Légbeszívó szelep utólagos beépítése  (Megtekintve 30116 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Légbeszívó szelep utólagos beépítése
« Dátum: 2018.Február.27 - Kedd 18:15:55 »
Büdös csatorna szag van a lakásban, fürdőben? Egyre több esetben találkozunk azzal, hogy szakszerűtlen szerelésből adódóan megszüntetnek "szerelők" szellőző vezetékeket, mert fogalmuk sincs, hogy mire való, vagy, hogy az a cső hova megy. Aki laikus és nem ért hozzá meg már csak akkor fogja a kellemetlen hatását érezni mikor, konkrétan szarszag lesz az egész lakásban!

Miért is kell szellőző vezeték vagy utólagos lébeszívó szelep?

Röviden, hogy ne legyen büdös, de ha valakinek egy kicsit hosszabban lenne kedve olvasni, kezdjük egy kis otthoni kísérlettel! töltsünk meg egy ásványvizes üveget vízzel és fordítsuk fejjel lefelé! Azt tapasztaljuk, hogy a kifolyó víz elkezdi behorpasztani a palack falát mert vákuum keletkezik! Vagy ha nem tudja horpasztani a palackot az üveg száján kapkod levegőért a flakon, hogy a bent keletkező vákuumot kiegyenlítse a bekerülő levegő és a bent lévő víz, helyet tudjon cserélni a vízzel.

Amennyiben a felfordított palack aljára csinálunk egy legalább 5 forintos átmérőjű lukat az üvegben nem tud vákuum keletkezni, és a lehető legkönnyebben eltudja hagyni a víz a palackot.

A lefolyó rendszerekben ugyan ez érvényesül! Megspékelve, hogy megfelelő méretű csövek fektetve meddig képesek úgymond az "önszellőztetésre".

Szóval, ha valahol a lefolyó rendszerben teljes keresztmetszetben tud haladni a víz, és egyébként ilyen lehet dugulás miatt is!  Akkor a lefolyási iránnyal ellentétes irányban vákuum fog keletkezni, a lefolyási irányban meg túlnyomás. És ezek a nyomásfajták a lefolyócsőben egyáltalán nem barátja az épületben lakóknak!

És akkor is tud teljes keresztmetszetben haladni a csőben a víz, ha túl vékony csőre túl sok csapolóegységet kötünk rá. De vákuum akkor is tud keletkezni, ha a megfelelő csőméret megvan, de a lefolyóban túl hosszan magas vízállás halad a csőben, mert van egy úgynevezett önszellőzés is, amikor a lefolyó víz fölött a csőben helyett cserél a levegő és a víz, de ez egy nagyon kényes egyensúly, és ha a kellő légcsere szám nincsen meg, akkor keletkezik is a vákuum.

De miért is kell a szellőzés?

Azért mert a túlnyomás és a vákuum valahol elszeretné hagyni a csőhálózatot, és azt csak a következő irányokban teheti meg: központi szellőző vezetéken keresztül vagy egy légbeszívón keresztül, vagy ha egyik sincs simán kirántja a vákuum a szifonokból a vizet, és ha a szifonokban nincs víz, akkor a lakótér irányában szellőzni tud a lefolyó és már meg is jelent a csatornaszag.

Ezen a képen egy előre betervezett légbeszívó látható, ami nagy teljesítményűnek számít.



Viszont, ha nem szeretne bontani, a légbeszívókat ellehet helyezni valamilyen módon a falsíkon kívül is, bár ez nem biztos, hogy annyira esztétikusra sikerül, de egy mosogató szekrényben vagy mosdó szekrényben nem biztos, hogy a szépség a legfontosabb.

Bízza ránk a dugulását vagy a légbeszívó beszerelését!

Tel: 06204917949, 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 19:08:00 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Csőrepedés elhárítása, ötrétegű csövön!

Indította Admin

Az ötrétegű csöves szerelési technológiánál, olyanba futottunk bele amivel szerintem csak 10-15 évente lehet találkozni, vagy talán még ritkábban! De, hogy érdekes legyen teszek egy kis kitérőt!

A leggyakrabban olyan csőtöréseket kell elhárítanunk, mikor az ötrétegű csövet, vagy egyáltalán bármilyen nyomócsövet elfúrnak a falban! Itt nincs mit szépíteni vagy emberi hanyagságból adódik vagy csak sima balszerencse!

Viszont ha megnézik ezt a képet:

Nyomógombos WC szelep átszerelése, WC tartályra

Indította Admin

Vízszerelőként a következő megoldandó problémával kerestek meg minket: A nyomógombos és/vagy negyed fordítós WC szelepet cseréljük le WC tartályra.

Az, hogy mennyi munkát kell beletenni az átalakításba attól függ, hogy a csésze háta milyen messze van az oldalfaltól, és hát az a baj, hogy közel szokott lenni, 12 cm-re vagy még kevesebbre. A távolságoknak azért van létjogosultsága, hogy a tartály befér e úgy a WC csésze mögé, hogyha valaki állva szeretni pisilni, és jó

Házgyári radiátor cseréje újra!

Indította Admin

Pár szó már esett radiátor cserekről korábbi cikkeinkbe, de nézzünk most egy új megközelítést :)

De kezdjük, most is az elején!

Panel épületekben minden évben a nyári szezonban élig virágkorát a radiátor cserék! A megrendelők a neten barangolva elég sok kivitelezőt megtalálhatnak, viszont kevesen írják le, hogy mit fognak csinálni a megrendelő lakásában, és a megrendelő sem feltétlen tudja elképzelni, hogy mi is fog történni!

Mi személy szerint az új r