Mosdó csere  (Megtekintve 14757 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Mosdó csere
« Dátum: 2016.November.15 - Kedd 15:50:21 »
A főoldalunkon pár sort már írtunk a mosdó cseréről, de most készítettünk egy kicsit bővebb cikket, és némi leírást, ha otthon szeretne megpróbálkozni egy kis vízszereléssel. :)

A mosdó cseréjének a leggyakoribb kiváltó oka, az, hogy beleesik valami pl.: arcszesz, fém borotva, kölni, borotvahab és még sorolhatnám, de inkább nem teszem, ha ezek közül bele esik a mosdó kagylóba, akkor nagy valószínűséggel a mosdó el fog törni! Ilyenkor nem úgy kell elképzelni, hogy csavarostól kiszakad a falból a mosdó, de végül is bármilyen csoda előfordulhat. Hanem a bele eső tárgy csinál egy kb 10-20 Forintos méretű sérülést, ha nem szakad be a porcelán és nincsenek éles sarkak, csak kikagylósodik, azzal még ellehet lenni.

Viszont az a baj a porcelán mosdókkal, hogy kerámia, ami égetve van és folyamatos feszülés van benne, szóval ha keletkezik egy sérülés rajta, kipattan, kitörik, bármi, akkor ha nem is egyből de a porcelán külső behatás nélkül is tovább fog repedni és elkezd, úgynevezett bepókhálósodni, ami koránt sem szép állapot!

Amikor a Tulajdonos úgy dönt, hogy a mosdó megérett a cserére, végül is mindegy, hogy miért, törés vagy csak mert megunta vagy mert szeretne egy újat mert az szebb, a következőkre kell odafigyelni, ha úgy gondolja, hogy megpróbálkozik saját kezűleg a cserével és nem hív e miatt vízvezeték szerelőt!

A mosdóban van egy csaptelep, ha nem fali csapteleppel van szerelve a mosdó, tartozik hozzá még egy szifon is, ami csatlakozik a falban lévő lefolyó csőhöz, vagy falon kívüli szerelés esetén szemmel láthatólag a lefolyó csőhöz!


Pár pontban megpróbálom össze szedni, hogy mire is lesz szükség a szereléshez:

- felmosó vödör a szifon leszereléshez, hogy ne a földön folyjon szét a víz, azért pár rongy sem árt.
- fogok, villáskulcsok
- fűrészlap, a boltokban létező leges legkisebb görgős csővágó
- csavarhúzó, ha gumidugós a leeresztő szelep és a régit szeretné vissza tenni, akkor ott csavarozni kell.

Igény szerint az új mosdó mellé:

- szifon
- csaptelep
- mosdó tartó csavar

Most nézzük pár lépésben a szerelés menetét:

- megpróbáljuk a sarokcsapoknál elzárni a vizet, ha ez nem sikerül, akkor a vízóránál, ha ez sem sikerül akkor szólni kell a gondnoknak, hogy strangot kell zárni, de itt már érdemes egy vízvezeték szerelő segítségét igénybe venni, minden vízzárási próbálkozás után a csaptelepen keresztül ellenőrizzük, hogy sikeres e vízzárás.

- mindig kintről érdemes befelé haladni, így a legelső a szifon leszerelése, a biztonság kedvéért, hogy ne öntsük le magunkat, a már oda készített vödörbe öntsük bele a szifon tartalmát, ezt úgy tudjuk megoldani, hogy a szifon alját lecsavarjuk. Ha a szifont kézzel nem tudjuk szétcsavarni, használjunk fogót, ha a fogó sem használna, jöhet a fűrészlap és akkor le kell vágni a szifont, a függőleges és a vízszintes részénél is.

- amikor lekerült a szifon jöhetnek a sarokcsapokra felcsavart, csaptelephez menő flexibilis vagy fix száras csaptelep bekötőcső. Ilyenkor jól jönnek a plusz rongyok, mert a víz hiába van lezárva, a függőleges részben a víz benne marad. A csöveket leoldjuk a sarokcsapokról, ja és figyeljünk!!! mert nem elég csak a hideg vizet elzárni, csak abban az esetben, ha a csaptelepünk csak hideg vizes!

- amikor nincs már szifon, se csaptelep bekötve, akkor jó esetben a fal mentén a mosdónak jó mélyen felnyúlunk és keresünk a szélek irányában két rögzítési pontot, azokat addig lazítjuk, míg a csavarok le nem esnek. Ha ezek megvannak, akkor óvatosan meglehet próbálni a mosdót elhúzni a faltól.

Amennyiben a leírtak mind sikerültek, akkor az új mosdónál ugyan ezeket kell megcsinálni csak visszafelé, úgy, hogy építkezünk! És bentről haladunk kifelé, hogy ne legyünk saját magunknak útban.


Mégsem szeretné saját maga lecserélni a mosdóját? Semmi gond! Ezért vagyunk Mi, hogy segítsünk Önnek, hívjon, megbeszélünk egy időpontot és lecseréljük a mosdóját!

A cikkben egy úgynevezett PANEL mosdó csere lett leírva, aminek csak oldalfali rögzítése volt!



Elérhetőségek
Hívjon Bizalommal!
Tel: 20/491-79-49, 70/907-34-40

Závodszki Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 18:10:08 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Csőrepedés elhárítása, ötrétegű csövön!

Indította Admin

Az ötrétegű csöves szerelési technológiánál, olyanba futottunk bele amivel szerintem csak 10-15 évente lehet találkozni, vagy talán még ritkábban! De, hogy érdekes legyen teszek egy kis kitérőt!

A leggyakrabban olyan csőtöréseket kell elhárítanunk, mikor az ötrétegű csövet, vagy egyáltalán bármilyen nyomócsövet elfúrnak a falban! Itt nincs mit szépíteni vagy emberi hanyagságból adódik vagy csak sima balszerencse!

Viszont ha megnézik ezt a képet:

WC tartály csere

Indította Admin

Sokat írtunk már javításokról, de most jöjjön pá gondolat a WC tartály cseréről!

Mint minden szerelvény, a WC tartályok is elhasználódnak egy idő után, és jelen piaci helyzetben van, hogy nem éri meg az alkatrészek után való járkálás, és egyáltalán nem biztos, hogy gazdaságos lesz a javítás, vagy nem lesz tartós, esetleg olyan törést szenved a tartály /fröccsöntésnél/ amit nem lehet alkatrészcserével megoldni.

A meghibásodások leggyakoribb jellegzetessége, hogy a

Fűtés átalakítás

Indította Admin

Amikor egy ingatlan gazdát cserél, belefuthatunk olyanokba, hogy a régi tulaj nem megfelelő gépészt választotta, és ennek a fűtésrendszer látta a kárát!

A következő pár sorban azt mutatom be, hogy milyen hibákkal találkoztunk, és, hogy került átépítésre a fűtési rendszer!

A kazán aljától kezdve újra kellett volna építeni az egész fűtési rendszer, orbitális hibákkal üzemelt a régi rendszer, de a teljes fűtés átalakításra nem volt keret, így maradt a helyi javítás