Vissza

Monoblokkos WC tartály szerelése, képekkel!

Előző téma - Következő téma

2017. szeptember 05. - 19:52:33

Szerző: root

Most bemutatom, hogy hogyan is dolgozunk és javítunk meg egy monoblokkos WC tartályt! Nehézségi szintileg, azt mondanám, hogy nem túl bonyolult! Akinek van 2 fogója, csavarhúzója, villáskulcsa, snicere (pengekés), és érez magában némi vállalkozó kedvet nyugodtan megpróbálhatja a leírás alapján megcsinálni a WC tartály javítását! Maximum, ha nem sikerül, tudja kit kell hívni! És igen nem a szomszédot, hanem minket! :)

Mondjuk két fontos tényezőt elfelejtettem előbb felsorolni, ami elengedhetetlen egy önfeledt szereléshez! Két jó és hajlékony térd! És egy jó derék! Na de a viccet félretéve!

Megérkezzünk a lakásba, bemutatkozunk! Megkérdezzük, hogy merre lesz a munkaterületünk! Felmérjük, hogy a megrendelő jó paramétereket és információkat szolgáltatott és jó anyaggal készültünk! Következő lépésben már tudjuk előre, hogy víz fog kikerülni a padlóra, és a porcelán WC tartályt is le kell majd, hogy tegyük a földre, így kérünk jó pár használaton kívüli törölközőt, amire folyhat a víz, és a tartályt arra fektetjük!

Első lépés felmérjük a munkaterületet:



Lezárjuk a tartály vízellátására szolgáló sarokcsapot! És megpróbáljuk a tartály tetejét eltávolítani! Van, hogy csak simán leemelhető a tető, de van, hogy meglehetősen ragaszkodik alatta lévő társához! Ilyenkor óramutató járásának ellentétesen próbáljuk csavarni az egész gombot! Ha így sem jön szét akkor valamilyen trükkösebb módszerrel kell rávenni a tetőt, hogy levehessük, ilyenkor amit lehet próbáljunk meg, de ha mindent megpróbáltunk volt olyan nekünk is, hogy a műanyag gombot fűrészlappal le kellett, hogy vágjuk!


A tartályban középen a leeresztő szelep található! Bal oldalon pedig a betöltő szelep! A betöltő szelepet, már hamarabb kivettük, mint ahogy a kép készült, de gondoljuk, hogy ott van!


A betöltő szelepről villáskulccsal távolítsuk el a flexi csövet.Távolítsuk el a tartályból az alkatrészeket!


Lehajtjuk a WC deszkát, ha még nem tettük volna meg, és jön egy kis tornagyakorlat! Ráhasalunk a WC deszkára! Ilyenkor már alkatrész nincs a tartályban! A tartály alján mind a két oldalon lefelé kilóg 1-1 csavar, rajta egy anyával, vagy szárnyas anyával! Ezeket az anyákat távolítsuk el az alátétekkel együtt! Figyeljünk oda, ha eltávolítottuk az anyákat, mert innentől a WC tartály instabil lesz! És bármikor letudjuk emelni, ha összeszerelésnél nem ragasztották össze! A felületek mindig legyenek a lehető legtisztábbak!


Ezen a képen a leeresztő szelep egység fix része látható! Ez az alkatrész egy úgynevezett kontra anyával szorítjuk hozzá a tartályhoz!


A tartály teljesen üres, még a régi rögzítő csavarok is eltávolításra kerültek! Innentől kezdve egy kis takarítás jön, ha szükséges, és jöhet is az építkezés!


A megfelelő tömítéssel betesszük a helyére az új Geberit leeresztő szelepet! És a fehér kontra anyával fixáljuk a helyzetét. Az egységcsomagban található egy speciális erre a célra használható kulcs is, ezzel szorítsuk meg, erősen, de ne törjük el se a műanyagot se a porcelánt!


Bekerült a helyére a leeresztő szelep!


Elkezdjük beszerelni a csavarokat! A csomagot vagy a szerelési egységcsomagban van a csavarokhoz egy össze szerelési segédlet! Azt érdemes megnézni, mert ha rossz a sorrend, akkor szökni fog a víz!


Itt már a második csavar is bekerül!


A leeresztő szelep úgymond univerzális így szinte az összes tartály magasságához beállítható! Ezzel ellehet játszadozni egy kicsit! Úgy állítsuk be a szelep magasságát, hogy a porcelán tetőt vissza tudjuk tenni, és már az új gombbal szorító hatást is eltudjunk érni. Figyeljünk oda, hogyha a magasságot csökkentjük a szelepet állítani kell az emelő magasságot! És, ha nagyon alacsonyra vesszük, a túlfolyó részéből le kell vágni, különben nem fog megfelelően működni a szelep!


Próba a tetővel!


Beszerelésre került az új Geberit betöltő szelep is! ugyan úgy a bal oldalon kapott helyet! Igaz miért is került volna át a másik oldalra, igaz?


Így néz ki a tartály alulról, ha minden be lett szerelve a helyére!


Felteszünk egy vastag szivacskarikát, ami a csésze és a tartály közti tömörségért felelős!


Vissza került a tartály a helyére! Az anyákat vissza rakjuk a csavarokra, ezzel újra fixálva a tartályt. Vissza kötjük a vízellátás a flexicsővel, és óvatosan megnyitjuk a sarokcsapot! Vízzel elkezd töltődni  a tartály! Ilyenkor figyelni kell, a vízszintre, a tartályban lévő vízszintet a betöltő szelepen lévő függőlegesen mozgó úszóval tudjuk szabályozni!


Feltesszük a tetőt, és az új gombot! ha fixáltuk a nyomógombot akkor ki is próbáljuk!

A monoblokkos tartály javítása el is készült!

Mindenkinek sok sikert a házi barkácsoláshoz! És kevés bosszankodást, de ha nem sikerül ne csüggedjen, tudja már, hogy kit kell keresnie!




Hívjon Bizalommal!
Tel: 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán

Dátum: 2017. szeptember 05. - 19:52:33

Szerző: root