Monoblokkos WC tartály javítás  (Megtekintve 23598 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Monoblokkos WC tartály javítás
« Dátum: 2016.December.24 - Szombat 23:46:04 »
Vízvezeték szerelőként, a monoblokkos WC tartályokat az egyik legkönnyebb javítani! Főleg, ha Geberit márkájúak a belső alkatrészek!

A monoblokkos WC-k érdekesek, mert az esetek 95%-ban szabványosak. Ez mit is jelent? Azt, hogyha egy alkatrész kompletten cserére szorul, nem kell vadászni hozzá az alkatrészeket, és 10-20-30 telefonhívást lebonyolítani, mert a geberit monoblokkos alkatrészek a porcelán tartályok 95%-hoz problémamentesen szerelhető!

Lehet külön kapni betöltő szelepeket, 2 fajtát is:


A Porcelán tartály oldalán van a csatlakozás, akkor ez a szelep kell:



A porcelán tartály alján van a csatlakozó, akkor erre a szelepre van szükség:



Mikor hibás egy monoblokkos WC tartály?

A legtöbb esetben akkor, ha folyik a víz a csészében, és a tartály időközönként rátölt, vagy a töltés el sem akar állni, esetleg, a tartályon belüli vízelzárás annyira hangos, hogy az már a szomszédokat is zavarhatja! Ilyenkor a következőt érdemes megtenni, ha érez magában egy kis szereléshez kedved:

Fordítva üljön rá a WC csészére, hogy a WC tartály majdnem az ölében legyen. A porcelán tetőt óvatosan próbálja meg megemelni, ha nem akar megmozdulni a tartály teteje, akkor azt a gombot amit szokott nyomni az öblítéshez, azt óramutató járásának ellentétes irányba kezdje el csavarni, míg a kezében nem marad a gomb! Ha nagyon nem akar sikerülni, ne feszegesse, nehogy eltörjön! Hagyja inkább a szerelőre, hadd törje Ő el :) , ez sajnos ilyen, folyamatosan kapja a nedves párát az alkatrész belülről, és úgy össze tud állni, hogy sérülés mentesen, nem mindig sikerül szétszedni a tartályt!

Amennyiben a tartály teteje lekerült, fog az öblítő tartályban látni 2 db alkatrészt!

Nagyon egyszerű megkülönböztetni őket! Ami totálisan középen van, az az öblítő szelep! (Ebből is 2 fajta van!) Jobb vagy bal oldalon meg a töltő szelep található!


Kis Wc, nagy WC külön van:




Start-stop-os funkcióval van ellátva:




Ezek az öblítő szerkezetek, nagyon okosan lettek kitalálva, mert van bennük egy biztonsági funkció is! Túlfolyóként is funkcionálnak! Ha egy tartály túltölt, akkor nem a lakást fogja a víz elárasztani, hanem a túlfolyón keresztül elvezeti a WC-be, ezzel jelezve a meghibásodást!

Szóval a leeresztő egységet kell jól szemügyre venni, hogy a biztonsági túlfolyón a víz átbukik e vagy sem! Ha a túlfolyón átbukik a víz, akkor a betöltő szelep a hibás (első 2 kép), ha a túlfolyót nem éri el a vízoszlop magassága, akkor a leeresztő szelep lesz a hibás!

Van olyan, hogy mind a két alkatrész a betöltő és az öblítő szelep egyszerre hibásodnak meg! Ilyenkor a tartály teljes belső szerkezetét szükséges cserélni, ez egy teljes generálnak felel meg, költségesebb, de tuti, hogy a következő 5-10 évben ezekhez az alkatrészekhez nem kell nyúlni, ha rendeltetés szerűen vannak használva!

Geberit leeresztő szelepen tudunk gumi cserével javítani! Viszont, ha másik márkából van a tartályban alkatrész, valami kínai  csoda, akkor a komplett egységet cserélni kell! (3-4-es kép).

Nem boldogul a monoblokkos WC tartály javításával? Szóljon nekünk, azért vagyunk, hogy segítsünk! Több vízszerelő csapatunk is van, így a lehető legrövidebb időn belül próbáljuk meg a hibát elhárítani!

Elérhetőségek

Hívjon Bizalommal!

Tel: 06204917949, 06709073440

Kérjen visszahívást!
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 18:02:00 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Csöpögő csap, méri a vízóra vagy sem?

Indította Admin

Ameddig a csaptelep csak csöpög például 5-10 másodpercenként 1-et, azt a vízórák 99%-a nem tudja mérni!

A vízórák úgy vannak kialakítva, hogy a víznek az útjában van egy fogaskerék szerű lapát, ennek a "lapátnak" van egy tengelye és ennek a tengelynek a tetején van egy pici mágnes! Ez az szerkezet van a vízóra belsejében ami érintkezik a vízzel.

A pici tengelyen lévő mágnes egy másik mágnesnek adja át a fordulatot, ami már a szárazon futó fogaskerekekhez kapcsolód

Beépített WC tartály létesítése tégla épületben

Indította Admin

Most kivételesen nem panelban kértek fel minket arra, hogy létesítsünk beépített WC tartályt, hanem egy 13. kerületi Váci úti téglaépítésű lakásban!

Volt egy nagy fürdő amiben bent volt minden, fürdőkád, mosdó, WC, mosógép és még a strang is itt húzódott, az egyik sarokban. A megrendelő kérése az volt, hogy a WC legyen átrakva egy másik helyiségbe, mégpedig a fürdő mellett lévő spejzt áldozná fel, hogy oda kerüljön a WC, és ha megoldható legyen beépített WC tartály létesítv

Fagyás miatti csőtörés

Indította Admin

Fagyás miatti csőtörés

Míg a földfelszín feletti csőtörés nyoma látványos, olvadáskor dől a víz, addig a földben futó vezetékekben sokkal lassabban történik meg az olvadás, mivel a fagyott víz dugót képez a vezetékben, ami megtörténhet, hogy éppenséggel a repedés előtt található, és darabig csak alattomos szivárgással szökik a víz, majd a teljes olvadáskor következik be a látványos vízveszteség.

Ha az ingatlanon kívüli csőrendszert szakaszolással kivitelezték, ak