Higiénia WC tartály töltő szelep csere  (Megtekintve 16440 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Higiénia WC tartály töltő szelep csere
« Dátum: 2018.Január.10 - Szerda 10:09:58 »
Higiénia WC tartály betöltő szelep cseréjét mutatjuk be képekkel és némi leírással, és ha házilag nem tudja megoldani a cserét keressen bennünket, hisz azért vagyunk, hogy megoldjuk a problémáit!

A higiénia WC tartály sem tartozik sajnos a jobb és drágább tartályok közé, minőségben talán egy szinten van a dömötör WC tartállyal, annyi különbséggel, hogy a higiénia tartály nem víztakarékos!

Viszont ha valakinek szerencséje van, ezzel az olcsó tartállyal évekig eltud úgy lenni, hogy nem kell rá költeni!

DE ha költeni kell rá és jelen esetben a betöltő szelep (betöltő csap) ment tönkre! Ha tehetjük NE gyári alkatrészt tegyünk a tartályba, hanem egy Geberit univerzális töltő szelep! Ez német minőség és jó esetben jó pár évig nem is kell hozzá nyúlni!

- Első lépésben vegyük le a tartály tetejét és ténylegesen azonosítsuk be, hogy a töltő csap e a hibás!

- Utána zárjuk le a sarokcsapot vagy a vízóránál a vizet! A tartály tartalmát engedjük le!

- A betöltő szelepről vegyük le a flexi csövet.

- Távolítsuk el a régi betöltő szelepet!

- Helyezzük be az új geberit betöltő szelepet! Figyeljünk oda a rögzítésére, hogy stabilan álljon! Mert ez egy univerzális szelep és nem teljesen passzol a meglévő lukhoz, de attól még beszerelhető stabilan és jobban is járunk vele mint a gyári alkatrészével!

- Mivel az új töltő szelep 3/8"-os, egy dimenzióval kisebb mint a régi volt, 2 dolog közül választhatunk,, cseréljük a flexi csövet egy megfelelő méretűre, vagy felteszünk a szelepünk menetére egy fordítót! De ehhez nem árt, ha tudunk kenderezni és van hozzá 2 fogónk!

- Bent is van a szelep, megfelelően rögzítve, flexi cső bekötve, akkor elkezdjük a vizet vissza nyitni, és a rajta lévő úszó golyóval betudjuk állítani a tartályban lévő vízmennyiséget!

De akkor most nézzük ezt képekben is:








Tel: 06204917949, 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 19:10:31 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Folyik a víz a fali csésze alól

Indította Admin

Egyre több a beépített WC tartály a lakosság körében! Ami összességében nem baj, addig nem is baj, míg nincsen vele próbléma!

Amikor meg probléma van a tartállyal vagy a csészével akkor a tulajdonos részéről mehet a fejvakarás, hogy akkor ezzel most mi lesz? Házilag neki álljak? Folyik a víz ha kell - ha nem a WC tartályból a csészébe vagy a rosszabb eset mikor a WC csésze alatt megjelenik a víz! A két eshetőség közül az a rosszabb mikor a víz már a földöm megjeleni

Gázkészülék javítás, szervízelés

Indította Admin

Minden gázkészüléket ajánlott évente, de legalább 2 évente átvizsgáltatni, kitakarítani esetleg javítani. A nem megfelelően karbantartott gázkészülékek életveszélyesek is lehetnek! Főleg azok a kazánok veszélyesek amik a helyiség levegőjét használja fel az égésnél, az ilyen nyílt égésterű gázkészülékek sokkal több odafigyelést és törődést igényelnek mint, a modernebb újabb társaik, az úgynevezett Turbós készülék!

Gázkonvektorok:

Mivel ez a gázkészülék a kinti levegő

Szifon csere

Indította Admin

A szifon csere előtti állapot, mikor, a Tulajdonos úgy áll neki, hogy nehezen folyik le a víz, és akkor nah, most kitakarítom a szifont! A régi réz vagy bármilyen fém szifonokat 5 év után szinte lehetetlen úgy szétszedni, hogy takarítás után a gyári tömítésekkel cseppmentesen lehessen összerakni! Ennek több okai is lehet, de a leggyakoribb, hogy nagyon vékony anyagból készülnek és mikor az ember kicsit rászorít, akár szabad kézzel megroppan és onnantól csak a szifon csere jöhet szóba!