Nyitott fűtési rendszer átalakítása, felújítása  (Megtekintve 23629 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Nyitott fűtési rendszer átalakítása, felújítása
« Dátum: 2017.Szeptember.30 - Szombat 20:12:18 »
Napjainkban is meglehetősen sok háztartás használ úgynevezett nyitott fűtési rendszert! Amibe a legtöbb esetbe még szivattyú sem kerül beépítésre, akkor ezt a fűtési rendszert hívjuk gravitációs fűtésnek! Az összes fűtési rendszer közül talán ennek a kettőnek a kombinációja a legelavultabb a fűtési rendszerek közül, és talán a legveszélyesebb is!

Nézzük, hogy felépítésileg, hogy is néz ki egy nyitott, gravitációs fűtési rendszer:

A gépházban vagy a pincében elhelyezkedik a gázfűtésű vagy fa tüzelésű álló kazán. És a kazánon kívül szinte csak a csövek! Jobb esetben, ha gázos a kazán vezérelheti a gyújtást egy termosztát. Fa tüzelés esetén, maga az ember lesz a termosztát, ha fázunk, megrakjuk a kazán és begyújtunk!

A gravitációs fűtésnél a meleg vizet nem szivattyú forgatja az épületben! A régi szakik nem voltak hülyék, tapasztalati úton értettek a fizikához, esetleg tanultak is róla! A meleg hatására a részecskék gyorsabban kezdenek el mozogni, és a térfogat is megnő! És a részecskék a hő-előállító berendezéstől "megpróbálnak" távolodni, és a hideg víz, utánpótlás megérkezik a visszatérő vezetéken keresztül, és így megkezdődik a fűtési rendszerben a körforgás, hogy ez a körforgás meginduljon, rájöttek a szakik, hogy vékony csöveken keresztül sokkal nehezebb, így a kazánból kijövő általában 2" csövek vagy kicsit vékonyabb megy körbe az épületben és azokból vannak kikötözgetve a radiátorok. És, hogy a radiátor is a lehető legkisebb ellenállást fejtse ki, radiátorszelepeket sem nagyon használtak, ha még is, baromi nagy dimenzióban esetleg golyóscsapot raktak a radiátorokhoz!

A legmagasabb ponton az épületben van ahol a sátortető alá került egy WC tartályhoz hasonlító doboz, ez volt, vagy jelenleg is ez a tágulási tartály! Ez szolgál arra, hogy a legmagasabb fűtési pont is tartósan víz alatt maradjon, és azért nem csak egy cső lóg ki, mert a táguló vizet, valahol gyűjteni kellett!

Mondjuk úgy, hogy a "jobb" gazdagabb helyeken aki megengedhette magának a kazán mellett volt egy úgynevezett töltőcsap is, hogy az elpárolgott vizet időnként pótolni lehessen! A full extrának az számított, ha a tágulási tartályból kijött még egy plusz cső, ami vissza ment a kazánhoz, a töltési ponthoz! Ezt hívták és hívják most is vissza jelző vezetéknek! Ez arra szolgált, hogyha a fűtési rendszerben kellő mennyiségű víz van a csövön elkezdett folyni a víz, és a töltő személy tudta, hogy tele a rendszer! Ezeknél a rendszereknél még nem volt nyomásmérő óra! Van ahol visszajelző és töltő vezeték sincsen! Ilyenkor kannánként vitték fel az épület tetejére a vizet és töltötték fel a fűtési rendszert!

Ezeknek a rendszereknek az volt az egyetlen jó tulajdonsága, hogy kütyü mentes volt, így meglehetősen sokáig tudott "probléma" mentesen üzemelni! De ezen kívül semmi pozitív hatása nem volt, viszont annál több volt a hátránya!

Hátrányai:

- Rengeteg energia elment pocsékba, mire a víz majdnem forrás közeli állapotba került! És ott is kellett tartani, hogy a körforgás megmaradjon.

- veszélyes készülékek! Mert ezek a kazánok egytől egyig mind az adott helyiség oxigénjét használta, esetleg füstgáz vissza áramlásnál halálos méreg kerül az épületbe.

-  Abban az időben még nem nagyon foglalkoztak a csövek rozsdásodásával, de mostanában ez is szempont, hogy ezt a legjobban próbáljuk elkerülni, nyitott rendszernél folyamatosan lélegzik a fűtési rendszer, és úgynevezett mikróbuborékok kerülnek a rendszerbe, ami a cső belső falán gyorsítja az átrozsdásodást! Jó minőségű vascsöveknél még így is van, hogy 30-40 évig nem volt probléma, de ennyi idő elteltével már várható!
 
A nyitott, gravitációs fűtési rendszeren egy módon lehet felújítani, mégpedig, hogy gazdaságosabbá tesszük a működtetését!

A nyitott tágulási tartályt leszereljük! És a következő szerelvények beépítésre kerülnek:

- Keringető szivattyú lehetőleg egy minél kisebb fogyasztású, hogy gazdaságos legyen az üzemeltetés
- Hőmérő
- töltőcsap kialakítás, ha még nem lett volna
- Biztonsági 3 BÁR-os lefúvató szelep
- Zárt tágulási tartály
- Nyomásmérő óra
- És mivel elektromos lett a vízforgatás be lehet szerelni akár egy termosztátot is, ha gázos a kazán

Mi így építettük át az egyik ügyfelünk rendszerét:










Elérhetőségek
Hívjon Bizalommal!
Tel: 06204917949, 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 19:20:31 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Olvass el

Indította Admin

Kedves látogató!

Ebben a fórum szekcióban felteheted a kérdéseid, ha lennének vízszereléssel kapcsolatban!

A fórumban lehetőség szerint egyszerűbb kérdések megválaszolására gondolunk,, amikhez nem szükséges tervező mérnök.

Lakossági vízvezeték szerelési kérdésekre szívesen válaszolunk!

Kérlek ne légy türelmetlen! Amit tudunk fogunk válaszolni!


Vízszerelési cikkeinket pedig itt találod meg:

[url=https://www.vizszerelo-budapes

Vízóra papírok ügyintézése

Indította Admin

Külön csak papírmunkával már nem foglalkozunk!

Sajnos annyi volt a szakszerűtlen munkavégzés, más vízszerelőtől vagy annak mondott kontártól, hogy már csak olyanoknak intézzük el a teljes papírmunkát, akik a vízóra létesítéseket is velünk csináltatják!

A megértésüket köszönjük!

Fűtés átalakítás

Indította Admin

Amikor egy ingatlan gazdát cserél, belefuthatunk olyanokba, hogy a régi tulaj nem megfelelő gépészt választotta, és ennek a fűtésrendszer látta a kárát!

A következő pár sorban azt mutatom be, hogy milyen hibákkal találkoztunk, és, hogy került átépítésre a fűtési rendszer!

A kazán aljától kezdve újra kellett volna építeni az egész fűtési rendszer, orbitális hibákkal üzemelt a régi rendszer, de a teljes fűtés átalakításra nem volt keret, így maradt a helyi javítás