Beépített wc tartály szerelés  (Megtekintve 12868 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Beépített wc tartály szerelés
« Dátum: 2016.November.07 - Hétfő 21:23:54 »
Sok cikk készült már a beépített wc tartályokkal kapcsolatban, de született még egy, hogy pontosítsuk kicsit, hogy milyen márkákkal foglalkozik vízszerelő csapatunk! Attól, hogy sokat cikkezünk a wc tartályokról attól még más vízszerelési feladatot is ellátunk!

Pár márka ami így hirtelen eszembe jut:

- Geberit beépített tartály
- TECE beépített tartály
- Grohe beépített tartály
- Mepa beépített tartály
- Liv beépített tartály
- Schwab beépített tartály
- Sanit eisenberg beépített tartály
- Kariba beépített tartály
- Viega beépített tartály
- Schell beépített tartály
- Sanotechnik beépített tartály

És ha akad márkanév/jelzés nélküli tartály, az esetek többségében azokat is tudjuk javítani, de ilyenkor soha nem ígérünk biztosat előre!

Tartályok alkatrészei, felépítése:

Minden beépített wc tartályban 2 fő alkatrész van, ami azért felelős, hogy a WC csészében csak akkor lássuk meg az öblítő vizet, ha megnyomjuk a gombot!

Az első a töltőszelep, van aki úszócsapnak is hívja, a tartályban vagy jobb vagy bal oldalon helyezkedik el, márkától függően.


Ezen az alkatrészen ránézésre nem lehet, megmondani, hogy hibás e vagy sem. A következő alkatrész dönti el, hogy melyik lesz a hibás.

A második alkatrész lesz az öblítő szelep, ez minden esetben középen található!



Hibamegállapítás minden tartályra érvényes!

- Levesszük a nyomólapot
- A nyomólap alatt lesz egy hangfogó/párafogó műanyag lap, ha benne van ezt is ki kell venni
- Az ügyesebbek meg próbálkozhatnak eltávolítani a tolórudakat is, de vigyázat mert helytelen feszítés, csavarodás esetén könnyen törik
- belenézünk a tartályba, a totál középső alkatrészt nézzük, ami a leeresztőszelep, ez az alkatrész túlfolyóként is működik, ha a függőleges csövön szemmel láthatólag átbukik a víz az első alkatrész lesz a hibás, mert túltölt a tartály.
- ha a függőleges csövön szemmel láthatólag nem bukik át a víz, de a csészébe látszik, hogy szivárog a tartály, akkor a leeresztőszelep gumijával lesz a probléma.

Amennyiben a betöltőszelep a hibás a gumi cseréjét akkor is szoktuk javasolni, hogy 2-3 hét, esetleg 1 hónap múlva ne kelljen vissza menni!

Kiegészítés:

Azt 100% nem lehet kijelenteni, hogy csak ezek mehetnek tönkre a tartályban!

Mivel klóros víz szárítja a műanyagokat, az alkatrészek idővel törhetnek, összetapadhatnak ezzel okozva folyásokat, ilyen esetben fődarabokat kell cserélni!

Amennyiben úgy látja, hogy értünk hozzá, hívjon és megjavítjuk a wc tartályát!



Hívjon Bizalommal!
Tel: 20/491-79-49, 70/907-34-40

Kérjen visszahívást!
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 18:13:18 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Folyik a víz a fali csésze alól

Indította Admin

Egyre több a beépített WC tartály a lakosság körében! Ami összességében nem baj, addig nem is baj, míg nincsen vele próbléma!

Amikor meg probléma van a tartállyal vagy a csészével akkor a tulajdonos részéről mehet a fejvakarás, hogy akkor ezzel most mi lesz? Házilag neki álljak? Folyik a víz ha kell - ha nem a WC tartályból a csészébe vagy a rosszabb eset mikor a WC csésze alatt megjelenik a víz! A két eshetőség közül az a rosszabb mikor a víz már a földöm megjeleni

Olvass el

Indította Admin

Kedves látogató!

Ebben a fórum szekcióban felteheted a kérdéseid, ha lennének lefolyószereléssel kapcsolatban!

A fórumban lehetőség szerint egyszerűbb kérdések megválaszolására gondolunk, amikhez nem szükséges tervező mérnök.

Lakossági lefolyóvezetékekkel kapcsolatban kérdésekre szívesen válaszolunk!


Kérlek ne légy türelmetlen! Amit tudunk fogunk válaszolni!


Vízszerelési cikkeinket pedig itt találod meg:

[url=https://w

Csőrepedés elhárítása, ötrétegű csövön!

Indította Admin

Az ötrétegű csöves szerelési technológiánál, olyanba futottunk bele amivel szerintem csak 10-15 évente lehet találkozni, vagy talán még ritkábban! De, hogy érdekes legyen teszek egy kis kitérőt!

A leggyakrabban olyan csőtöréseket kell elhárítanunk, mikor az ötrétegű csövet, vagy egyáltalán bármilyen nyomócsövet elfúrnak a falban! Itt nincs mit szépíteni vagy emberi hanyagságból adódik vagy csak sima balszerencse!

Viszont ha megnézik ezt a képet: