről vagy lefolyóról! Vagy akár egy komolyabb átalakításról!

Ebben a cikkben bemutatott munka nem csak azért érdekes, mert teljes felújításon esett át, hanem mert a fürdőszobához hozzá lett csatolva az előtte lévő folyosó. 4 vízórás volt a lakás és át lett építve, hogy elég legyen 2 óra is. Gyárilag 1 WC tartozott

Házgyári radiátor cseréje újra!

Indította Admin

Pár szó már esett radiátor cserekről korábbi cikkeinkbe, de nézzünk most egy új megközelítést :)

De kezdjük, most is az elején!

Panel épületekben minden évben a nyári szezonban élig virágkorát a radiátor cserék! A megrendelők a neten barangolva elég sok kivitelezőt megtalálhatnak, viszont kevesen írják le, hogy mit fognak csinálni a megrendelő lakásában, és a megrendelő sem feltétlen tudja elképzelni, hogy mi is fog történni!

Mi személy szerint az új r

Csőrepedés elhárítása, ötrétegű csövön!

Indította Admin

Az ötrétegű csöves szerelési technológiánál, olyanba futottunk bele amivel szerintem csak 10-15 évente lehet találkozni, vagy talán még ritkábban! De, hogy érdekes legyen teszek egy kis kitérőt!

A leggyakrabban olyan csőtöréseket kell elhárítanunk, mikor az ötrétegű csövet, vagy egyáltalán bármilyen nyomócsövet elfúrnak a falban! Itt nincs mit szépíteni vagy emberi hanyagságból adódik vagy csak sima balszerencse!

Viszont ha megnézik ezt a képet: