Vízvezeték szerelés > Leírások, cikkek

Kádperem szigetelés akryl kádnál

(1/1)

Admin:
Ez most nem egy megszokott cikk lesz, hanem egy megkeresét láthattok és az arra adott választ! (ügyfél engedéllyel)

Tisztelt Závodszki Zoltán!

Érdeklődni szeretnék, hogy önök szerint megoldható-e a kádunk peremének utólagos szigetelése. A nehézséget az okozza, hogy a kád a fürdőszoba egyik sarkába van beépítve, és a hosszabbik oldalán profilos csempe van mellette (erről fotót is csatolok a levelemhez). Ennek köszönhetően a korábban a szerelést végző mesterek csak szilóval húzták ki a kádfallal érintkező széleit, de ez sajnos a tapasztalataink alapján nem bizonyult tartós megoldásnak, mert kb. évente újra kell csinálni, hogy ne áztassa a víz kád melletti gipszkarton falat.

Szíves segítségét és válaszát előre is nagyon köszönöm!

Üdvözlettel

P. Zs. Szabolcs



És a válaszunk:

Kedves P. Zs. Szabolcs!

Az utólagos kádperem szigetelésnél az akryl kád vagy zuhanytálca az egyik legnehezebb témakör!

Elsőnek azt kell megvizsgálni, hogy a kád mennyire mozog?

Ha a szilózás mellett rátámaszkodik és a kád mélységében betud csúszni a csempe alá, az már nem jó!

DE az sem, ha függőleges el tud süllyedni a kád teteje.



Ezek azt jelzik, hogy az alap kádtest nincs kellő képen odaragasztva a csempére/falra! Egy akryl kád vissza hajtott pereme kb 3 cm vastag, ha le van véve a kádról a védőfólia és a csempe sem volt vizes ragasztás alatt, ebben a vastagságban a sziló úgy oda kell, hogy fogja a kádat, ha szeretnék elhúzni, hamarabb törik szét a kád vagy szakad le a csempe színe. (ha nem vágják be pengekéssel)

Szóval, ha mozog a kád, akkor a felső réteg sziló bármit csinál vele az ember az el fog válni, le fog szakadni, és igen a vége az lesz, hogy át is fogja engedni a vizet.

Ha ez az eset van, vagy évente házilag ki van kaparva az elvált sziló és újra van húzva, vagy a kádat kb. 2 cm-re el kell húzni a faltól szépen letakarítani a csempét, a csempén a kádperem vastagságában minőségi szilóval telibe kell nyomni, kádat vissza ütni a helyére, a kigyűrődött szilót jó mélyen kitakarítani (mert mi pl. színtelen mamut ragasztóval szoktuk ragasztani) várni 24 órát, és a mélyen kitakarított vályatot feltölteni fehér, de szintén minőségi szilóval és szépen lehúzni!



HA a kád nem mozog és stabilan a helyén van, akkor a felső esztétikai szilózásnak elégnek kéne, hogy legyen. Vagy gyenge minőségű sziló volt használva vagy a felületek nem voltak előkészítve!



Továbbá teljesen mindegy melyik eset van és melyikkel végzünk, a sziló legfelső "dísz" rétegét TILOS dörzsöléssel simogatással takarítani, mert minél vékonyabban van a sziló feltapadva a kádra vagy a csempére annál érzékenyebb és a külső behatásokkal szemben semmi tartóssága nincs! Továbbá festhető szilót is TILOS HASZNÁLNI!



Takarítás: mint a reklámokban, le kell fújni a vegyszerrel várni pár percet és le kell zuhanyozni!



Az, hogy a csempe hullámos az csak azt gátolja meg, hogy a kádhoz/zuhanytálcához való víz-vétő legyen felragasztva, mert szép az biztos, hogy soha nem lesz. Ezt szilóval kell tudni megoldani.



Üdvözlettel:
Závodszki Dániel

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

Teljes verzió megtekintése