Beépített wc tartály szerelés  (Megtekintve 12871 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Beépített wc tartály szerelés
« Dátum: 2016.November.07 - Hétfő 21:23:54 »
Sok cikk készült már a beépített wc tartályokkal kapcsolatban, de született még egy, hogy pontosítsuk kicsit, hogy milyen márkákkal foglalkozik vízszerelő csapatunk! Attól, hogy sokat cikkezünk a wc tartályokról attól még más vízszerelési feladatot is ellátunk!

Pár márka ami így hirtelen eszembe jut:

- Geberit beépített tartály
- TECE beépített tartály
- Grohe beépített tartály
- Mepa beépített tartály
- Liv beépített tartály
- Schwab beépített tartály
- Sanit eisenberg beépített tartály
- Kariba beépített tartály
- Viega beépített tartály
- Schell beépített tartály
- Sanotechnik beépített tartály

És ha akad márkanév/jelzés nélküli tartály, az esetek többségében azokat is tudjuk javítani, de ilyenkor soha nem ígérünk biztosat előre!

Tartályok alkatrészei, felépítése:

Minden beépített wc tartályban 2 fő alkatrész van, ami azért felelős, hogy a WC csészében csak akkor lássuk meg az öblítő vizet, ha megnyomjuk a gombot!

Az első a töltőszelep, van aki úszócsapnak is hívja, a tartályban vagy jobb vagy bal oldalon helyezkedik el, márkától függően.


Ezen az alkatrészen ránézésre nem lehet, megmondani, hogy hibás e vagy sem. A következő alkatrész dönti el, hogy melyik lesz a hibás.

A második alkatrész lesz az öblítő szelep, ez minden esetben középen található!



Hibamegállapítás minden tartályra érvényes!

- Levesszük a nyomólapot
- A nyomólap alatt lesz egy hangfogó/párafogó műanyag lap, ha benne van ezt is ki kell venni
- Az ügyesebbek meg próbálkozhatnak eltávolítani a tolórudakat is, de vigyázat mert helytelen feszítés, csavarodás esetén könnyen törik
- belenézünk a tartályba, a totál középső alkatrészt nézzük, ami a leeresztőszelep, ez az alkatrész túlfolyóként is működik, ha a függőleges csövön szemmel láthatólag átbukik a víz az első alkatrész lesz a hibás, mert túltölt a tartály.
- ha a függőleges csövön szemmel láthatólag nem bukik át a víz, de a csészébe látszik, hogy szivárog a tartály, akkor a leeresztőszelep gumijával lesz a probléma.

Amennyiben a betöltőszelep a hibás a gumi cseréjét akkor is szoktuk javasolni, hogy 2-3 hét, esetleg 1 hónap múlva ne kelljen vissza menni!

Kiegészítés:

Azt 100% nem lehet kijelenteni, hogy csak ezek mehetnek tönkre a tartályban!

Mivel klóros víz szárítja a műanyagokat, az alkatrészek idővel törhetnek, összetapadhatnak ezzel okozva folyásokat, ilyen esetben fődarabokat kell cserélni!

Amennyiben úgy látja, hogy értünk hozzá, hívjon és megjavítjuk a wc tartályát!



Hívjon Bizalommal!
Tel: 20/491-79-49, 70/907-34-40

Kérjen visszahívást!
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 18:13:18 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

A víz az úr – a szakember a megoldás

Indította Admin

A víz az úr – a szakember a megoldás

Egy háztartásban a vízszolgáltatás kiemelkedő fontosságú – olyan tényező ez, amely nélkül lehetetlen a mindennapokban boldogulni.
Egy vízszerelőnek éppen ezért igen sok dolga akad. Hiszen egy otthonban kismillió ponton hibásodhat meg a szolgáltatás.

Kisebb-nagyobb gondok léphetnek fel, s rendszerint csak idő kérdése, hogy valamelyikbe belefussunk. Ilyenkor nagyon fontos, hogy rögtön vízszerelő segítségét kérjük – bármilyen kicsinek

Mosógép bekötése panellakásban

Indította Admin

Mosógép bekötés több esetben is utolérheti az embert pl.: új mosógép vásárlása miatt, költözés miatt vagy egy felújítás után kell üzembe állítani a régi vagy új mosógépet!

A következő pár sorban azt fogom bemutatni, hogy egy részleges felújítás után, pótlólag, hogy is néz ki egy mosógép bekötés. Ráadásul ezen a címen egy külön kéréssel fordultak hozzánk. Mégpedig, hogy a csöveket nem a kád előtt szeretnék látni, hanem ha tudjuk a tegyük be a friss csempézés mögé. Némi nyakn

4+1 jel, hogy csőtöréssel él együtt

Indította Admin

4+1 jel, hogy csőtöréssel él együtt

Ház vagy lakástulajdonosként, legyen az panel vagy téglaépítésű, egy szintes vagy többszintes, bármikor eljöhet az a pillanat, amikor csőtöréssel kell szembenézni. Ez történhet látványosan, amikor hangja és látható jele is van, de történhet alattomosan, úgy, hogy gyakorlatilag csak sokkal később tudatosul a tulajdonosban, ha figyelt volna a jelekre, akkor kevesebb káreseménnyel kellene szembenéznie neki, és a szomszédainak egyaránt